Kontakt
an image
Szkoła Podstawowa nr 260
im. Jana Matejki
00 - 737 Warszawa
ul. Zakrzewska 24
Email: sp260@edu.um.warszawa.pl

Tel: (22) 841 60 97
Fax: (22) 841 18 15

Uroczystości szkolneRok Szkolny 2020/2021
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

W czwartek 24 czerwca zgodnie z długoletnią tradycją odbyły się w naszej szkole apele podsumowujące miniony rok szkolny. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami wzorowego i bardzo dobrego ucznia. Nauczyciele wręczyli też nagrody za udział w różnych konkursach, które odbyły się w szkole i poza nią. W czasie apeli panowała miła, choć bardzo uroczysta atmosfera. Uczniowie ubrali się na galowo, by podkreślić wagę tych uroczystości. Wszystkie klasy uważnie wysłuchały informacji na temat bezpiecznych wakacji.

W piątek 25 czerwca klasy młodsze spotkały się w swoich salach z paniami wychowawczyniami. Tam otrzymały świadectwa, a potem pożegnały się z panią i kolegami na całe dwa miesiące. Klasy starsze miały uroczystości na dziedzińcu szkolnym. Klasy ósme pożegnały się ze szkołą o godzinie 9.00. Początkowa część uroczystości miała bardzo podniosły charakter ze względu na przekazanie Sztandaru Szkolnego klasom siódmym. Atmosfera nieco się rozluźniła gdy Marcelina zaśpiewała nam rytmiczną piosenkę, potem pani Jolanta Mikołajewicz nagrodziła ją piękną statuetką za całokształt wokalnych dokonań w klasach I – VIII. Statuetkę otrzymała też Marysia, która zaśpiewała piosenkę Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”. Oczywiście nie dało się tylko słuchać, Marysi towarzyszył chór nauczycieli, rodziców i uczniów.

Ósmoklasiści otrzymali upominki od pani dyrektor, były to kolorowe kubki. A potem okazało się, że oni także mają niespodziankę dla pani Barbary Rosz i grona pedagogicznego. Była to piosenka Filipinek pt. „Do widzenia, profesorze”.

Klasy czwarte, piąte, szóste i siódme zebrały się o godzinie 10.30. Ta uroczystość była równie miła i utrzymana w tonie patriotycznym. Obecny był pan dr Rafał Leśkiewicz, współpracujący z nauczycielami naszej szkoły przy historycznych projektach, realizowanych przez młodzież. Pani Bożena Szymczyk wraz z uczniami podziękowała panu doktorowi za poświęcony nam czas podczas roku szkolnego. Uroczystość umiliła nam Gabrysia, śpiewając „Lato, lato” z towarzyszeniem wszystkich zebranych.

Po rozdaniu świadectw wszyscy rozpoczęliśmy długo oczekiwane i upragnione wakacje. Rada Pedagogiczna życzy uczniom udanych wakacji, a ósmoklasistom dodatkowo dostania się do wymarzonych szkół.


Galeria zdjęć

Dziś, 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, przyjęliśmy do naszej społeczności uczniowskiej pierwszoklasistów. Od półtora miesiąca zdobywali oni w szkole wiedzę i różne umiejętności, a dziś okazało się, że już mogą przystąpić do Ślubowania. Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów po uroczystym złożeniu przysięgi przy Sztandarze SP nr 260. Dziś miał też debiut nowy Poczet Sztandarowy, a w nim Mateusz z 8d, Lena i Maia z 7b. Uroczystość klasy 1a odbyła się o godz.9.00, a klasy 1b o godz.11.00.

Pierwszoklasistom życzymy mnóstwa sukcesów i miłych chwil spędzonych w naszej szkole.


Galeria zdjęć


Rok Szkolny 2019/2020

Dzień Babci i Dziadka – 29 stycznia 2020

W środę 29 stycznia odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Klasy 0 – III przygotowały na tę uroczystość program artystyczny, składający się z wierszyków i piosenek. Nasi Goście z uwagą obejrzeli popisy swoich wnucząt i głośno bili brawo po występach kolejnych grup dzieci.

Babcie i dziadkowie to obok rodziców najbardziej kochane osoby, dlatego udekorowaliśmy salę gimnastyczną czerwonymi serduszkami. Uroczystość podsumowała pani dyrektor dziękując dzieciom za występy, a Gościom za przybycie do szkoły. Po uroczystości babcie i dziadkowie udali się z wnukami do klas, gdzie czekały poczęstunki i upominki wykonane przez dzieci.

Barbara Lisicka

Galeria zdjęć


„Jasełka baśniowe” – 18 grudnia 2019

Klasa 2b spisała się dzisiaj na medal. Pokazała nam przepiękne przedstawienie, które przygotowała siostra Bożena oraz wychowawczyni klasy – pani Eliza Kopczyńska. Do współpracy zaproszono również dziewczynki z 2a. Jak wskazuje tytuł – jasełka nawiązywały do najbardziej znanych baśni. Do stajenki kolejno przychodzili przynosząc dary:

 • dziewczynka z zapałkami (podarowała zapałki, by ogrzać stajenkę)
 • Czerwony Kapturek (słodycze i miód dla Dzieciątka)
 • Smerfetka (złożyła życzenia i przekazała dobre wieści o Klakierze)
 • Pinokio (oddał nos i uszy na znak poprawy)
 • Jaś i Małgosia (dali pierniki z chatki Baby Jagi)
 • Pszczółka Maja (podarowała plaster miodu)
 • Calineczka (dała pachnący kwiat)
 • Królowa Śniegu ( podarowała gorące serce)
 • Trzej królowie ( to wiemy – mirrę , kadzidło i złoto)
 • Dzisiejszy występ był naprawdę wyjątkowy. Wszyscy aktorzy mieli wspaniałe przebrania i rekwizyty, czuliśmy się jak w prawdziwym teatrze. Oczywiście były też kolędy, śpiewane z towarzyszeniem chóru pod kierunkiem pani Jolanty Mikołajewicz, występy Marceliny i Marysi, życzenia pani dyrektor. Na koniec uczniowie klas starszych wraz z panią Joanną Rogińską zaśpiewali znaną piosenkę świąteczną "Jingle bells” w języku fancuskim. Teraz już spokojnie możemy czekać na Gwiazdkę.

  Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć


  „Jasełka baśniowe” – 18 grudnia 2019

  Klasa 2b spisała się dzisiaj na medal. Pokazała nam przepiękne przedstawienie, które przygotowała siostra Bożena oraz wychowawczyni klasy – pani Eliza Kopczyńska. Do współpracy zaproszono również dziewczynki z 2a. Jak wskazuje tytuł – jasełka nawiązywały do najbardziej znanych baśni. Do stajenki kolejno przychodzili przynosząc dary:

 • dziewczynka z zapałkami (podarowała zapałki, by ogrzać stajenkę) Czerwony Kapturek (słodycze i miód dla Dzieciątka) Smerfetka (złożyła życzenia i przekazała dobre wieści o Klakierze) Pinokio (oddał nos i uszy na znak poprawy) Jaś i Małgosia (dali pierniki z chatki Baby Jagi) Pszczółka Maja (podarowała plaster miodu) Calineczka (dała pachnący kwiat) Królowa Śniegu ( podarowała gorące serce) Trzej królowie ( to wiemy – mirrę , kadzidło i złoto)
 • Dzisiejszy występ był naprawdę wyjątkowy. Wszyscy aktorzy mieli wspaniałe przebrania i rekwizyty, czuliśmy się jak w prawdziwym teatrze. Oczywiście były też kolędy, śpiewane z towarzyszeniem chóru pod kierunkiem pani Jolanty Mikołajewicz, występy Marceliny i Marysi, życzenia pani dyrektor. Na koniec uczniowie klas starszych wraz z panią Joanną Rogińską zaśpiewali znaną piosenkę świąteczną "Jingle bells” w języku fancuskim. Teraz już spokojnie możemy czekać na Gwiazdkę.

  Barbara Lisicka

  Ślubowanie Klas Pierwszych

  W dniu 11 października odbyło się w naszej szkole Ślubowanie pierwszoklasistów. Uczniowie wraz z wychowawczyniami przygotowali występ, który pokazał, że są już gotowi do tego ważnego wydarzenia. Prawidłowo odpowiedzieli na zadane zagadki, powiedzieli wspólnie kilka wierszy, zaśpiewali piosenki związane ze szkołą i zasadami poruszania się po ulicy. Udowodnili, że potrafią bezpiecznie zachować się w szkole. Dlatego pani dyrektor Barbara Rosz zdecydowała, że mogą zostać pasowani na uczniów. Powiedzieli tekst przyrzeczenia w obecności Pocztu Sztandarowego. Po uroczystości spotkali się w klasach z rodzicami, którzy przygotowali im słodki poczęstunek.

  Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć

  Uroczystość rozpoczęcia Roku Szkolnego 2019/2020

  2 września zebraliśmy się wszyscy na małym boisku szkolnym aby wspólnie uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Uroczystość jak zwykle rozpoczęła pani Agnieszka Michalczyk „sprawdzeniem listy obecności”. W obecności Pocztu Sztandarowego zaśpiewaliśmy Hymn Państwowy oraz Hymn Szkoły. Potem pani dyrektor Barbara Rosz wygłosiła krótkie przemówienie, w którym powitała serdecznie uczniów, Rodziców i nauczycieli, przedstawiła Radę Pedagogiczną oraz życzyła udanego roku. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do najmłodszych uczniów naszej szkoły – pierwszoklasistów i uczniów zerówki.

  Patrząc na zdjęcia widzimy, że panował miły nastrój. Uśmiechy i radość na twarzach sprawiają, że z radością rozpoczynamy ten rok.

  Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć  Rok szkolny 2017/2018

  Zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018

  W czwartek 21 czerwca odbyły się uroczyste apele podsumowujące mijający rok szkolny. Apele odbyły się w sali gimnastycznej, gdzie przygotowana była już wakacyjna dekoracja. Wtedy uświadomiliśmy obie, że rzeczywiście nadszedł już czas rozdania świadectw, nagród, dyplomów i … wakacji.

  Uroczystości rozpoczęli uczniowie klas pierwszych i zerówki, potem odbył się apel dla klas drugich i trzecich, klasy od czwartych do szóstych spotkały się jako ostatnie. Wszystkie apele rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu naszej szkoły. Podczas apeli uczniowie lub wychowawcy klas w kilku zdaniach zaprezentowali sukcesy uczniów. Wychowawcy wręczyli nagrody i dyplomy uczniom wyróżnionym, a także tym, którzy osiągnęli znaczące sukcesy pozaszkolne. Panie organizujące różne konkursy przedmiotowe nagrodziły laureatów, a pani Jolanta Mikołajewicz wręczyła nagrody chórzystom.

  Pod koniec uroczystości dla klas starszych pani Agnieszka Dymińska przedstawiła prezentację slajdów, pokazujących najważniejsze wydarzenia mijającego roku szkolnego. Ostatnim punktem apelu była część poświęcona bezpieczeństwu na wakacjach. Uczennice przypomniały najważniejsze zasady zachowania, których przestrzeganie jest warunkiem zachowania zdrowia, a nawet życia w różnych sytuacjach wakacyjnych.

  Następnego dnia odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego. Pani dyrektor Barbara Rosz przedstawiła nowe Poczty Sztandarowe, gratulowała promocji uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom, a także życzyła udanych wakacji. Pani dyrektor swoim zwyczajem w krótkim przemówieniu zawsze „otwiera wakacje”, co wyzwala w nas wiele pozytywnych emocji. Uroczystości oprócz części oficjalnej miały oczywiście części artystyczne, które bardzo podobały się wszystkim obecnym. Jak zawsze, klasy trzecie zatańczyły poloneza. Tym razem był to polonez skomponowany przez Wojciecha Kilara do filmu „Pan Tadeusz”. Taniec trzecioklasistów był wyjątkowo udany. Choreografia przygotowana przez panie wychowawczynie była trudna, ale dlatego właśnie niezwykle atrakcyjna.

  Po uroczystościach wszyscy odebrali świadectwa, pożegnali się i wtedy właśnie rozpoczęły się tak długo oczekiwane wakacje.

  Do zobaczenia we wrześniu!

  Pamiętajcie, podczas wypraw i zabaw wakacyjnych

  najważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo!

  Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć

  Uroczystość zakończenia VII Mokotowskiego IV Międzydzielnicowego Konkursu Wiedzy „Omnibus – wiem … prawie wszystko”

  24 kwietnia odbyła się uroczystość podsumowania naszego konkursu, adresowanego do uczniów klas drugich i trzecich. W konkursie uczestniczyły szkoły z Mokotowa, Wilanowa, Ursynowa, Pragi i Śródmieścia. Pierwszy etap odbył się w listopadzie w macierzystych szkołach, a finał w naszej szkole w dniu 13 marca.

  Na dzisiejszą uroczystość przybył Pan Krzysztof Skolimowski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów, a także dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz oczywiście laureaci i ich rodzice. Naszych Gości w krótkim przemówieniu powitała Pani Dyrektor Barbara Rosz.

  Laureaci zostali nagrodzeni książkami i medalami, które zakładał na szyje Pan Burmistrz. Zwycięzcy otrzymali medale z napisem Złoty Omnibus, zdobywcy drugich miejsc – Srebrny Omnibus, zaś Brązowym Omnibusem nagrodziliśmy uczniów, którzy zajęli trzecie miejsca. Nagrodziliśmy również szkoły, które uzyskały najwyższe wyniki. Dyrektorzy tych szkół otrzymali pamiątkowe książki oraz statuetki. Organizatorki konkursu podziękowały również nauczycielom współpracującym – panie otrzymały dyplomy.

  Nasi Goście obejrzeli program artystyczny pt. „Mam talent”, na który składały się:

  scenka Czerwony Kapturek w języku angielskim

  popisy piłkarzy

  występ czarodzieja i jego asystentki

  występ grupy tanecznej

  występ wokalny solistki i towarzyszącego jej chóru.

  Jury oceniające występy było surowe, ale sprawiedliwe – wszyscy występujący otrzymali maksimum punktów. Warto podkreślić ciekawe wystąpienia uczniów prowadzących, którzy trafnie komentowali występy, a także wierszem podsumowali cały program. Wszyscy artyści wypadli bardzo dobrze i otrzymali od publiczności mnóstwo braw.

  Na zakończenie uroczystości zabrał głos Pan Burmistrz. Pogratulował laureatom sukcesów oraz zwrócił uwagę na fakt, iż nasz konkurs rozwinął się bardzo od czasu, gdy był u nas pierwszy raz.

  Następnego dnia odbyły się jeszcze dwa przedstawienia dla uczniów naszej szkoły. Zaproszeni byli także rodzice, którzy chętnie obejrzeli występy swoich utalentowanych pociech.

  Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć

  Koncert kolęd w wykonaniu chóru szkolnego 9 stycznia 2018r

  Dzisiejsze zebrania semestralne rozpoczęły się w nietypowy sposób. Wszyscy Rodzice, nauczyciele, uczniowie, a przede wszystkim członkowie naszego chóru szkolnego spotkali się na sali gimnastycznej. Nie mogło zabraknąć oczywiście Pani Dyrektor Barbary Rosz oraz jej zastępczyni, Pani Magdaleny Smolis. Dzisiejszy koncert poprowadziła Pani Jolanta Mikołajewicz, nauczycielka muzyki i opiekunka szkolnego chóru Kolorowe Nutki.

  Usłyszeliśmy kilkanaście znanych i mniej znanych piosenek świątecznych i kolęd. Były również solowe występy Marysi, Klary, Marceliny i Oli. Zgromadzona publiczność chętnie włączała się do śpiewania. Niespodzianką był solowy występ Pani Natalii Kozarskiej, nauczycielki klasy zero. Jak można było się spodziewać Pani Natalia otrzymała gromkie brawa za swój występ. Oczywiście nikt nie szczędził braw chórzystom i solistkom.

  Sala gimnastyczna była bardzo ładnie udekorowana, co przypomniało nam niedawne święta. Zapalone światełka na choinkach, stroik świąteczny, okno ( przez które wypatrywaliśmy pierwszej gwiazdki), anioły z rozpostartymi skrzydłami – wprowadziły nas w bożonarodzeniowy nastrój. Tę piękną dekorację przygotowała Pani Marta Nowakowska, nauczycielka plastyki.

  Na koniec zaśpiewaliśmy wszyscy piosenkę Czerwonych Gitar pt. „Jest taki dzień”. Pani Mikołajewicz przedstawiła jeszcze artystów, chyba byliśmy trochę zaskoczeni faktem, że wystąpiły dzieci z klas od zera aż do klasy siódmej!

  Występ był bardzo udany, dziękujemy bardzo chórowi oraz dzieciom uczęszczającym do Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Podziękowania należą się również Panu Romanowi Wierzbickiemu, który czuwał nad sprzętem muzycznym.

  Po koncercie Rodzice i nauczyciele udali się do sal na zebrania, podsumowujące pracę w I semestrze.

  Relacja Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  Ślubowanie Klas Pierwszych – 13 października 2017r.

  W piątek 13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych. W tym ważnym dniu pierwszoklasiści stawili się w komplecie ubrani w mundurki szkolne i granatowe birety. Wraz ze swoimi wychowawczyniami, Panią Julittą Kryńską i Panią Dorotą Uznańską, przygotowali ciekawy program artystyczny. Wierszyki przeplatały się z piosenkami – „Ślubowanie”, „Lekcja rysunku”, „Miniatura szkolna”. Uczniów wspomagał chór, który w tym roku prezentuje się wyjątkowo okazale. Można było dostrzec wiele nowych twarzy, a szczególnie cieszy fakt, iż do chóru dołączyło wielu muzykalnych chłopców.

  Po wierszach i piosenkach nadszedł czas na testy wiedzy i umiejętności. Bez „zaliczenia” tego elementu uroczystości ślubowanie nie mogłoby się odbyć, więc uczniowie postarali się sprostać wszystkim wymaganiom. Jak było do przewidzenia, testy wypadły pomyślnie i można było przystąpić do Ślubowania. Po wejściu Pocztu Sztandarowego reprezentanci klas zbliżyli się do Sztandaru, potem wszyscy uczniowie powtórzyli tekst przyrzeczenia. Następnie Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów naszej szkoły i wygłosiła krótkie przemówienie. Panie wychowawczynie rozdały pamiątkowe dyplomy. Niezwykle sympatycznym momentem było wręczenie bukietów kwiatów paniom dyrektorkom – pani dyrektor Barbarze Rosz i pani wicedyrektor Magdalenie Smolis. Wtedy również zabrali głos rodzice, którzy w kilku słowach podziękowali za zorganizowanie uroczystości oraz złożyli dzieciom życzenia sukcesów w szkole.

  Po wyjściu Pocztu Sztandarowego nowi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 260 zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. W klasach czekały na nich słodkie niespodzianki.

  Relacja – Barbara Lisicka


  Galeria zdjęć

  Wakacje już za nami.

  Zaczynamy nowy rok szkolny.

  Raz, dwa, trzy, … WITAJ SZKOŁO!!!

  Dnia 4 września o godz. 9:00 w naszej szkole nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego. W obecności chóru wszyscy uczestnicy uroczystości odśpiewali Hymn Państwowy i Hymn Szkoły. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Rosz, która w swoim przemówieniu serdecznie powitała wszystkich nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców. Uczniom życzyła jak najlepszych ocen, wielu sukcesów i owocnego odkrywania oraz pogłębiania swoich zainteresowań. Pani Dyrektor szczególnie miłe słowa skierowała do dzieci klas najmłodszych czyli oddziału „0” i klas I oraz ich rodziców. Po części oficjalnej wychowawcy poszczególnych klas spotkali się ze swoimi uczniami w salach lekcyjnych życząc im samych pomyślności w nowym roku szkolnym.

  Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

  23 czerwca zakończyliśmy zajęcia dydaktyczne w roku szkolnym 2016/2017. Tego dnia odbyły się uroczystości z udziałem uczniów, Rodziców oraz oczywiście Dyrekcji i Rady Pe-dagogicznej. Uroczystości rozpoczęli o godz. 9.00 uczniowie klas szóstych, którzy przekazali Sztandar Szkolny piątoklasistom. Od nowego roku szkolnego, już jako uczniowie klas siód-mych, będą uczyć się w budynku przy ul. Chełmskiej.

  Klasy piąte i czwarte spotkały się na sali gimnastycznej o godz.10.00. Pani Dyrektor przedstawiła uczniów wchodzących w skład nowych Pocztów oraz wygłosiła krótkie prze-mówienie. Po programie artystycznym uczniowie rozeszli się do klas aby odebrać świadec-twa.

  Uczniowie klas młodszych, którzy mieli swoje uroczystości w następnej kolejności, pa-miętali o przypadającym tego dnia Święcie Taty. Obie grupy w swoich programach miały wiersze lub piosenki dla taty. Klasy trzecie, wzorem lat ubiegłych, zatańczyły poloneza. Tym razem panie wybrały „Poloneza Warszawskiego” w wykonaniu zespołu Mazowsze. Na ten punkt programu wszyscy Rodzice czekali od dawna, gdyż próby trwały od początku czerwca i nie udało się zachować tego faktu w tajemnicy.

  Wszystkie uroczystości przebiegły sprawnie. Mogliśmy więc rozpocząć upragnione wakacje.

  Poprzedniego dnia odbyły się uroczyste apele, w czasie których uczniowie wzorowi otrzymali dyplomy i nagrody, a bardzo dobrzy – dyplomy. Pani Jolanta Mikołajewicz wręczy-ła także upominki chórzystom i laureatom konkursów bibliotecznych. Wychowawczynie na-grodziły uczniów wyróżniających się licznymi udziałami w konkursach pozaszkolnych. Panie organizujące konkurs „Mam talent” również wręczyły dyplomy uczniom, którzy byli najlepsi w poszczególnych kategoriach.

  W czasie wakacji pamiętajcie o tym, że Wasze bezpieczeń-stwo jest najważniejsze. Przestrzegajcie zasad, o których mówiliśmy w szkole. Spotkajmy się 4 września zdrowi i wypoczęci! Do zobaczenia!!!
  Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć

  Uroczystość podsumowania VI Mokotowskiego III Międzydzielnicowego Konkursu Wiedzy „Omnibus – wiem … prawie wszystko”, 25 kwietnia 2017

  We wtorek 25 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczystość podsumowania i wręczenia nagród laureatom konkursu, organizowanego przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas drugich i trzecich warszawskich szkół. W bieżącej edycji uczestniczyło 39 szkół, a w finale gościliśmy aż 221 uczestników. Udało nam się nagrodzić aż 87 uczniów dzięki wsparciu Wydziału Oświaty i kilku firm, które przekazały nagrody rzeczowe i środki finansowe na zakup nagród oraz organizację imprezy.

  Na uroczystość przybyli: zastępca burmistrza pan Krzysztof Skolimowski, pani Elżbieta Bąkowska – wizytator, dyrektorzy i nauczyciele, rodzice oraz oczywiście laureaci konkursu. Obecni byli także rodzice dzieci występujących w przedstawieniu, którzy chcieli obejrzeć premierowy pokaz aktorskich umiejętności swoich pociech.

  Wręczanie nagród upłynęło przy dźwiękach piosenki „We are the champions”. Laureaci oprócz nagród książkowych otrzymali brązowe, srebrne i złote medale. Przedstawiciele szkół, które zajęły trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji punktowej, odebrali pamiątkowe książki i puchary. Było nam bardzo miło, że puchary wręczał sam pan burmistrz, co zapewne podniosło ich rangę. Gratulujemy najlepszym szkołom wspaniałych wyników uzyskanych przez sześcioosobowe drużyny.

  Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia pt. „Królewna Śnieżka”. Wzięli w nim udział uczniowie klas od trzeciej do szóstej oraz chór. Wszyscy aktorzy wypadli w swych rolach doskonale, oczywiście czary wiedźmy nie poskutkowały i wszystko skończyło się dobrze. Krasnoludki i ptaszki z radością powitały powrót Śnieżki do życia, książę zyskał żonę, król wyrzucił z zamku złą królową, a potem …. chór zakończył przedstawienie znaną piosenką „Powróćmy jak za dawnych lat”. Aktorzy otrzymali wielkie, zasłużone brawa.

  Przedstawienie „grane” było jeszcze trzy razy – dla uczniów, rodziców oraz przedszkolaków, których zaprosiliśmy do naszego szkolnego teatru. Przygotowały je panie Agnieszka Dymińska, Agnieszka Michalczyk oraz pani Jolanta Mikołajewicz. Dekoracje wykonał pan Waldemar Oder. Do pomocy włączył się pan Roman Wierzbicki, panie ze świetlicy i edukacji wczesnoszkolnej.

  Organizatorki Konkursu Omnibus dziękują wszystkim za współpracę i nieocenioną pomoc w przygotowaniu uroczystości.

  Relacja – Barbara Lisicka


  Galeria zdjęć

  Relacja z koncertu kolęd, 17 stycznia 2017

  W ten mroźny styczniowy wieczór przed zebraniami Rodzice mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, jakim był koncert kolęd w wykonaniu szkolnego chór oraz …. ale o tym później. Dzieci zaśpiewały ciekawe, bo mało znane, kolędy i piosenki świąteczne.

  Koncert rozpoczął się występem najmłodszych chórzystów, którzy wykonali dwie przepiękne, rytmiczne piosenki: „Jedzie Mikołaj” oraz „Nie miały aniołki”. Potem uczennica klasy IVa Klara Światopełk-Czetwertyńska zaśpiewała z towarzyszeniem chóru piosenkę „Betlejem”. Bardzo miło było usłyszeć Klarę, był to jeden z jej pierwszych solowych występów na forum szkoły. Po piosence „Święta, święta” wystąpiła Marcelinka Litwin (IVa) pięknie wykonując piosenkę pt. „Babci zegar”. Po Marcelinie chór wprowadził nas w wigilijny nastrój piosenką „Czas Wigilii”.

  A potem zapadła cisza. Tytuł piosenki „Cicho, cicho pastuszkowie” to nie przypadek. Ola Sędzielewska z VIb zaczarowała nas swoim śpiewem. Śpiewała tak, że prawie poczuliśmy się uczestnikami wydarzeń sprzed 2000 lat i oczywiście zachowaliśmy idealną ciszę.

  Utwór pt. „Jest taki dzień” Czerwonych Gitar znany jest wszystkim, niektórzy z nas – co odważniejsi – podśpiewywali sobie. Zachęcała do tego na początku prowadząca koncert Pani Jolanta Mikołajewicz, nauczycielka muzyki i opiekunka chóru.

  Marysia Kałczewska z IVa to czwarta z kolei solistka, której wysłuchaliśmy z wielką przyjemnością. Przebojowe wykonanie piosenki rozgrzało publiczność, nogi same rwały się do tupania i tańca. „Jadą kolędnicy” to tytuł tego przeboju. Marysi towarzyszył chór starszych uczniów. Potem jeszcze piosenka „Przybył Nowy Roczek” w wykonaniu wszystkich chórzystów. A to co się działo potem …

  A to co się działo potem przejdzie do historii naszej szkoły. Rada Pedagogiczna wstała z miejsc, jakby chciała opuścić salę i … dołączyła do chórzystów. Za mikrofonami stanęły Panie Anna Łabędzka i Natalia Kozarska. Zabrzmiała muzyka i usłyszeliśmy Panie śpiewające najnowszy przebój „Pierwsza gwiazda”. Refren śpiewali nauczyciele wraz z chórem. No i wyjaśniła się tajemnica, ucichły domysły graniczące z pewnością. Niektóre chórzystki zastanawiały się, kto zaśpiewa zwrotki tej piosenki, skoro one uczą się tylko refrenu. Żadne spekulacje nie potwierdziły się, nikt nie zgadł. Za swój występ Panie dostały róże, a cała Rada Pedagogiczna i chór – wielkie brawa. Na koniec zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

  Mamy nadzieję, że niespodzianka sprawiła radość Rodzicom, przybyłym tego wieczora na zebrania. Wszystkim życzymy szczęśliwego, udanego, obfitującego w same sukcesy Nowego Roku 2017. Życzenia może troszkę spóźnione, ale szczerze płynące z kilkudziesięciu naszych nauczycielskich serc.

  Bardzo dziękujemy chórzystkom i chórzystom za trud włożony w przygotowanie koncertu, udany występ, a Pani Jolancie Mikołajewicz za poszukiwanie ( i znalezienie!) nowych talentów. Słowa „Szkoła odkrywców talentów” zyskały nowy wymiar.

  Relacja Barbara Lisicka

  Jedzie Mikołaj

  Nie miały aniołki

  Betlejem

  Święta, święta

  Zegar Babci

  Czas Wigilii

  Cicho, cicho pastuszkowie

  Jest taki dzień

  Jadą kolędnicy

  Przybył Nowy Roczek

  Pierwsza Gwiazda

  Pójdźmy wszyscy

  Ślubowanie Klas Pierwszych

  Tradycyjnie w Dniu Edukacji Narodowej - 14 października, w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych. Pierwszoklasiści, ubrani w szkolne granatowe kamizelki, wraz z wychowawczyniami oczekiwali w sali gimnastycznej na zaproszonych Gości. Wśród nich była pani dyrektor Barbara Rosz, pani wicedyrektor Magdalena Smolis, Rada Pedagogiczna, Rodzice oraz członkowie rodzin. Uczniowie powitali Gości sympatycznym wierszykiem, sugerującym bicie braw w przypadku dobrego przyjęcia ich występu. Oczywiście występ obu klas był udany, a brawa – rzęsiste.

  Pierwszaczki zostały poinformowane przez Samorząd Szkolny, że warunkiem przystąpienia do ślubowania i pasowania jest zdanie „egzaminu kwalifikującego”. Należało rozwiązać trzy dość skomplikowane zadania. Starsze dziewczynki gruntownie przepytały maluszków z wiedzy zdobytej w szkole. Jak było do przewidzenia pierwszaki śpiewająco poradziły sobie z zagadkami, pisaniem, czytaniem i śpiewaniem. Pani dyrektor wyraziła zgodę na dalsze elementy uroczystości, więc można było wprowadzić Sztandar Szkolny. Obecni na sali mogli zauważyć, że pierwszoklasiści znają Hymn Państwowy oraz Hymn Szkoły Podstawowej nr 260 imienia Jana Matejki. Śpiewali bardzo głośno i wyraźnie. Tekst Ślubowania odczytała przewodnicząca Samorządu Szkolnego, uczniowie powtarzali słowa trzymając paluszki w górze, co wprawiło wszystkich w podniosły nastrój. Potem pani dyrektor pasowała wszystkich na uczniów, dotykając ramion wielkim ołówkiem. Ten uroczysty moment fotografowali chyba wszyscy, będzie to wspaniała pamiątka pierwszej i najważniejszej uroczystości w życiu ucznia. Potem były jeszcze miłe słowa powitania od Rodziców i starszych uczniów. Rodzice pamiętali o życzeniach dla nauczycieli z okazji ich święta. Panie dyrektorki w podziękowaniu za dzisiejszą uroczystość otrzymały piękne bukiety kwiatów.

  Występom pierwszaków towarzyszył jak zwykle nasz chór szkolny pod kierunkiem pani Jolanty Mikołajewicz. Na koniec chór zaśpiewał pierwszoklasistom piękną piosenkę „Najlepiej razem”. I to się sprawdza w życiu szkolnym – razem możemy wiele. Nawet ułożono przysłowie – razem można góry przenosić.

  POWODZENIA PIERWSZOKLASIŚCI!!!
  Relacja –Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć


  Rok szkolny 2015/2016

  Uroczystości zakończenia Roku Szkolnego 2015/2016

  W piątek 24 czerwca odbyły się w naszej szkole uroczystości zakończenia roku szkolnego. O godzinie 11.30 spotkali się uczniowie klas drugich i trzecich, a o 13.00 pierwszoklasiści i uczniowie zerówki.

  Jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości można było podziwiać piękną dekorację, która wprowadziła nas szybko w miły wakacyjny nastój. Pociąg złożony z kolorowych wagoników kojarzy się nam oczywiście z upragnionymi wyjazdami w różne ciekawe miejsca.

  Uroczystości przebiegały w podniosłej atmosferze ze względu na udział Sztandaru Szkoły i nowo wybranych Pocztów Sztandarowych. Jak zwykle śpiewaliśmy Hymn Państwowy i Hymn Szkoły. Warto podkreślić, że podczas drugiej uroczystości chór szkolny złożony praktycznie z samych tylko pierwszoklasistów doskonale poradził sobie z obiema pieśniami i pieśnią sztandarową. Na zakończenie swojej uroczystości uczniowie, uczennice i panie wychowawczynie zaśpiewali piosenkę pt. „Lato, lato”, znaną nam z filmu pt. „Szatan z siódmej klasy”.

  Podczas pierwszej uroczystości wszyscy czekaliśmy na poloneza w wykonaniu klas trzecich. Od dłuższego czasu w naszej szkole istnieje tradycja, iż trzecioklasiści w ten sposób żegnają się z klasami młodszymi i tanecznym krokiem wkraczają w świat klas starszych. Taniec oczywiście wzbudził wielki entuzjazm wśród nauczycieli i zaproszonych Gości. Polonez Ogińskiego zatańczony został z wielką powagą i gracją. Potem wszyscy uczniowie wraz z wychowawczyniami i Panią Dyrektor Barbarą Rosz zaśpiewali piosenkę pt. „Wakacje”. Jeszcze tylko kilka miłych słów na „otwarcie” wakacji, świadectwa …i można rozpocząć

  Wakacje!!!.

  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć

  Relacja z uroczystości podsumowania V Mokotowskiego II Międzydzielnicowego Konkursu Wiedzy „Omnibus – wiem … prawie wszystko”

  Uroczystość podsumowania „Omnibusa” odbyła się dnia 26 kwietnia. Zaprosiliśmy na nią 36 laureatów trzech pierwszych miejsc i 7 uczniów wyróżnionych wraz z Opiekunami. Mieliśmy zaszczyt gościć także pana Krzysztofa Skolimowskiego, Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Mokotów oraz przedstawicieli władz oświatowych innych dzielnic. Pan Burmistrz, jak sam powiedział w swoim krótkim przemówieniu, „rośnie razem z Omnibusem”, gdyż był obecny nawet na zakończeniu pierwszego konkursu w roku 2012.

  Na początku naszej uroczystości Goście obejrzeli przedstawienie pt. „Kot w butach”, przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Pani Agnieszki Dymińskiej. W tej inscenizacji wzięli udział uczniowie klas od pierwszych do szóstych. Dziewczynki z klas I – III wystąpiły w rolach zajączków i kuropatw, zaś starsi uczniowie odgrywali role członków rodziny królewskiej, dworzan, błazna, mieszkańców wsi. Jednak najważniejsze postacie w tej baśni to oczywiście koty. Tytułowy Kot w butach popisał się talentem wokalnym i zachęcił do wspólnego śpiewu publiczność. Aktorów wspomagał nasz chór złożony z utalentowanych uczennic klas IV – VI. Osoby posiadające słuch muzyczny zauważyły, że chór śpiewał z kotem w butach na dwa głosy! Oczywiście wszyscy śpiewali na żywo.

  W przedstawieniu wystąpiły też konie. Nie, nie były prawdziwe, były zrobione z papieru. Miały przepiękne grzywy, jak przystoi koniom ze stajni królewskiej. Koniki były potrzebne oczywiście królowi, który chcąc skorzystać z zaproszenia odwiedzin u Janka (syna młynarza, a może markiza?) musiał skorzystać z wygodnego transportu. A czym jak nie karetą podróżuje po swoich włościach król z rodziną? Czy w szkole mogła pojawić się kareta? Oczywiście, czary zadziałały i kareta została wyczarowana (jak to w baśni). Przedstawienie zakończyło się zapowiedzią ślubu królewny z Jankiem. Potem Błazen, który cały czas obserwował uważnie akcję, wygłosił mowę. Powiedział, że cuda zdarzają się w bajkach, a zwykli ludzie, którzy chcą osiągnąć sukces, muszą najpierw wiele się nauczyć. Nasi Goście – laureaci „Omnibusa”, spełnili już wiele warunków potrzebnych do odniesienia sukcesu. Wszyscy aktorzy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami.

  Teraz mogła nastąpić już część oficjalna uroczystości. Szczególnie wyróżnieni uczniowie, zdobywcy tytułów Omnibusów Dzielnic, zostali udekorowani szarfami przez Pana Burmistrza. Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, a nawet finansowe. Dyrektorzy szkół otrzymali dyplomy z gratulacjami, a nauczyciele organizujący konkurs w swoich szkołach – dyplomy z podziękowaniami. Organizatorki konkursu – Panie Małgorzata Kliszewska i Dorota Uznańska, podziękowały wszystkim za udział w konkursie i zaprosiły drugoklasistów do udziału w przyszłym roku.

  Nawiasem mówiąc, wielu naszych Gości chyba rzeczywiście marzy o pełnieniu jakichś ważnych ról. Tron królewski był chętnie zajmowany, Goście zasiadali na nim w celu wykonania nietuzinkowego zdjęcia, nawet tak modnego dziś selfie. Ale ławeczka pod wiatrakiem też przyciągała amatorów pamiątkowych zdjęć.

  To była – mamy nadzieję – niezapomniana dla wszystkich uroczystość.

  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć

  Relacja z koncertu kolęd w wykonaniu chóru szkolnego

  Coraz bliżej święta…

  Po świątecznym festynie w sobotę 9 grudnia poczuliśmy już magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wtorek 15 grudnia przyniósł nam kolejną dawkę miłego świątecznego nastroju – w sali gimnastycznej odbył się koncert naszego chóru pod kierownictwem nauczycielki muzyki, pani Jolanty Mikołajewicz. Scenariusz uroczystości, w tym tekst dla lektorów, napisała nauczycielka religii, Pani Aneta Pokus.

  W sali zebrali się zaproszeni Goście – Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rodzice, uczniowie i ich rodziny. Wśród Gości były również nauczycielki uczące jakiś czas temu w naszej szkole: Pani Wicedyrektor Anna Jeżewska oraz Pani Halina Zakrzewska, ucząca w klasach I – III.

  Koncert odbył się w ciemności, jedynie przy blasku świec i światełek choinki. Wywołało to w słuchaczach nastrój wigilijnej nocy i poczucie bliskości świąt. Lektorzy, Ola, Kuba i Daniel, przybliżyli nam tło historyczne wydarzeń sprzed przeszło 2000 lat. Czytane przez nich teksty przeplatane były kolędami, pastorałkami i piosenkami o tematyce świątecznej. Chórzystki i chórzyści zaprezentowali może mniej znane, ale równie piękne kolędy.

  Wystąpiły również solistki – Ola z klasy Vb i Marcelina z klasy IIIa. Bardzo ciekawy występ przygotowały trzy uczennice klas szóstych – Julia, Ala i Kasia.

  Nasz chór znany jest z tego, że zawsze śpiewa „na żywo”. Dzisiejszy występ był jednak wyjątkowy, artyści otrzymali niezwykle głośne owacje. Chyba niejeden słuchacz myślał wtedy o tym, by chór zaśpiewał jeszcze chociaż jedną kolędę, jak to czynią czasem nagradzani brawami piosenkarze czy aktorzy. Zamiast bisu chóru zaśpiewaliśmy wspólnie najbardziej lubianą przez dzieci kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.,/p>

  Po występie Pani Jolanta Mikołajewicz pochwaliła swoich podopiecznych mówiąc,że śpiewał dla nas:

 • najlepszy chór w Warszawie
 • być może najlepszy chór w Polsce
 • może nawet najlepszy chór na świecie
 • Przygotowana przez nauczycieli i Rodziców dekoracja sali gimnastycznej stanowiła doskonałe uzupełnienie dzisiejszego wieczoru. Na granatowym tle zawisły białe anioły, gwiazda i żłóbek. Nie zabrakło oczywiście mieniącej się kolorami choinki.

  Po tak miłym wydarzeniu i w świątecznym nastroju udaliśmy się do sal na zebrania klasowe. Wkrótce w szkole odbędą się jasełka, wtedy będziemy mieli znów okazję do posłuchania pięknych kolęd tak bardzo związanych z naszą polską tradycją.

  Relacja – Barbara Lisicka
  Życzenia świąteczne
  Zaśpiewajmy Jezusowi
  Zagraj Panu Najpiękniejszą Kołysankę
  Przybieżeli do Betlejem
  Nie było miejsca dla Ciebie
  Kolęda Warszawska
  Idą Trzej Królowie w koronach na głowie
  Kolęda Cisza
  Mroźna Cisza

  RELACJA Z FESTYNU ŚWIĄTECZNEGO

  W sobotę 12 grudnia w naszej szkole odbył się Świąteczny Festyn Bożonarodzeniowy, podczas którego było bardzo gwarnie, wesoło i świątecznie. To przedświąteczne spotkanie uczniów, nauczycieli, rodziców i dziadków stało się już tradycją i z roku na rok coraz chętniej społeczność szkolna bierze w nim udział. Wszystkich zaskoczyło bogactwo straganów i pomysłowość wykonania świątecznych ozdób.

  Na parterze i pierwszym piętrze były przygotowane stoiska klas 0-VI z własnoręcznie wykonanymi ozdobami choinkowymi, bilecikami do prezentów, kolorowymi stroikami, pachnącymi piernikami i innymi niebanalnymi dekoracjami świątecznymi. Tutaj można było również wziąć udział w loteriach fantowych i uczestniczyć w warsztatach plastycznych, podczas których powstawały przepiękne ozdoby świąteczne oraz bardzo długi łańcuch choinkowy.

  Oprócz zakupów można było wysłuchać piosenki świątecznej zaśpiewanej przez naszą uczennice Hanię, której w występie towarzyszył tata, Pan Mateusz Krautwurst. Zgromadzeni goście mogli obejrzeć ponadto taneczny występ naszych uczniów oraz spróbować swoich sił w meczu siatkówki. Chwilę oddechu od kiermaszowych wrażeń zapewniała stołówka szkolna, w której można było zjeść świąteczne przysmaki oraz napić się ciepłej herbaty i aromatycznej kawy.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu świątecznego kiermaszu, z którego dochód został przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dzieci na Zieloną Szkołę. Dziękujemy za Wasz wspaniały gest! Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

  Relacja – A. Woźniak
  Galeria zdjęć

  Narodowe Święto Niepodległości.

  10 listopada uczniowie klas 0-VI wraz z nauczycielami uczcili bardzo ważne święto dla każdego Polaka - Narodowe Święto Niepodległości. W podróż pociągiem do wolności zabrali nas przedstawiciele klas IVa, Va, Vb, VIa i VIb. Słowem i utworami patriotycznymi, zatrzymując się na kolejnych stacjach:

 • I. Niewola
 • II. Powstania
 • III. Pierwsza wojna światowa
 • IV. Wolność
 • wspominano tych, którzy nie chcieli, żeby na polskiej ziemi rządził ktoś obcy. To oni walczyli o to, by Polska nie zależała od innych państw, czyli żeby była wolna i niepodległa.

  Dziś cieszymy się wolnością i czcimy pamięć tych, którzy walczyli o wolną Polskę i w jej obronie ginęli.

  Relacja – Agnieszka Dymińska

  Galeria zdjęć

  Relacja z festynu „Pożegnanie lata”

  W sobotę 26 września, pomimo niezbyt zachęcającej pogody, na festyn „Pożegnanie lata” przybyło wielu uczniów wraz z rodzicami. Punktualnie o godzinie 11:00 p. Agnieszka Woźniak witając wszystkich gości przedstawiła oferty stoisk poszczególnych klas. Celem festynu była zbiórka pieniędzy na dofinansowanie Zielonej Szkoły 2016 tak, by wszystkie dzieci mogły wziąć w niej udział.

  Każda klasa przygotowała swoje stoisko, na którym sprzedawała różnego typu zabawki, biżuterię, książki, elementy dekoracyjne do domu, gry planszowe. Dodatkowo można było zjeść ciasta, babeczki, kiełbasę bądź kaszankę z grilla, a także chleb ze smalcem.

  W czasie festynu dzieci miały możliwość strzelania z łuku, rzucania do celu, jeżdżenia po torze samochodowym na czas, zrobienia „gniotka”. Jak zwykle było mnóstwo chętnych do pomalowania buzi. Tego dnia można było również poczuć się jak w prawdziwym kinie. W sali nr 17 odbyła się projekcja bajek na kliszach ze starego rzutnika.

  O godzinie 11:30 rozpoczął się występ chóru szkolnego. Wysłuchaliśmy wielu piosenek, a solistki wykonały swoje popisowe utwory. Chórzyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

  Jak co roku podczas festynu zorganizowano loterie fantowe. Jedną z głównych nagród, ufundowaną przez klasę III a, był kurs na prawo jazdy kat. B. Szczęśliwym zwycięzcą została mama naszego ucznia z kl. „O”. Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy:)

  Wielką atrakcją, która przyciągnęła rzeszę widzów, był pokaz baniek mydlanych.

  Na sali gimnastycznej odbył się towarzyski mecz siatkówki Rodzice – Nauczyciele. Tradycji stało się zadość i to Rodzice, po raz kolejny, pokonali Grono Pedagogiczne. Jednak wynik nie miał znaczenia a jedynie dobra zabawa.

  Oprócz stoisk klasowych można było podejść do stoiska Mały Geniusz, FunRobotics, Commedia dell'arte. Firma Orange sponsorowała darmowy popcorn.

  Sobota upłynęła wszystkim w miłej i radosnej atmosferze. Opuszczające festyn osoby z ciekawością pytały, kiedy odbędzie się następna tego typu impreza.

  Relacja Agnieszka Dymińska
  Galeria zdjęć

  Uroczystość rozpoczęcia Roku Szkolnego 2015/2016

  Poranek 1 września przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, więc uroczystość rozpoczynająca nowy rok szkolny odbyła się na małym boisku. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami ustawiły się w przyjemnym cieniu w oczekiwaniu na Panią Dyrektor i Sztandar Szkolny.

  Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego przemówienia Pani Agnieszki Woźniak, która powitała nas po wakacjach oraz życzyła udanego roku szkolnego i wielu sukcesów w nauce i pracy. Po wejściu Pocztu Sztandarowego, wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego i Hymnu Szkoły zabrała głos Pani Dyrektor Barbara Rosz. Pani Dyrektor przywitała się z uczniami oraz Rodzicami. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do najmłodszych uczniów – pierwszoklasistów i uczniów klasy „0”. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor po raz kolejny przypomniała uczniom, jak ważną sprawą jest zachowanie zasad bezpieczeństwa zarówno w czasie wakacji jak i w szkole. Wtedy też niektórzy uczniowie chyba po raz pierwszy w życiu udzielili wywiadów do mikrofonu.

  Podczas swojego przemówienia Pani Dyrektor przedstawiła wszystkich wychowawców klas i nauczycieli pracujących w naszej szkole. Najważniejsze słowa padły na końcu:

  Rok Szkolny 2015/2016 uważam za otwarty

  Pod koniec uroczystości, gdy zabrzmiała pieśń sztandarowa w wykonaniu będącego w doskonałej formie głosowej chóru, Poczet Sztandarowy opuścił nasz „plac apelowy”. Pani Woźniak zaprosiła wszystkich do sal w celu spotkania z wychowawcami.

  Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze, gdyż wszyscy cieszymy się z ponownego spotkania ze szkołą. Wakacje były przyjemne, ale my nie boimy się nowych obowiązków i chętnie weźmiemy się znów do pracy.

  Do życzeń pomyślnego roku, wielu sukcesów i radości w procesie zdobywania wiedzy dołącza się Rada Pedagogiczna.
  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć


  Rok szkolny 2014/2015

  Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015

  W dniu 26 czerwca odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego. O godzinie 9.00 Rok szkolny zakończyli szóstoklasiści. W programie uroczystości znalazło się kilka bardzo ważnych punktów. Odbyło się przekazanie Sztandaru klasom młodszym, ślubowanie Absolwentów oraz wręczenie nagrody Dyrektora Szkoły. Program artystyczny, który pokazali uczniowie klas IV – VI oraz chór, zachwycił wszystkich. Był niezwykle humorystyczny – rozbawił nas, a piosenka chóru pt. „Dni, których nie znamy” wprowadziła Absolwentów w nastrój zadumy. Co będzie teraz? Jak potoczą się nasze losy?

  Potem przyszła kolej na klasy piąte i czwarte. Obejrzeliśmy ten sam program, ale i tak każdy miał niedosyt. Szkoda, że ta „lekcja” z Julką, jako nauczycielką, nie trwała dłużej. A uczniowie? Oj, niezłe z nich ananasy.

  Klasy trzecie popisały się pięknym tańcem - zatańczyły poloneza. Podtrzymały więc naszą szkolną tradycję i tanecznym krokiem wkroczyły do społeczności klas starszych. Klasy drugie przypomniały wakacyjne rady, na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę „Lato, lato” z filmu „Szatan z siódmej klasy”.

  W ostatniej uroczystości ze szkołą żegnali się pierwszoklasiści i uczniowie klasy 0. W części artystycznej zerówka popisała się grą na instrumentach, I a żywiołowo zaśpiewała piosenkę „Lato”, a Ib zaśpiewała „Lato w Internecie”. W związku z tym, że wszystko dziś kręciło się wokół tematu LATO, należało więc ogłosić nadejście upragnionych przez wszystkich WAKACJI!

  W dniu wczorajszym, czyli 25 czerwca, odbyły się uroczystości, w czasie których uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za swoje osiągnięcia. Każda uroczystość zakończona była również krótkimi występami klas.

  Do zobaczenia 1 września!
  Relacja – Barbara Lisicka

  Festyn Świąteczny

  Relacja z festynu

  Galeria zdjęć

  Relacja ze Ślubowania Klas Pierwszych, 14 października 2014r


  Galeria zdjęć  Uroczystość rozpoczęcia Roku Szkolnego 2014/2015

  W dniu 1 września 2014 rozpoczął się nowy rok szkolny. Korzystając z dość ładnej pogody zebraliśmy się na boisku szkolnym punktualnie o godzinie 9.00. Początkiem uroczystości było jak zwykle wejście Pocztu Sztandarowego. Bardziej spostrzegawcze osoby zapewne dostrzegły, że wydarzenie miało szczególnie uroczysty charakter, gdyż pojawiły się nawet dwa Poczty, wybrane pod koniec ubiegłego roku szkolnego. Są to zawsze najlepsi uczniowie i najlepsze uczennice z klas szóstych i piątych.

  Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu Państwowego i Hymnu Szkoły Podstawowej nr 260 imienia Jana Matejki głos zabrała pani dyrektor Barbara Rosz. Pani dyrektor powitała wszystkich uczniów oraz zgromadzonych gości. Szczególnie gorąco, jak zwykle, powitała najmłodszych uczniów, czyli pierwszoklasistów oraz uczniów zerówki. Przedstawieni zostali także nauczyciele – wychowawcy klas. W dalszej kolejności pani dyrektor przedstawiła panią wicedyrektor, pedagogów, psychologów, pozostałych nauczycieli oraz nauczycieli świetlicy.

  W dalszej części przemówienia pani dyrektor życzyła wszystkim udanego Roku Szkolnego 2014/2015 i symbolicznie go otworzyła. Nowy rok powitaliśmy rzęsistymi brawami. Potem wyprowadziliśmy Sztandar i rozeszliśmy się do sal lekcyjnych na pierwsze spotkanie z wychowawcami.

  Rada Pedagogiczna również życzy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym!

  Relacja – Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć

  Rok szkolny 2013/2014

  Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

  Galeria zdjęć

  Apel podsumowujący wyniki nauczania dla klas 0 – III w roku szkolnym 2013/2014

  Apel na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji

  W dniu 26 czerwca 2014 w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel podsumowujący wyniki kształcenia. Uczniowie klas młodszych otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczały im panie wychowawczynie. Uczniowie wyróżnieni dostali ciekawe książki wraz z gratulacyjnymi dyplomami. Ponadto panie wręczyły także dyplomy uczniom, którzy uzyskali wysokie miejsca w różnych konkursach – zarówno tych, które organizowane były w naszej szkole, jak i tych, które odbyły się w mokotowskich i warszawskich placówkach. Uczniowie korzystający w tym roku ze świetlicy szkolnej także zostali uhonorowani przez swoje panie. Nagrody wręczyły również: pani Elżbieta Jaroszyńska – anglistka oraz pani Jolanta Mikołajewicz – nauczycielka muzyki i opiekunka chóru szkolnego.

  Miłym akcentem apelu było krótkie przemówienie pani dyrektor Barbary Rosz, która pogratulowała uczniom osiągniętych wyników oraz życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Potem jeszcze pani dyrektor zaśpiewała razem z chórem piosenkę … i można powiedzieć, że rok szkolny prawie się zakończył.

  Tego samego dnia odbył się apel na temat bezpiecznego spędzenia wakacji. Apel przygotowała klasa IIIa wraz z panią Dorotą Uznańską. Uczniowie mieli do wykonania ciekawe zadania, związane z zachowaniem bezpieczeństwa w czasie wolnym. Oczywiście, wszyscy wiedzą, jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo, więc próba wypadła pomyślnie.

  Tak przygotowani do wakacji mogliśmy już poczuć ich przyjemny powiew. Jeszcze tylko świadectwa i …… WAKACJE!

  Rada Pedagogiczna życzy wszystkim uczniom udanego,
  ale przede wszystkim – bezpiecznego wypoczynku!

  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć


  Apel klas 4-6 podsumowujący rok szkolny 2013/2014
  Galeria zdjęć

  Uroczystość podsumowania III Dzielnicowego Konkursu Wiedzy „Omnibus – wiem … prawie wszystko”

  W dniu 20 maja 2014 r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość – podsumowanie odbywającego się po raz trzeci Konkursu Wiedzy „Omnibus – wiem … prawie wszystko”. W konkursie brali udział uczniowie klas drugich i trzecich 18 mokotowskich szkół. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością pan Krzysztof Skolimowski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów. Po krótkich przemówieniach Pani Dyrektor Barbary Rosz oraz Pana Burmistrza nastąpiła część artystyczna.
  Uczniowie klas trzecich i czwartych przygotowali inscenizację dobrze znanej nam baśni pt. „Kopciuszek”. Herold, czyli Rafał z IVb, a potem Narrator ( w tej roli Kuba, IVb) szybko wprowadzili nas w świat baśni. Losy Kopciuszka (w tej roli Ola z IIIb) potoczyły się tak, jak zawsze – po przymiarce zgubionego pantofelka ogłoszono zaślubiny z księciem (Daniel, IIIB). Macocha (Zuzia, IIIa ) oraz jej sympatyczne córki ( Kinga, IIIb i Julka (IVa) znów nie weszły do rodziny królewskiej. Na koniec aktorzy wygłosili jeszcze morał – warto pracować nad sobą, gdyż „głównie praca tu popłaca”.
  W przedstawieniu wzięły udział jeszcze damy dworu, ubrane w długie, kolorowe suknie (Kasia, Julka i dwie Ale) oraz dworzanie w srebrzystych kamizelkach (Maks, Kuba, Oliwier). Władek z IIIa wspaniale spisał się w roli posłańca i bezbłędnie odnalazł właścicielkę białego pantofelka. To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie cenny podarunek od Wróżki (w tej roli Zosia, IVb) w postaci sukni oraz potrzebnych dodatków. Ojciec Kopciuszka, Michał ( klasa IIIa), może być dumny z kariery córki. Ostatnim punktem programu części artystycznej był występ Oli, która zaśpiewała piosenkę „Drzwi do kariery”. Za swój występ aktorzy otrzymali wielkie brawa od publiczności. Warto wspomnieć, że bardzo widowiskowym punktem przedstawienia był taniec - menuet do muzyki Luigi Boccheriniego.
  Po części artystycznej organizatorki Konkursu Omnibus, panie Małgorzata Kliszewska i Barbara Lisicka, wręczyły dyplomy i nagrody uczniom wyróżnionym, a także laureatom konkursu. Zdobywcom najwyższych miejsc nagrody wręczał sam Burmistrz, pan Krzysztof Skolimowski.
  Panie podziękowały też nauczycielom, którzy pomogli w przeprowadzeniu Omnibusa w poszczególnych szkołach. Wszystkie szkoły zostały zaproszone do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu – będzie to już IV Dzielnicowy Konkurs Wiedzy „Omnibus – wiem … prawie wszystko”.
  Relację napisała Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć

  Galeria zdjęć


  Apel upamiętniający 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Dnia 06 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel "Witaj, majowa jutrzenko" z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie z klasy Vb, Va i VIa pod opieką p. Agnieszki Woźniak przygotowali krótki występ artystyczny. Wszystkim obecnym na apelu uczniom klas 0 – VI przypomniano wydarzenia związane z naszą Ojczyzną. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był szkolny chór pod kierunkiem p. Jolanty Mikołajewicz, który przepięknie odśpiewał pieśni patriotyczne. Apel został zakończony wystąpieniem p. Dyrektor Barbary Rosz, która przypomniała wszystkim zgromadzonym, że bardzo istotne jest to, żebyśmy pielęgnowali w sobie patriotyzm każdego dnia. Musimy pamiętać, że Polska to nasza ojczyzna i nasza ziemia ukochana, z której powinniśmy być dumni. Powinniśmy być dumni z bycia Polakami.
  Agnieszka Woźniak
  Galeria zdjęć

  Apel wielkanocny
  W środę 16 marca cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej na okolicznościowym apelu z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Część artystyczna została przygotowana przez klasę Va pod kierunkiem p. Anny Guzowskiej, p. Marty Jastrzębowskiej, p. Jolanty Mikołajewicz, p. Magdaleny Smolis i p. Agnieszki Woźniak. Uczniowie w interesujący sposób przedstawili tradycje związane z obrzędowością Świąt Wielkanocnych. Na zakończenie apelu pani dyrektor Barbara Rosz złożyła wszystkim uczniom oraz ich rodzinom życzenia spokojnych i radosnych świąt.
  Agnieszka Woźniak
  Galeria zdjęć

  Jasełka
  Galeria zdjęć

  Pasowanie na świetliczaka
  Galeria zdjęć

  Apel z okazji Święta Niepodległości kl. 4-6

  7 listopada odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klas IV a i IVb przygotowani przez panią Agnieszkę Dymińską przybliżyli swoim koleżankom i kolegom trudne dzieje naszej Ojczyzny, a chór szkolny pod dyrekcją pani Jolanty Mikołajewicz przypomniał piękne patriotyczne pieśni.
  Galeria zdjęć

  Apel z okazji Święta Niepodległości kl. 0-3
  Galeria zdjęć

  Relacja ze Ślubowania Klas Pierwszych 14 października 2013r.
  Galeria zdjęć

  2 września – rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014
  Galeria zdjęć

  Rok szkolny 2012/2013

  Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

  Galeria zdjęć

  Apel podsumowujący wyniki nauczania w I semestrze dla klas młodszych
  Galeria zdjęć

  Relacja z Dnia Babci i Dziadka
  Galeria zdjęć

  Jasełka

  Kiedy pierwsza gwiazdka Życzenia
  Galeria zdjęć

  Apel 11 listopada dla klas 1-3

  Relacja z wydarzenia
  Galeria zdjęć

  Apel 11 listopada dla klas 4-6
  Galeria zdjęć

  Pasowanie na świetliczaka
  Galeria zdjęć

  Ślubowanie klas pierwszych
  Relacja ze ślubowania  Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/13
  Relacja z rozpoczęcia


  Realizacja: P.C.
  Strona