Świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej

• p. Małgorzata Rak
  • kontakt z nami:

tel: (22) 841- 60- 67 w 108

Wszystkie dzieci z klas I-III przed i po skończonych lekcjach znajdą fachową opiekę i miło spędzą czas w świetlicy. Nasza świetlica posiada długoletnią tradycję i prowadzi bardzo dynamiczną działalność. Organizujemy i prowadzimy zajęcia służące rozwojowi zainteresowań dziecka.

W naszej świetlicy prowadzone są następujące zajęcia:

• plastyczne i praktyczno-techniczne

• muzyczne

• gry i zabawy ruchowe

• gry i zabawy dydaktyczne

• czytelnicze, pogadanki

• zajęcia wyciszające i relaksujące

• odrabianie lekcji

Corocznie odbywają imprezy okolicznościowe z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Służby Zdrowia, Dnia Matki.

Organizowanych jest wiele uroczystości: Pasowanie na Wesołego Świetliczaka, Andrzejki, Mikołajki, Wigilia, Powitanie wiosny, festyn z okazji Dnia Dziecka.

Świetlica spełniając swą funkcję opiekuńczą stara się rozwijać umiejętności i uzdolnienia dzieci, wyzwalać ekspresję twórczą i kształtować sprawność ruchową. Staramy się ,aby nasze zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się. Pod opieką wychowawczyń dzieci korzystają z obiadów w stołówce szkolnej.

Bazę lokalową świetlicy stanowią dwie sale dostosowane do potrzeb dziecka. W salach znajdują się zabawki, układanki, duży wybór gier stolikowych. Posiadamy telewizor, magnetowid, odtwarzacz DVD, zbiór kaset magnetofonowych, płyt CD (bajki, piosenki, muzyka poważna i relaksacyjna).
    Korzystamy z ogródka ,boiska szkolnego oraz sali gimnastycznej.

Posiadamy sprzęt sportowy i bardzo bogatą biblioteczkę dziecięcą i pedagogiczną.

Aby zapisać dziecko do naszej świetlicy należy wypełnić Kartę Zgłoszenia Dziecka do Świetlicy i złożyć ją do kierownika lub wychowawcy. Opieką otaczamy uczniów klas 0-III, w uzasadnionych przypadkach dzieci starsze.
    Dzieci i ich rodzice zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu Świetlicy.

Regulamin świetlicy
    ->>> wersja do pobrania