Kontakt
an image
Szkoła Podstawowa nr 260
im. Jana Matejki
00 - 737 Warszawa
ul. Zakrzewska 24
Email: sp260@edu.um.warszawa.pl

Tel: (22) 841 60 97
Fax: (22) 841 18 15

Sukcesy

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

DO YOU SING IN ENGLISH?

Marcelina Litwin na pewno! W sobotę 16 listopada 2019r. wzięła udział w dwóch konkursach wykonując piosenkę w języku angielskim. W XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „NUTKA POLIGLOTKA” zdobyła Nagrodę za Debiut. W Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „FIROLIZA – REAKCJA WOKALNA” zdobyła wyróżnienie.

GRATULUJEMY!

„MUZYCZNA JESIEŃ” 2019

W dniach 5 i 6 listopada 2019 r. w Ośrodku Kultury „ARSUS” w Warszawie, odbyły się przesłuchania konkursowe IX Mazowieckiego Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień”. Wśród laureatów Festiwalu znalazły się Marcelina Litwin i Maria Kałczewska. Podczas Gali, która odbyła się 18 listopada, Marysia i Marcelina odebrały pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Gratulujemy wyróżnienia i życzymy kolejnych sukcesów!Wokalne sukcesy

Miło nam poinformować, że Marcelina Litwin jest laureatką dwóch konkursów wokalnych. W I edycji Festiwalu Piosenek Wojciecha Młynarskiego "Strasznie lubię cię piosenko" zdobyła III miejsce.

W V edycji Przeglądu Dzieci i Młodzieży z okazji Rocznicy Powstania Warszawskiego "Warszawo ma" otrzymała nagrodę.

Gratulujemy i życzymy Marcelinie kolejnych sukcesów!

Galeria zdjęć

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

ASTERIADA 2018

W dniach 4-7 marca 2018r. Dom Kultury „Włochy” zorganizował eliminacje wstępne (I etap) Konkursu Piosenki w ramach XVII Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA. Jury wysłuchało 347 wykonawców, do II etapu (15-16 marca) zakwalifikowano 143, nagrodzonych i wyróżnionych zostało 46 uczestników.

Chór szkolny „Kolorowe Nutki” zdobył wyróżnienie!

Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 23 marca puchar i dyplom dla chóru odebrała uczennica klasy 3b Eliza Górska.

Lista chórzystów:

3a: Natalia Grzybowska, Julia Orzyńska

3b: Eliza Górska, Gabriela Kowalczuk

3c: Nikola Murawska

4b: Malwina Szczęsna, Lena Walotek, Maia Walotek

5a: Wiktoria Andrijczuk, Jan Budzyński, Maria Kałczewska, Marcelina Litwin, Sołomija Polikewycz, Klara Światopełk-Czetwertyńska, Aleksandra Waśkiewicz

5d: Agata Żbikowska

6a: Helena Łazarska, Hanna Mościcka, Olga Pęciłło-Pacek, Maja Polak, Aleksandra Wirkus

GRATULUJEMY!!!

Galeria zdjęć

MUZYCZNA JESIEŃ 2017

24 października w Ośrodku Kultury „KOLOROWA” odbyły się przesłuchania konkursowe uczestników VII Mazowieckiego Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem „MUZYCZNA JESIEŃ”. Jury wysłuchało 118 wykonawców, wśród których znaleźli się również uczniowie SP260 – wszystkie występy reprezentantów naszej szkoły zostały nagrodzone. Maria Kałczewska i Klara Światopełk-Czetwertyńska otrzymały wyróżnienia, Aleksandra Sędzielewska zdobyła III miejsce, Marcelina Litwin II miejsce a chór szkolny „KOLOROWE NUTKI” miejsce I! Dodatkową nagrodą było zaproszenie do występu podczas uroczystej Gali, która odbyła się 9 listopada o godzinie 18 – chór wykonał piosenkę konkursową „Warszawa, ja i Ty”.

Lista chórzystów:

5a: Jan Budzyński, Maria Kałczewska, Marcelina Litwin, Klara Światopełk-Czetwertyńska, Aleksandra Waśkiewicz, Sołomija Polikewycz, Wiktoria Andrijczuk, Aleksandra Owczarek

5d: Agata Żbikowska

6a: Olga Pęciłło-Pacek, Aleksandra Wirkus, Hanna Mościcka, Maja Polak

7a: Martyna Grzywacz, Zofia Horban, Gabriela Zylc

7b:Maja Mikołajczyk, Aleksandra Sędzielewska, Sylwia Szylling

GRATULUJEMY!!!

Galeria zdjęć


Występ Chóru - posłuchaj

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Mokotów chór
Występy churu

Podczas XIII Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa, chór szkolny „Kolorowe Nutki” zdobył I miejsce. 28 kwietnia 2017r. W Sali Służewskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta Gala, podczas której występowali laureaci I miejsc z kilku kategorii festiwalowych. Nasz występ bardzo się spodobał licznie zgromadzonej publiczności.

Występ chóru


2 czerwca odbyła się Gala Młodych Artystów, podsumowująca II Warszawski Konkurs Wokalny „Warszawa w piosence”. Aleksandra Sędzielewska wykonała piosenkę „Śpiewam pod gołym niebem” i zdobyła GRAND PRIX. Nagrodą dla Oli była piękna statuetka oraz zaproszenie na XIX Warsztaty Musicalowe Amellówka 2017. Gratulujemy!

Galeria zdjęć


Występ Oli

MAJOWA NUTKAW tym roku ucznnica naszej szkoły Aleksandra Sędzielewska po raz kolejny zakwalifikowała się do finału XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Tańca „Majowa Nutka 2017”. Do finału w Oli kategorii dostało się 46 osób z Polski, Estonii,Ukrainy i Rosji. Jurorzy byli z Polski, Estonii, Rosji i Rumunii. Ola zdobyła Brązową Nutkę. Gratulujemy!

Brązowa nutka

Występ Oli


W Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, organizowanym przez Gimnazjum nr 39 w Warszawie, uczennica naszej szkoły Aleksandra Sędzielewska zdobyła I miejsce. Gratulujemy!

Występ Oli

Galeria zdjęć

Rhymes and Songs

26 kwietnia 2017r. odbyła się Gala XI Ogólnopolskiego Konkursu Wierszy i Piosenek Tematycznych w Języku Obcym „RHYMES AND SONGS”. Tematem przewodnim było hasło „DOBRO, PIĘKNO I NATURA”. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczennic: Aleksandra Sędzielewska, Aleksandra Waśkiewicz, Andrea Konarski, Zuzanna Ostrowska, Maria Kałczewska, Marcelina Litwin. I miejsce w konkursie zdobyła Ola Sędzielewska, która zaśpiewała w języku niemieckim piosenkę „Die Lorelei”

Występ Oli

Foto

Konkurs wokalny

4 kwietnia w Służewskim Domu Kultury odbyły się przesłuchania solistów w ramach XIII Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa. Brały w nim udział uczennice naszej szkoły: Maria Kałczewska, Marcelina Litwin i Klara Światopełk-Czetwertyńska. Jury w składzie: p. Izabela Trzeciecka, p. Agnieszka Piotrowska i p. Łukasz Rynkowski przyznało wyróżnienie Marysi Kałczewskiej.

Gratulujemy!

Występ Klary

Występ Marysi – Wesoła sobota

Występ Marceliny

Galeria zdjęć

III miejsce w IV edycji Warszawskiego Literackiego Konkursu Fantasy

Martyna Chmielnicka odniosła kolejny sukces polonistyczny, została laureatką IV edycji Warszawskiego Literackiego Konkursu Fantasy „W kręgu Śródziemia” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie. Patronat nad konkursem sprawuje Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Warszawa Bielany. Martyna napisała pracę w kategorii: motyw odkupienia dawnej winy, za którą otrzymała III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.KONKURSY POLONISTYCZNE W RAMACH XIII FESTIWALU TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY MOKOTOWA

Martyna Chmielnicka zdobyła Nagrodę Dyrektora w II edycji Konkursu Literackiego na list o Mokotowie „Dzieci listy piszą do rówieśników z innych dzielnic” zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „Mokotów”. Uczennica została nagrodzona dyplomem i nagrodą rzeczową.

Zuzanna Ostrowska i Zuzanna Budzyńska wzięły udział w konkursie literackim zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną im. Zygmunta Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów. Uczennice napisały piękne prace, w których udowodniły tezę Wisławy Szymborskiej, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Zuzanna Ostrowska uzyskała wyróżnienie. Nagrody książkowe uczennice otrzymały z rąk samej Pani Ewy Chotomskiej, wybitnej autorki książek dla dzieci i młodzieży.


Galeria zdjęć

Wyróżnienie w XV Ogólnopolskim Konkursie Literackim „O Złote Pióro”

Zuzanna Ostrowska zdobyła wyróżnienie w XV Ogólnopolskim Konkursie Literackim „O Złote Pióro” zorganizowanym przez Wawerskie Centrum Kultury Filia „Radość”. Uczennica napisała współczesną bajkę o Wiśle, która spotkała się z uznaniem jury, w skład którego wchodziła Pani Lilianna Goc (pisarka) i Pan Michał Wicowski (pisarz). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

II miejsce w warszawskim konkursie teatralnym „Lektury szkolne – miniatury teatralne”

Uczniowie klas III-VI 13 czerwca 2017r.we wspaniałym stylu zajęli II miejsce w konkursie teatralnym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Warszawski konkurs „Lektury szkolne – miniatury teatralne” miał na celu m.in. promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali spektakl pod tytułem: ,,Królewna Śnieżka”, który nagrodzony został gromkimi brawami. Przedstawienie uatrakcyjnił występ chóru pod kierunkiem pani Jolanty Mikołajewicz. Zwycięski zespół uczniów przygotowały pani Agnieszka Michalczyk i pani Agnieszka Dymińska.

Obejrzyj dyplom

Wokalne sukcesy Oli Sędzielewskiej

"Ojczyzną moją jest muzyka"

7 grudnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. I. Gałczyńskiego odbył się Ogólnopolski Konkurs Wokalno-Recytatorski Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Ojczyzną moją jest muzyka ...". Naszą szkołę w konkursie wokalnym reprezentowała Aleksandra Sędzielewska. Ola zaśpiewała piosenkę "Deszcz" i zdobyła I miejsce.

Gratulujemy!


"Posłuchaj występu Oli”

Ateriada 2017

W marcu odbył się XVI Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej "ASTERIADA" organizowany przez Dom Kultury "Włochy". W konkursie wokalnym udział wzięły uczennice naszej szkoły: Maria Kałczewska, Marcelina Litwin, Aleksandra Sędzielewska i Klara Światopełk-Czetwertyńska. W wyniku trzydniowych przesłuchań do II etapu konkursu zakwalifikowane zostały Ola i Klara. 1 kwietnia odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczone zostały nagrody. Aleksandra Sędzielewska zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy pięknych występów!

"Women's power"

Podczas tegorocznej XVI edycji Festiwalu Piosenki Angielskiej Grójec 2017 obowiązywał temat przewodni poświęcony kobietom w muzyce "Women's power". W pierwszym etapie uczestnicy z całej Polski przesyłali do Grójeckiego Ośrodka Kultury demo zawierające 2 piosenki. Aleksandra Sędzielewska nagrała piosenki "BECAUSE OF YOU" I "WHEN YOU'RE GONE" i dostała się do II etapu. 7 marca odbyły się przesłuchania finałowe. Konkurencja była bardzo duża. Ola zdobyła wyróżnienie.

GRATULUJEMY!

MERIDIAN 2017

W tym roku Międzynarodowa Szkoła Podstawowa MERIDIAN po raz dziesiąty zorganizowała MERIDIAN ENGLISH SONG CONTEST. Od kilku lat w tym konkursie udział biorą uczniowie naszej szkoły. W tym roku reprezentowały nas 3 uczennice: Maria Kałczewska z piosenką "Don't worry be happy", Marcelina Litwin z piosenką "Somewhere over the rainbow" oraz Aleksandra Sędzielewska z piosenką "Because of you".

Do finału, który odbył się 6 kwietnia w Ośrodku Kultury Ochoty zakwalifikowała się Ola Sędzielewska. W Jury konkursu zasiadali: Pani Anja Orthodox - sławna polska piosenkarka, Pani Marta Zalewska - wokalistka, multiinstrumentalistka i prowadząca "Hit, hit, hurra" w TVP1, Pani Dagmara Bogusiewicz-Przybylska - piosenkarka i nauczyciel śpiewu i muzyki oraz Pan Michael Caine - nauczyciel języka angielskiego. W kategorii uczniów klas 4-6 Ola zdobyła I miejsce. Dodatkowym wyróżnieniem był udział Oli w wywiadzie na żywo w Radiu Dla Ciebie.

Gratulujemy!

"Posłuchaj występu Oli”
" Wręczenie nagród ”
" Wywiad”

Złota nutka 2017

4 kwietnia 2017 roku w Grójeckim Ośrodku Kultury odbyła się VIII Festiwal Piosenki o Złotą Nutkę. Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Temat przewodni to: "Kobiety polskiej estrady sprzed lat". Repertuar Festiwalu obejmował wyłącznie utwory polskie wykonywane przez wskazane przez organizatora wokalistki. Aleksandra Sędzielewska śpiewała piosenkę "Pogoda ducha" z repertuaru Hanny Banaszak. Ola dostała się do finału i zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!

"Posłuchaj występu Oli”
Galeria zdjęć

Rajd

11 maja 2017 roku zespół uczniów naszej szkoły brał udział w XIII Rajdzie Gimnazjum nr 7. Pomimo padającego non stop deszczu drużyna pod opieką nauczyciela historii pana Marka Teterycza zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. W trzynastoletniej historii tego rajdu było to już trzecie zwycięstwo drużyny naszej szkoły.

Mottem tegorocznej edycji było „Mieszkańcy i goście Łazienek”, jednak zadania na trasie nie dotyczyły tylko historii i przyrody ale też innych dziedzin jak poezja, informatyka, muzyka i plastyka.

Oto skład zwycięskiej drużyny:
 • Martyna Chmielnicka
 • Zuzanna Budzyńska
 • Zofia Horban
 • Maja Polak
 • Olga Pęciłło-Pacek
 • Zofia Pietruszewska
 • Rafael Szewczyk
 • Mateusz Zwolinski

 • Galeria zdjęć

  Miło nam poinformować, że Aleksandra Waśkiewicz, uczennica klasy 4a zdobyła pierwsze miejsce w Mokotowskim Konkursie "FIRST STEP" 2017 za prezentację w języku angielskim.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Anna Guzowska  Gdzie są kwiaty z tamtych lat  22 listopada w Służewskim Domu Kultury odbyły się przesłuchania chórów w ramach XI Konkursu polskich pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”. Organizatorami konkursu byli: Młodzieżowy Dom Kultury „MOKOTÓW”, Muzeum Niepodległości i Muzeum Wojska Polskiego. Chór szkolny „Kolorowe Nutki” wykonał trzy piosenki: „Pamięć w nas”, „Polska flaga” i „Piechota” i zajął II miejsce.

  Gratulujemy!

  Relacja: Jolanta Mikołajewicz
  Nasi chórzysci

  "Posłuchaj występu chóru”

  MUZYCZNA JESIEŃ

  W dniu 15 listopada 2016 r. w Ośrodku Kultury „ARSUS” przy ul. Traktorzystów 14 w Warszawie, odbyły się przesłuchania konkursowe VI Mazowieckiego Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień”, w którym udział wzięło ok. 700 osób. Jury wysłuchało 128 piosenek. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Maria Kałczewska wykonała piosenkę „Jedenasty listopada”, Klara Światopełk – Czetwertyńska zaśpiewała „Ach, śpij kochanie” a Aleksandra Sędzielewska zaprezentowała „Gołębi song”. Marysia Kałczewska i Ola Sędzielewska zajęły II miejsca w swoich kategoriach wiekowych. 22 listopada odbyła się uroczysta Gala na której wystąpiła m.in. Ola. Po występach laureatom wręczone zostały nagrody.

  GRATULUJEMY!
  Galeria zdjęć
  "Posłuchaj występu Klary”
  "Posłuchaj występu Marysi”
  "Posłuchaj występu Oli”

  NUTKA POLIGLOTKA 2016

  W listopadzie odbył się XIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” 2016. Wzięło w nim udział kilkuset wykonawców. Reprezentantka naszej szkoły Aleksandra Sędzielewska wykonała piosenkę „PEOPLE HELP THE PEOPLE” i zdobyła wyróżnienie. W listopadzie Ola brała udział jeszcze w dwóch konkursach: XVII Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” w Krakowie oraz Festiwalu im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina w Kielcach. W obu Festiwalach Ola znalazła się w ścisłej czołówce.

  Gratulujemy!
  Galeria zdjęć
  "Posłuchaj występu Oli”

  63 DNI CHWAŁY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO  Galeria zdjęć

  Smakujemy, rymujemy … lekcja w klasie IIIb

  Chyba wszyscy lubimy jabłka. Czerwone, żółte, twarde, miękkie, soczyste i aromatyczne. Klasa IIIb po konsumpcji tych wyjątkowych owoców postanowiła przelać na papier swoje wrażenia smakowe. Uczniowie układali rymowanki, których tematem były właśnie jabłka. Zadanie wydawało się trudne, bo raczej rzadko przychodzi nam układać wiersze. Niektórzy korzystali z pomocy pani, inni poradzili sobie sami, część wierszyków to wspólne dzieło dwóch kolegów lub koleżanek. Jak wyszło? Ciekawie, wierszyki można przeczytać na I piętrze. Najważniejsze, że początek zrobiony. Może wkrótce wyrosną z nas poeci lub poetki?

  A oto niektóre z wierszyków:


  Widzę gruszki na straganie

  oraz jabłka mega tanie.

  Kupię jabłek, kupię gruszek

  i napełnię nimi brzuszek

  Malwinka

  Jeśli w jabłuszku mieszka robaczek

  nie chce go zjadać żaden chłopaczek.

  Rafał

  Gdy leżałem wczoraj w łóżku

  pomyślałem o jabłuszku.

  Kupię jabłko na straganie

  zjem je jutro na śniadanie.

  Maks

  Moje jabłko spadło z drzewka,

  bo strąciła je zła Ewka.

  Zjadłem jabłuszko i pączuszek

  no i mnie rozbolał brzuszek.

  Franek

  Moje jabłko jest malutkie,

  jednak twarde i słodziutkie.

  Aleks

  Moje jabłko jest szalone –

  i czerwone i zielone.

  Bianca

  Bardzo lubię smak jabłuszek

  oraz smak soczystych gruszek.

  Moje jabłko nadgryzione

  jest soczyste i zielone.

  Tomek

  Moje jabłko zieleniutkie

  jest okrągłe i słodziutkie.

  Oliwia

  Moje jabłuszko spadło z drzewka.

  Zjadła je złośliwa Ewka.

  Drugie jabłko zjadłem sam.

  Mniam, mniam, mniam,

  mniam, mniam, mniam.

  Maia

  Moje jabłko jest czyściutkie,

  okrąglutkie i ładniutkie.

  A wygląda smakowicie.

  Z jabłkiem fajne mamy życie.

  Marysia

  Moje jabłko jest nadgryzione

  i zaraz będzie całe zjedzone.

  Wiola
  Wychowawca klasy IIIb – Barbara Lisicka

  OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

  „Złote Talenty w Złotej Pradze”  W dniach 27.06-01.07 br. odbył się V Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów „Złote Talenty w Złotej Pradze” w Republice Czeskiej. W imprezie uczestniczyło ponad 100 wykonawców w kategoriach: piosenka estradowa, piosenka ludowa, taniec estradowy, taniec ludowy, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i instrumentalne. Wystąpili młodzi artyści z sześciu krajów europejskich: Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski i Rosji. Nasz kraj reprezentowała m.in. uczennica naszej szkoły Aleksandra Sędzielewska, laureatka III miejsca XXV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Majowa Nutka” w Częstochowie. Po zmaganiach konkursowych 10-osobowe międzynarodowe jury przyznało wykonawcom podczas Wieczoru Galowego nagrody i wyróżnienia. Ola otrzymała Nagrodę GRAND PRIX za wykonanie piosenki "Gołębi Song"! Dyplom i statuetkę wręczył Oli przewodniczący jury Damir Basyrow - solista Opery Narodowej w Pradze. Wyjazd naszej wokalistki był ciekawą wakacyjną przygodą, a także zdobyciem kolejnych doświadczeń.

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
  Jolanta Mikołajewicz

  Występ Oli:

  "Posłuchaj”

  Galeria zdjęć

  TULIPANADA 2016  W tym roku odbył się XIV Konkurs Piosenkarski "Tulipanada 2016" organizowany przez Dom Kultury "Kolorowa" i Ośrodek Kultury "Arsus". I etap odbył się w kwietniu - w ciągu 3 dni Jury przesłuchało 270 wykonawców śpiewających piosenki do tekstów Jacka Cygana. Naszą szkołę w kategorii solistów reprezentowała Aleksandra Sędzielewska, która wykonała piosenkę "Gołębi song" oraz chór szkolny "Kolorowe Nutki", który zaśpiewał piosenkę "Rytm i melodia". Do II etapu zakwalifikowano 87 wykonawców. 11 maja Ola zaśpiewała piosenkę "Dni, których nie znamy" a chór "Ach, śpij kochanie". 25 maja odbyła się uroczysta Gala podczas której wystąpili wszyscy nagrodzeni, następnie ogłoszono wyniki oraz wręczono dyplomy i statuetki.

  Ola zajęła I miejsce i otrzymała statuetkę Złotego Tulipana. Chór szkolny zajął III miejsce i otrzymał statuetkę Brązowego Tulipana.

  Skład chóru: Katarzyna Tomaszewska, Agnieszka Gutowska, Alicja Kowalska, Julia Przybylińska, Weronika Ruszkowska, Marta Zwolińska , Daniel Faja, Wiktoria Jurek, Kamila Kalinowska, Maja Mikołajczyk, Aleksandra Rosłan, Aleksandra Sędzielewska, Dominika Wichiciel, Maksymilian Wiciński, Zuzanna Budzyńska , Martyna Chmielnicka, Martyna Grzywacz, Zofia Horban, Zuzanna Ostrowska, Gabriela Zylc, Helena Łazarska, Hanna Mościcka, Wiktoria Olszewska, Olga Pęciłło-Pacek, Maja Polak, Aleksandra Wirkus, Maria Kałczewska, Marcelina Litwin, Klara Światopełk-Czetwertyńska

  Gratulujemy!

  Występy chóru:

  "Posłuchaj”

  "Posłuchaj”

  Występ Oli:

  "Posłuchaj”

  Galeria zdjęć

  KULTUROMANIAK 2016

  11 maja w Mrozach odbył się X Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej „KULTUROMANIAK 2016”. Reprezentująca naszą szkołę Aleksandra Sędzielewska zdobyła wyróżnienie w konkursie wokalistów. 22 maja odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród.

  Gratulujemy!
  Galeria zdjęć

  Laureaci X edycji Międzyszkolnego Mokotowskiego Konkursu

  „Poeci dzieciom”  W drugim semestrze uczniowie klas I – III wzięli udział w Międzyszkolnym Mokotowskim Konkursie pod nazwą „Poeci dzieciom”. Konkurs ten już po raz 11. zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 202 przy ul. Bytnara. W tym roku bohaterami wierszy były zwierzęta. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań poezją oraz pobudzanie aktywności twórczej dzieci. Każdy poziom wiekowy rywalizował w innej kategorii:


  Klasy I – kategoria plastyczna
  Klasy II – kategoria recytatorska
  Klasy III – kategoria literacka – test ze znajomości utworów

  W pierwszym – szkolnym etapie konkursu, udział wzięli prawie wszyscy uczniowie klas młodszych. Ostatecznie do finału wytypowano 5 najciekawszych prac pierwszaków, troje drugoklasistów oraz kilkoro uczniów klas trzecich. W finale drugoklasiści Hania Krautwurst, Franek Krysiak i Maia Walotek recytowali wiersze w szkole nr 202, a trzecioklasiści pisali test ze znajomości wybranych przez Organizatorów wierszy o zwierzętach.


  Wyniki konkursu:
  Weronika Nycz klasa Ib – wyróżnienie za pracę pt. „Słoń Trąbalski”
  Maia Walotek klasa IIb – wyróżnienie za wiersz pt. „Spóźniony słowik”
  Aleksandra Waśkiewicz klasa IIIa – III miejsce
  Jan Budzyński klasa IIIa – wyróżnienie
  Kornelia Backiel klasa IIIb – wyróżnienie
  Igor Dąbrowa klasa IIIb – wyróżnienie

  Laureaci odebrali dyplomy i nagrody dnia 31 maja w siedzibie organizatorów konkursu. Cieszymy się z Waszego sukcesu: są to ważne osiągnięcia, gdyż w konkursie startowało bardzo wielu uczniów z całego Mokotowa.

  GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów!
  Barbara Lisicka
  XXV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI I TAŃCA MAJOWA NUTKA 2016


  W tym roku w Częstochowie odbył się XXV Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca "Majowa Nutka 2016". W marcu miał miejsce dwudniowy etap ogólnopolski. Nominację do drugiego etapu wywalczyła reprezentantka naszej szkoły Aleksandra Sędzielewska.

  7 i 8 maja odbył się etap międzynarodowy, w którym wzięli udział reprezentanci 10 krajów. Młodych wykonawców oceniało również międzynarodowe Jury. Do finału w Oli kategorii przeszło 41 osób z Polski, Łotwy, Ukrainy, Mołdawii, Malty, Rosji i Rumunii. Ola zaśpiewała piosenkę "THANK YOU FOR THE MUSIC" i zdobyła BRĄZOWĄ NUTKĘ. Nagrodę Oli wręczał Juror z Rumunii.

  Gratulujemy! Relacja: Jolanta Mikołajewicz
  Galeria zdjęć

  "Posłuchaj”


  “In the magic world of books”  25 kwietnia grupa uczniów pod opieką Pani Anny Guzowskiej wyruszyła pociągiem do Błonia, aby w tamtejszej Szkole Podstawowej nr 1 wziąć udział w konkursie języka angielskiego. Zadaniem uczestników było opowiedzenie o książce lub przeczytanie jej fragmentu oraz zilustrowanie treści lektury rekwizytami i strojem. Chyba nieprzypadkowo konkurs odbył się w dniu następującym po Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich…

  Wyprawa do Błonia była długa, ale okazała się bardzo owocna. Kilka dni później w Centrum Kultury w Błoniu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom konkursu, a spośród naszych reprezentantów jury wyróżniło następujących uczniów:

  Klasy 1-3:

  II miejsce: Aleksandra Waśkiewicz kl. 3a

  Klasy 4-6:

  II miejsce: Zhanna Korobiichuk kl. 5b

  III miejsce: Olga Pęciłło-Pacek kl. 4a

  Wyróżnienia: Helena Łazarska kl. 4a i Maciej Sierakowski kl. 5b

  Serdecznie gratulujemy!

  XII Dzielnicowy Konkurs Przyrodniczy „ORLIK”  W tegorocznej edycji Konkursu Przyrodniczego „ORLIK”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 190, udział wzięli wszyscy uczniowie klas trzecich.

  Do finału konkursu zakwalifikowali się:

  Aleksandra Waśkiewicz – klasa 3a

  Kornelia Backiel – klasa 3b

  Michał Gregorczyk – klasa 3b

  Bartosz Grzybowski – klasa 3b

  Laureatem konkursu został Michał Gregorczyk z klasy 3b, który zdobył pierwsze miejsce.

  Dnia 21 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród i pamiątkowych dyplomów.


  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, a Michałowi życzymy wielu dalszych sukcesów.


  Relacja – Małgorzata Kliszewska

  Mamy laureatów w konkursie matematycznym

  Uczniowie klas I – III startowali w IX konkursie matematycznym „W labiryntach matematyki”, organizowanym przez Szkołę Podstawową Integracyjną nr 339. Do finału konkursu zakwalifikowało się 18 uczniów naszej szkoły. Trzej chłopcy zostali laureatami konkursu, zajmując:

  Kajetan Monkiewicz, klasa 3a – drugie miejsce

  Michał Wójcik, klasa 3b – drugie miejsce

  Rafał Bujak, klasa 2b – trzecie miejsce

  Nasi laureaci odebrali dyplomy i nagrody dnia 7 kwietnia w SPI nr 339 przy ul.Św. Bonifacego 10.

  Rada Pedagogiczna gratuluje Wam wielkiego sukcesu!
  Galeria zdjęć

  XII Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa


  Podczas tegorocznego XII Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa odbyło się wiele konkursów dla uczniów mokotowskich szkół. W Konkursie Chórów nasz szkolny chór "Kolorowe Nutki" zajął III miejsce.Śpiewaliśmy piosenki "Pory roku na Mokotowie" oraz "Panie Janie Sebastianie".

  W skład chóru wchodzili:

  4a: Helena Łazarska, Wiktoria Olszewska, Olga Pęciłło-Pacek, Maja Polak

  5a: Zuzanna Budzyńska, Martyna Chmielnicka, Martyna Grzywacz, Zofia Horban, Zuzanna Ostrowska, Gabriela Zylc

  5b: Daniel Faja, Wiktoria Jurek, Kamila Kalinowska, Zhanna Korobiichuk, Maja Mikołajczyk, Aleksandra Rosłan, Aleksandra Sędzielewska, Dominika Wichiciel, Maksymilian Wiciński

  6a: Agnieszka Gutowska, Alicja Kowalska, Julia Przybylińska

  6b: Katarzyna Tomaszewska

  W Konkursie Solistównaszą szkołę reprezentowały Marcelina Litwin i Aleksandra Sędzielewska. Marcelina zaśpiewała piosenkę "Tabliczka Muzyczka" i w kategorii wiekowej klas I-III zajęła I miejsce. Ola wykonała piosenkę "Dni, których nie znamy" zdobywając I miejsce w kategorii wiekowej klas IV-VI. Obie dziewczynki usłyszały wiele miłych słów podczas ogłoszenia werdyktu Jury, w skład którego wchodziły: pani Majka Jeżowska, pani Maria Szabłowska i pani Izabela Trzeciecka.

  8 kwietnia w Służewskim Domu Kultury odbyła się uroczysta Gala, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele władz Mokotowa oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli. Data Gali wybrana została nieprzypadkowo - jak powiedział rozpoczynający Galę Burmistrz Krzysztof Skolimowski - tego dnia minęło 100 lat od chwili kiedy Mokotów stał się dzielnicą Warszawy. Podczas Gali zaprezentowali się zwycięzcy 8 konkursów. Spośród solistów nominowana do występu na Gali była Ola Sędzielewska. Wśród osób gratulujących Oli pięknego wykonania piosenki "Dni, których nie znamy", była pani dyrektor Barbara Rosz.

  Gratulujemy naszym reprezentantom sukcesów!

  Relacja – Jolanta Mikołajewicz  Galeria zdjęć

  "Występ Oli”

  "Występ Marceliny”


  VI edycja konkursu FIRST STEP

  17 marca uczniowie naszej szkoły po raz czwarty wzięli udział w mokotowskim konkursie z języka angielskiego FIRST STEP organizowanym przez SP69. W tym roku czworo naszych reprezentantów zostało laureatami tego konkursu:

  Kategoria piosenka:

  II miejsce ex aequo : Hanna Krautwurst kl. 2a i Franciszek Krysiak kl. 2b

  Kategoria prezentacja:

  II miejsce ex aequo : Hanna Mościcka kl. 4a i Helena Łazarska kl. 4a

  GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

  X RHYMES & SONGS FESTIVAL

  10 marca uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przystąpili do konkursu Rhymes & Songs Festival w SP 42 z Oddziałami Integracyjnymi. Jest to konkurs wielojęzyczny, występy uczestników oceniane były przez międzynarodowe jury, które bardzo wysoko oceniło występy dwóch naszych uczennic:

  Aleksandra Waśkiewicz kl. 3a – 1 miejsce w kategorii kl. 1-3 (Ola wyrecytowała 2 wiersze – w języku francuskim i angielskim)

  Aleksandra Sędzielewska kl. 5b – 1 miejsce w kategorii kl. 4-6 (piosenka w języku angielskim).

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  XV Festiwal Piosenki Angielskiej "All you need is LOVE"  25 lutego w Grójcu odbył się XV Festiwal Piosenki Angielskiej. Festiwal zorganizowany był przez Grójecki Ośrodek Kultury, Liceum Ogólnokształcące im. P. Skargi w Grójcu oraz Szkołę Języków Obcych ‘ENGLINK’.

  W tym roku Konkurs zatytułowany był "All you need is LOVE". Uczestnicy z całej Polski zmierzyli się utworami o tematyce miłosnej. Warunkiem udziału w przesłuchaniach był wysłanie DEMO z nagranym wykonaniem dwóch piosenek. Komisja konkursowa po przesłuchaniu wszystkich nadesłanych płyt zakwalifikowała 38 finalistów, którzy przeszli do drugiego etapu konkursu. W tej grupie znalazła się uczennica klasy Vb Aleksandra Sędzielewska. Podczas przesłuchań w Grójeckim Ośrodku Kultury Ola wykonała piosenkę "L.O.V.E." i zdobyła III miejsce!

  Gratulujemy!
  Galeria zdjęć

  "Posłuchaj”


  X Jubileuszowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

  14 stycznia 2016r. odbył się X Jubileuszowy Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej 175 w Warszawie. Konkurs ma zasięg wojewódzki, bierze w nim udział uzdolniona muzycznie młodzież z Warszawy i okolic. W konkursie nie ma podziału na kategorie wiekowe i muzyczne – rywalizują ze sobą wokaliści i instrumentaliści. Cieszymy się, że uczennica klasy 3a Marcelina Litwin zdobyła w tym konkursie wyróżnienie. Marcelina zaśpiewała „Kolędę ciszę”, którą mogliśmy usłyszeć na naszym szkolnym Koncercie Świątecznym.

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  "Posłuchaj”


  NUTKA POLIGLOTKA i START TO SING

  Początek grudnia była bardzo pracowity dla Aleksandry Sędzielewskiej z klasy 5b. Podczas, gdy niektórzy przygotowywali się do spotkania ze Świętym Mikołajem, Ola pracowała nad przygotowaniem piosenki do startu w dwóch wokalnych konkursach:

  V Warszawskim Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej
  „START TO SING”

  oraz

  XII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej
  „NUTKA POLIGLOTKA 2015”.

  W każdym z tych konkursów wzięło udział kilkuset bardzo uzdolnionych wokalistów –w „START TO SING” z Warszawy i okolic, a w „NUTCE POLIGLOTCE” z całej Polski. Ola śpiewała piosenkę „I Believe I Can Fly” i zdobyła w obu konkursach wyróżnienia.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  Galeria zdjęć

  "Posłuchaj”


  V Mazowiecki Festiwal Piosenki z Dobrym Tekstem "Muzyczna jesień".

  W dniach 23 i 24 listopada 2015 r. w Ośrodku Kultury „ARSUS” w Warszawie, odbyły się przesłuchania konkursowe, w którym udział wzięło ok. 600 osób. Po wysłuchaniu 143 piosenek Jury w składzie: Przewodnicząca - Mariola Strukowska – animator, menedżer kultury, muzyk i pedagog, Alina Małachowska - wokalistka, pianistka, dyrygent i pedagog oraz Anna Kaszubska – animator, menedżer kultury, pisarka, pedagog przyznało nagrody i wyróżnienia solistom i zespołom. Wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły.

  Aleksandra Sędzielewska zaśpiewała piosenkę "Dni, których nie znamy" i zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Marcelina Litwin wykonała piosenkę "W czasie deszczu dzieci się nudzą" i zdobyła wyróżnienie.


  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  Relacja – Jolanta Mikołajewicz

  Występ Oli:


  "Posłuchaj”


  Występ Marceliny:


  "Posłuchaj”


  ZŁOTY LIŚĆ RETRO

  Aleksandra Sędzielewska uczennica klasy Vb została laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Festiwale organizowane są pod Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Warszawy i Rodziny Foggów. Pierwszy OFPR odbył się w listopadzie 2004 roku w Krakowie. Inauguracja Festiwalu odbywa się każdorazowo 30 maja, w kolejną rocznicę urodzin Mieczysława Fogga, finały organizowane są w październiku. Nagrody "Złoty Liść Retro" otrzymali m.in. Jacek Borkowski, Tomasz Stockinger, Halina Kunicka, Irena Santor, Ewa Kuklińska, Sława Przybylska, Bohdan Łazuka, Jerzy Połomski, Rena Rolska, Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz i inni.

  W tym roku odbył się już XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.

  Finałowy koncert miał miejsce w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie w sobotę 17 października. W finale konkursu wokalnego wzięło udział 11 laureatów (6 w kategorii dorośli i 5 w kategorii młodzieży) wybranych podczas eliminacji w całej Polsce w okresie maj-październik 2015. Jury w składzie: Tadeusz Woźniakowski (przewodniczący), Rena Rolska, Olgierd Buczek, Danuta Suchocka, Jan Zagozda, Michał Fogg i Wojciech Dąbrowski jednomyślnie przyznało Grand Prix "Złoty Liść Retro" Łukaszowi Handzelowi (Studio Piosenki w Łodzi). Ponadto jury wyróżniło "Złotym Liściem Retro": Agatę Klimczak (Teatr Piosenki Romana Kołakowskiego) i Iwonę Janus (Grójec), a w kategorii młodzieży: Natalię Czaplę (Ząbki) i Aleksandrę Sędzielewską (Warszawa). Werdykt jury był całkowicie zgodny z wynikami głosowania publiczności.

  Nagrodę w postaci pięknej książki o życiu i karierze Mieczysława Fogga wręczył Oli prawnuk Mieczysława Fogga Michał Fogg a dyplom otrzymała z rąk dyrektora artystycznego festiwalu Wojciecha Dąbrowskiego. Cały koncert był nagrywany i jego fragmenty będą emitowane w programie I Polskiego Radia w audycji "Kawiarenka Słodkie Radio Retro".


  GRATULUJEMY!

  Galeria zdjęć

  "Posłuchaj”  Igrzyska im Eugeniusza Lokajskiego

  Reprezentacja naszej szkoły 25 września 2015 po raz kolejny brała udział w Międzyszkolnych Igrzyskach im. Eugeniusza Lokajskiego.

  Pierwszy raz udało nam się zdobyć I miejsce w tej sportowej imprezie.


  Serdecznie gratulujemy!

  Galeria zdjęć

  OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2014/2015  „I’m Proud of Poland”


  16 czerwca został rozstrzygnięty dzielnicowy konkurs „I’m Proud of Poland” organizowany przez SP107. Wśród laureatów konkursu znaleźli się nasi uczniowie:
  W kategorii kl. 2-3:
  1. miejsce: Jarosław Kozel 2a
  2. miejsce: Aleksandra Waśkiewicz 2a
  wyróżnienia: Maria Kałczewska 2a, Katarzyna Połowska 2b, Igor Dąbrowa 2b
  W kategorii kl. 5-6:
  1. miejsce: Alex Skuza 6b
  wyróżnienie: Jordan Goniea 5b
  Serdecznie gratulujemy!

  TULIPANADA 2015


  W tym roku odbył się XIII Konkurs Piosenkarski TULIPANADA 2015 organizowany przez Dom Kultury "Kolorowa" w Ursusie. Do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się 240 uczestników. Po dwudniowych przesłuchaniach Jury zakwalifikowało do drugiego etapu 100 wykonawców. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Sędzielewska, która w I kategorii wiekowej (7 - 12 lat) zdobyła III miejsce i statuetkę Brązowego Tulipana! Ola w tym konkursie startowała po raz drugi - w Tulipanadzie 2013 miała wyróżnienie.

  Gratulujemy i trzymamy kciuki za rok!

  Galeria zdjęć

  "Posłuchaj”


  VI WARSZAWSKI FESTIWAL PIEŚNI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ „ZAUFAJ PANU”


  8 kwietnia 2015r. odbył się VI Warszawski Festiwal Pieśni Religijnej „Zaufaj Panu” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 11, Parafię pod Wezwaniem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz Urząd Dzielnicy Ursus. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIa. W przygotowaniach do występu wychowawczynię klasy panią Ewę Orlikowską bardzo aktywnie wspierali rodzice, biorąc udział we wszystkich próbach. Zespół „Iskierki” złożony z uczniów klasy IIa zaśpiewał piosenkę „Bo świat to my” a Marcelina Litwin pieśń „Maryjo, Śliczna Pani”. Swój występ dzieci zadedykowały swojej Wychowawczyni. Wśród oklaskującej drugoklasistów widowni była pani dyrektor Barbara Rosz oraz duża grupa rodziców. Po wysłuchaniu około 600 wykonawców Jury wyłoniło laureatów.
 • Marcelina Litwin zdobyła II miejsce!
 • Udział w Festiwalu bardzo się dzieciom spodobał i już zaczynają robić plany na przyszły rok szkolny.

  Gratulujemy pięknego występu i życzymy sukcesów!

  Konkurs Plastyczno - Multimedialny

  Za każdy kamień Twój ...

  Wyróżnienia w kategorii prezentacja multimedialna otrzymały uczennice klasy VIa:
 • Yulianna Fomicheva
 • Anastasia Giętkowska
 • Gratulujemy!

  Kolejne sukcesy wokalne


  Relacja


  Galeria zdjęć

  WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ


  17 kwietnia 2015r. w Okęckiej Sali Widowiskowej odbyły się przesłuchania w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PIOSENKI „WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ”, organizowanego przez DOM KULTURY "WŁOCHY". Do konkursu zgłosiły się 54 zespoły i 134 solistów. Uczennica klasy IVb Aleksandra Sędzielewska wywalczyła III miejsce w kategorii solistów oraz II miejsce w duetach! W kategorii zespołów naszą szkołę reprezentował chór szkolny w składzie:
 • z klasy VIa: Julianna Fomicheva, Anastasia Giętkowska, Julia Guz, Karolina Ortyńska, Zuzanna Tomaszewska
 • z klasy Va: Alicja Kowalska, Julia Przybylińska, Marta Zwolińska
 • z klasy Vb: Katarzyna Tomaszewska
 • z klasy IVa: Zuzanna Budzyńska, Martyna Chmielnicka, Martyna Grzywacz, Zofia Horban, Zuzanna Ostrowska
 • z klasy IVb: Daniel Faja, Kamila Kalinowska, Maja Mikołajczyk, Wiktoria Pawlak, Aleksandra Sędzielewska, Dominika Wichiciel, Maksymilian Wiciński.

 • W kategorii zespołów chór szkolny "Kolorowe Nutki" zdobył wyróżnienie! Na Uroczystości Ogłoszenia Wyników, która odbyła się w niedzielę 26 kwietnia 2015r. naszą szkołę reprezentowała Pani Wicedyrektor Magdalena Smolis.
  Gratulujemy!

  Galeria zdjęć


  Mokotowski konkurs języka anielskiego FIRST STEP

  Czworo uczniów naszej szkoły zostało laureatami piątej edycji konkursu organizowanego przez zespół anglistów Szkoły Podstawowej nr 69 w Warszawie:

  Piosenka: Duet: Marcelina Litwin kl. 2a i Marysia Kałczewska kl. 2a – II miejsce

  Prezentacja: Ex aequo: Daniel Faja kl. 4b i Maksymilian Wiciński kl. 4b – III miejsce

  Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

  Gwiazdy Meridian

  24 marca odbył się finał Konkursu Piosenki i Poezji Angielskiej organizowanego przez Międzynarodową Szkołę Podstawową Meridian w Warszawie. W finale znalazły się aż trzy uczennice naszej szkoły:
  Recytacja wiersza bez podziału na kategorie wiekowe:
 • Zuzanna Ostrowska kl. 4a - I miejsce
 • Aleksandra Waśkiewicz kl. 2a – II miejsce

 • Piosenka kl. 4-6:
 • Aleksandra Sędzielewska kl. 4b - II miejsce
 • Gratulujemy!

  Sukcesy naszych uczniów w VIII Dzielnicowym Konkursie Matematycznym „W labiryntach matematyki”


  Relacja


  Galeria zdjęć


  W IX Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej 175 w dniu 15 stycznia 2015r. uczennice naszej szkoły Marcelina Litwin z klasy IIa i Aleksandra Sędzielewska zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Laureat Kuraturyjnego Konkursu Matematycznego  Uczeń Klasy VIa naszej szkoły Pak Hyon Jun został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Pak Hyon Jun po pokonaniu pomyślnie etapu I szkolnego a następnie etapu II rejonowego zakwalifikował się do etapu III wojewódzkiego, którego został laureatem.


  Gratulujemy!!!

  DWA KONKURSY - DWIE NAGRODY

  Uczennica klasy IVb Aleksandra Sędzielewska wzięła udział w dwóch konkursach piosenki.
  W IV Warszawskim Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej "START TO SING" Ola zajęła III miejsce. Konkurencja była bardzo duża - w kategorii wiekowej 10 - 12 lat wystartowało ok. 70 wokalistów.
  W XI Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej "Nutka Poliglotka 2014" Ola zajęła II miejsce. W przesłuchaniach udział wzięło ponad 100 osób reprezentujących Domy i Ośrodki Kultury z różnych stron Polski, które wykonywały piosenki w językach krajów europejskich.
  Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów!

  Galeria zdjęć  "Posłuchaj plik 1”

  "Posłuchaj plik 2”

  OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

  Wyróżnienie w konkursie „I’m proud of Poland”
  Oliwia Radziszewska, uczennica klasy 2b, została wyróżniona w mokotowskim konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 107. Tematem tegorocznego konkursu „I’m proud of Poland” była stolica naszego kraju. Uczestnicy mieli za zadanie narysować pocztówkę z Warszawy oraz napisać kilka zdań w języku angielskim na jej temat. Gratulacje!
  Galeria zdjęć

  Sukces KOLOROWYCH NUTEK

  Młodzieżowy Dom Kultury MOKOTÓW po raz kolejny organizował Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa. W kategorii chórów szkół podstawowych "Kolorowe Nutki" wyśpiewały sobie I miejsce! Konkurs odbył się 21 maja 2014r. Chórzyści zaśpiewali dwie piosenki: "W albumie rodzinnym" i "Ach, śpij kochanie". Obydwa utwory opracowane były na dwa głosy. Do osiągnięcia sukcesu poza zdolnościami wokalnymi, których naszym uczniom nie brakuje, potrzebna była systematyczna praca, duże zaangażowanie i umiejętność współpracy z grupą.
  Gratuluję i dziękuję wszystkim chórzystom
  Jolanta Mikołajewicz

  Lista uczniów biorących udział w konkursie chórów:
  VIa
  1. Oliwia Pietrucha
  2. Katarzyna Pyzara
  Va
  3. Juliana Fomicheva
  4. Julia Guz
  5. Karolina Ortyńska
  6. Emilka Połosak
  7. Zuzanna Tomaszewska
  IVa
  8. Alicja Kowalska
  9. Julia Przybylińska
  10. Marta Zwolińska
  IVb
  11. Zofia Oleksiak
  12. Oliwia Płaska
  13. Katarzyna Tomaszewska
  IIIb
  14. Daniel Faja
  15. Kinga Grynowiecka
  16. Kamila Kalinowska
  17. Sandra Łysakowska
  18. Maja Mikołajczyk
  19. Julia Pancerow
  20. Wiktoria Pawlak
  21. Aleksandra Pyzara
  22. Aleksandra Sędzielewska
  23. Dominika Wichiciel
  24. Maksymilian Wiciński
  IIIa
  25. Zuzanna Budzyńska
  26. Martyna Chmielnicka
  27. Martyna Grzywacz
  28. Zuzanna Ostrowska
  Galeria zdjęć

  Tutaj obejrzysz występ.


  Sukces Aleksandry Sędzielewskiej

  Młodzieżowy Dom Kultury MOKOTÓW w ramach Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa zorganizował Konkurs Wokalny. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowała Aleksandra Sędzielewska. Ola "wyśpiewała" trzecie miejsce!
  Gratulujemy Oli i życzymy kolejnych sukcesów!
  Jolanta Mikołajewicz
  Galeria zdjęć

  XI Mokotowski Konkurs Matematyczny „Liczydełko 2014”

  Maksymilian Wiciński, uczeń klasy IIIb, zajął zaszczytne I miejsce w Mokotowskim Konkursie Matematycznym „Liczydełko 2014”, organizowanym w Szkole Podstawowej nr 119 przy ul. Pułku Baszta. W dniu 15 maja 2014 Maks odebrał z rąk pani dyrektor tej szkoły dyplom oraz wspaniałe nagrody. To już drugi w tym roku wielki sukces Maksa w dziedzinie matematyki. Maks, jesteśmy z Ciebie dumni! Składamy Ci serdeczne gratulacje! W przyszłym roku szkolnym także liczymy na Ciebie. Rada Pedagogiczna składa także gratulacje Rodzicom Maksa, którzy wspierają go i zachęcają do coraz bardziej wytężonej pracy w tej dziedzinie nauki.
  Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć


  Ogólnopolski Konkurs Piosenki i Poezji Anglojęzycznej

  Organizatorem konkursu jest Międzynarodowa Szkoła Podstawowa MERIDIAN przy ul. Wawelskiej w Warszawie. W kategorii „Piosenka” naszą szkołę reprezentowały m.in.: Aleksandra Sędzielewska (kl. 3b) i Julia Guz (kl. 5a). Młode wokalistki zakwalifikowały się do finału, każda w swojej kategorii wiekowej (klasy 1-3 i klasy 4-6). Brawo!

  4 kwietnia Ola zaśpiewała „Let It Snow” i zdobyła I miejsce oraz nagrodę w postaci tabletu!
  Gratulacje!

  Tutaj obejrzysz występ Aleksandry Sędzielewskiej.
  Galeria zdjęć
  Tutaj obejrzysz występ Julii Guz.  Uczniowie naszej szkoły laureatami mokotowskiego konkursu z języka angielskiego FIRST STEP 2014.

  28 III odbyła się czwarta edycja konkursu, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 69 przy ulicy Wiktorskiej. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę uzyskali następujące wyniki:

  Kategoria piosenka:
  II miejsce: duet Maja Polak kl. IIa i Aleksandra Wirkus kl. IIa („Fun Spring Song” )
  III miejsce: duet Hanna Mościcka kl. IIa i Mateusz Miller kl. IIa („London Bridge Is Falling Down”)

  Kategoria – wykonanie plakatu oraz ustna prezentacja jednego z podanych tematów:
  III miejsce: Jakub Konecki kl. IVb („Wild animal”)
  Wyróżnienie: Kuba Lubowiedzki kl. IVb („Summer and winter clothes”)

  Gratulujemy laureatom!
  Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

  Elżbieta Jaroszyńska


  Galeria zdjęć

  ASTERIADA 2014

  Aleksandra Sędzielewska brała udział w XIII Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA. Konkurs wokalny odbywał się 11 i 12 marca 2014r Domu Kultury "Włochy". Ola pięknie zaśpiewała piosenkę "Drzwi do kariery" i zdobyła II miejsce! Dodatkową nagrodą był występ na uroczystej Gali, która odbyła się 25 marca w Okęckiej Sali Koncertowej Podczas Gali podano, że w całej Asteriadzie brało udział ok.3 tys uczestników, w tym ponad 100 solistów wokalistów. W komisji były tak znaczące osoby jak: Katarzyna Sokołowska – profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Barbara Dziekan – doktor habilitowany Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi Katarzyna Świtalska – Kulturoznawca, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Włochy. Nagrody wręczał Burmistrz dzielnicy Włochy.
  GRATULUJEMY!!!

  Tutaj obejrzysz występ.

  Galeria zdjęć


  Sukcesy naszych uczniów w VII Konkursie Matematycznym „W labiryntach matematyki”

  W sobotę 15 marca odbył się finałowy etap VII Konkursu Matematycznego „W labiryntach matematyki”, który organizowała Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 przy ul. Św. Bonifacego 10. Nasza szkołę reprezentowała dość liczna grupa uczniów z klas I – III. Uczniowie klasy Ib – Michał Gregorczyk oraz Michał Wójcik i Maksymilian Wiciński z klasy IIIb znaleźli się w grupie laureatów.

  Michał Gregorczyk – II miejsce
  Maksymilian Wiciński – II miejsce
  Michał Wójcik – III miejsce

  W dniu 27 marca uczniowie wraz z panią Małgorzatą Kliszewską, wychowawczynią klasy Ib, uczestniczyli w uroczystości podsumowania konkursu. Otrzymali dyplomy i nagrody, którymi były ciekawe gry dydaktyczne.
  GRATULUJEMY!

  Rada Pedagogiczna naszej szkoły składa serdeczne gratulacje laureatom. Cieszymy się z Waszych sukcesów. Doceniamy trud włożony w przygotowanie się do tak trudnego konkursu. Szczególne gratulacje dla pierwszaków, którzy sprawili nam wielką niespodziankę swoim wspaniałym występem. Na Maksa oczywiście liczyliśmy, ponieważ w poprzedniej edycji również był laureatem „Labiryntów”. Zajął wtedy III miejsce, a więc kolejny sukces – skok o jedno miejsce!
  Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć

  Uczniowie wyróżnieni z poszczególnych klas.
  Galeria zdjęć

  IV Festiwal Piosenki Polskiej i Anglojęzycznej O'beeBOK
  Uczennica klasy IIIb Aleksandra Sędzielewska zdobyła I miejsce w IV edycji Festiwalu Piosenki Polskiej i Anglojęzycznej O'beeBOK. Ola zaśpiewała piosenkę "THANK YOU FOR THE MUSIC". Festiwal organizuje Białołęcki Ośrodek Kultury. Ma on dwa etapy - 30 stycznia odbyły się eliminacje a w sobotę 1 lutego konkurs finałowy. Podczas oczekiwania na werdykt Ola wykonała piosenkę "Let is Snow" a capella, czyli bez akompaniamentu - nie jest to wcale proste! Gratulujemy!

  Tutaj obejrzysz 1 występ.
  Tutaj obejrzysz 2 występ.

  Act and Sing in Winter

  Uczniowie klasy 3b:
  Daniel Faja,
  Julia Pancerow,
  Aleksandra Sędzielewska
  Karolina Warulik
  zajęli I miejsce w czwartej edycji konkursu piosenki angielskiej „ACT AND SING IN WINTER”. Organizatorem konkursu jest Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa „Tęczowy Ogród”, a patronat nad konkursem objęli m. in.: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Mazowieckie Kuratorium Oświaty i Ambasada Kanady w Warszawie. Nasi wokaliści brawurowo wykonali piosenkę „A-tisket, A-tasket” (o żółtym koszyku widocznym na zdjęciu). 4 lutego wystąpili na koncercie galowym w Ośrodku Kultury Ochoty.
  GRATULUJEMY!
  Elżbieta Jaroszyńska
  Galeria zdjęć

  Tutaj obejrzysz występ.

  Sukces w III Warszawskim Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej "START TO SING"

  Uczennica klasy IIIb Aleksandra Sędzielewska wzięła udział w III Warszawskim Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej "START TO SING" organizowanym przez Artystyczny Dom Animacji DK Włochy. W konkursie udział wzięło 290 uczestników w 6 kategoriach. Ola zajęła najwyższe II miejsce w swojej kategorii wiekowej (I miejsca nie przyznano). 6 grudnia 2013r. w Okęckiej Hali Widowiskowej odbyła się uroczysta Gala, podczas której wystąpiło tylko 9 laureatów spośród ok. 40 nagrodzonych, co było dodatkowym wyróżnieniem. Ola zaśpiewała piosenkę "THANK YOU FOR THE MUSIC" z repertuaru zespołu ABBA. Do konkursu Olę przygotowały pani Elżbieta Jaroszyńska, nauczyciel języka angielskiego i pani Jolanta Mikołajewicz, nauczyciel muzyki.
  Gratulujemy Oli kolejnego sukcesu!
  Galeria zdjęć
  Tutaj obejrzysz występ.


  Mokotowski Turniej Piłkarski Dziewcząt

  Już po raz drugi z rzędu nasza reprezentacja dziewcząt zdobyła I miejsce w Mokotowskim Turnieju Piłkarskim !!!
  Galeria zdjęć
  Wars i Sawa

  Ola Sędzielewska – stypendystką Polish Orphans Charity

  Galeria zdjęć

  OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

  Osiągnięcia uczniów w konkursach pozaszkolnych w roku szkolnym 2012/2013

  Pobierz załącznik - Relacja z Konkursów wokalnych.

  Galeria zdjęć

  Pobierz załącznik - Relacja z Konkursu recytatorskiego „Poeci dzieciom”.

  Galeria zdjęć

  Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

  wyróżnienie Maksymilian Wiciński kl 2b


  Pobierz załącznik - Relacja z Konkursu chórów szkolnych.

  Galeria zdjęć

  Pobierz załącznik - Relacja z imprezy ekologiczno – przyrodniczej „BIEG PRZEZ POLA”.

  Galeria zdjęć

  Pobierz załącznik - Sukcesy sportowe

  Konkurs „W labiryntach matematyki” - relacja
  Galeria zdjęć

  Konkurs FIRST STEP - relacja
  Galeria zdjęć

  ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ PODSTWOWYCH MOKOTOWA - relacja
  Galeria zdjęć

  Konkurs „ACT and SING in WINTER”
  Galeria zdjęć

  Tutaj obejrzysz występ.


  Dzielnicowy Konkurs Literacko – Plastyczny pt. „Baśń pod choinkę”
  Galeria zdjęć

  Sukcesy w pywaniu
  Galeria zdjęć

  OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

  Dokument do pobrania


  MIĘDZYSZKOLNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW


  Międzynarodowy Konkurs matematyczny "Kangur" -

  wyróżnienie Marcelina Sztyler kl 6b
  Ogólnopolski konkurs matematyczny "Geniusz" -

  13 miejsce Marcelina Sztyler kl 6b
  Dzielnicowy Konkurs Matematyczny im. J. Śniadeckiego -

  III miejsce Marcelina Sztyler kl 6b
  VIII Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny -

  „Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ”

  Wyróżnienie - Aleksandra Woluszko kl 6a, Ania Wieczorek kl 4a

  IV Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny -

  „POPRAWNA ORTOGRAFIA”

  Wyróżnienie - Michał Kaczyński kl 5a, Ania Wieczorek kl 4a
  Międzyświetlicowy Konkurs Wokalny

  I miejsce - Aleksandra Sędzielewska kl 1b
  VIII Dzielnicowy Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży

  III miejsce chór "Kolorowe Nutki" prowadzony przez p. Jolantę Mikołajewicz
  Międzyświetlicowy Turniej Gry w Piłkę Nożną, p.Monika Śmieszek, p.Jolanta Remin-

  zdobycie IV miejsca


  Międzyświetlicowy konkurs plastyczny "Postacie z bajek", p.Sylwia Górska-

  zdobycie II miejsca


  Międzyświetlicowy konkurs plastyczny - "Wiosna", p. Małgorzata Rak-

  I miejsce - Rafał Brzeziński kl 2b, II miejsca - Martyna Chmielnicka kll 1a, III miejsce - Ala Szymańska 2a


  Międzyświetlicowy konkurs recytatorski, p.Monika Śmieszek-

  I miejsce - Aleksandra Sędzielewska 1b, wyróżnienie - Bartłomiej Zwierzchowski 2b


  XI Mokotowski Konkurs Ortograficzny "Ortografek 2012"

  III miejsce - Wiktoria Morawska kl 3a  Realizacja: Ala Filipowicz
  Strona