Kontakt
an image
Szkoła Podstawowa nr 260
im. Jana Matejki
00 - 737 Warszawa
ul. Zakrzewska 24
Email: sp260@edu.um.warszawa.pl

Tel: (22) 841 60 97
Fax: (22) 841 18 15

Struktura organizacyjna
Samorząd klas IV - VI

Działalność Samorządu Uczniowskiego kl IV – VI w I semestrze roku szkolnego 2017/2018

Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego klas 4-6

Dnia 22 września odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego klas 4-6. Przedsięwzięcie zostało poprzedzone kampanią wyborczą, podczas której kandydaci stworzyli plakaty oraz hasła wyborcze, zachęcające do aktywnego uczestnictwa w wyborach. Uczniowie swoje głosy oddawali w specjalnie przygotowanym lokalu wyborczym. Każdy z głosujących otrzymał kartę wyborczą, zaznaczył wybranego kandydata i wrzucił ją do urny.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza, w skład której weszli: Andrea Konarski, Helena Łazarska i Mateusz Zwoliński. Nad pracami Komisji Wyborczej czuwały koordynatorki projektu szkolnych wyborów samorządowych, pani Agnieszka Dymińska i pani Agnieszka Michalczyk.

Z 132 uczniów uprawnionych do głosowania, głos oddało 106 wyborców, co daje 80% frekwencji. Dwa głosy były nieważne. Po zamknięciu lokalu wyborczego Komisja Wyborcza zabrała się do uzupełnienia protokołu i liczenia głosów.

W skład nowego Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

Maria Kałczewska, kl. 5a – Przewodnicząca

Aleksandra Waśkiewiczi, kl. 5a – Zastępca

Antonii Krzeczunowicz , kl. 6a – Zastępca

Członkowie samorządu:

Maja Polak, kl. 6a

Hanna Mościcka, kl. 6a

Sara Bogun, kl. 5a

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.

Galeria zdjęć

Dzień Ciszy

Dnia 31 października Samorząd Uczniowski kl. 4-6 zorganizował Dzień Ciszy, w ramach projektu przygotowano STREFĘ CISZY w sali nr 21. Uczniowie na każdej przerwie mogli wysłuchać relaksacyjnej muzyki klasycznej, poczytać liczne czasopisma, pokolorować tematyczne kolorowanki, pograć w szachy i inne gry planszowe lub szeptem porozmawiać z kolegami i koleżankami. W strefie ciszy uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mają dbać o swój słuch i że hałas nie jest przyjacielem naszego ucha. Nad bezpieczeństwem uczniów w strefie ciszy czuwali przedstawiciele SU i koordynatorki projektu, pani Agnieszka Dymińska i Pani Agnieszka Michalczyk.

Galeria zdjęć

Działalność Samorządu Uczniowskiego kl IV – VI w I semestrze roku szkolnego 2016/2017

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego 2016/2017

Podsumowanie „Góry grosza”

Jak co roku uczniowie naszej szkoły, ci młodsi i ci starsi, wzięli udział w akcji „Góra grosza”. Udało nam się pobić zeszłoroczny rekord. Zebraliśmy 226,59 zł!Marzycielska Poczta

W grudniu 2014 roku uczniowie klas IV – VI po raz pierwszy dołączyli do przyjaciół Marzycielskiej Poczty – ogólnopolskiej akcji, która polega na wysyłaniu listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Minęły dwa lata od tamtych wydarzeń, a nasi uczniowie wciąż z tym samym zaangażowaniem redagują listy i pozdrowienia.

Uczniowie klas IV-VI na lekcjach języka polskiego z wielkim entuzjazmem tworzyli piękne, kolorowe kartki oraz redagowali listy do Ewy – czternastoletniej dziewczynki.

Mamy nadzieję, że listy i życzenia sprawią adresatce dużo radości i wywołają uśmiech na Jej twarzy.


Galeria zdjęć

Na przerwach nie musi być nudno!

Aby zapobiec nudzie na przerwach członkowie SU wraz z wychowawcami świetlicy pełnią dyżury w sali 21. Jest to sala gier, w której uczniowie mogą poczytać gazety, zagrać w domino, gry planszowe, takie jak: „ZnajZnak sport”, „ZnajZnak pamięć”, „Mały Polak”, „Pamięć ‘39”, czy układać słowa z podanych liter. Największym zainteresowaniem cieszy się jednak gra w szachy.


Galeria zdjęć

Dyskoteka andrzejkowa

22 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa, zorganizowana tradycyjnie przez Samorząd Uczniowski kl. 4 – 6. W przygotowanie jej włączyli się również wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły.

Oprócz tańców i wspólnej zabawy w salonie wróżb uczniowie mogli poznać imię przyszłego chłopaka lub przyszłej dziewczyny oraz dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości.

Wszyscy bawili się znakomicie.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy

Poczytaj mi, przyjacielu

W listopadzie Samorząd Uczniowski rozpoczął akcję pod tytułem „Poczytaj, mi przyjacielu”. W jej ramach uczniowie kl. 4 -6 czytają książki dzieciom młodszym.

Hanna Mościcka, Olga Pęciłło-Pacek, Aleksandra Wirkus oraz Andrea Konarski oczarowały dzieci z kl. „O” przygodami detektywa Pozytywki. Najmłodsi musieli odgadnąć, gdzie należy szukać skarpetek w delfiny oraz co się stało z piaskiem z piaskownicy?


Galeria zdjęć

Dzień Edukacji NarodowejUczniowie wchodzący w skład Samorządu Uczniowskiego kl. 4-6 z okazji Dnia Edukacji Narodowej z radością dziękowali oraz składali życzenia i kwiaty nauczycielom i innym pracownikom szkoły za całokształt ich pracy oraz gorliwą troskę o edukację i wychowanie.

Dodatkowo SU przygotował konkurs pt. „Zgadnij, kto to?”. Na podstawie przeprowadzonych wywiadów uczniowie musieli odgadnąć imię i nazwisko nauczyciela. Dzieci mogły dowiedzieć się m.in., co dany nauczyciel zabrałby na bezludną wyspę oraz czy kiedy sam był uczniem lubił przedmiot, którego teraz uczy?

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowanie.

Dyskoteka integracyjna – Dzień Chłopaka

Klasa czwarta to kolejny etap edukacji - nowi nauczyciele, koledzy, koleżanki, nowe przedmioty. Aby to wydarzenie nie wiązało się ze stresem i aby czwartoklasiści poczuli się lepiej na II piętrze Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę integracyjną. Muzyka, jak wiadomo, przełamuje bariery. Mamy zatem nadzieję, że wspólnie wykonane tańce, takie jak: „Makarena”, „Asereje” czy „Tunak, Tunak” sprawiły, że uczniowie klasy 4 a i 4 b poczuli się integralną częścią klas starszych.

30 września dziewczynki, chłopcy i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w krawaty. W ten symboliczny sposób świętowaliśmy dzień chłopaka.Dyskoteka filmy

"Obejrzyj ”

"Obejrzyj ”


Nowy Samorząd kl. 4 – 6 wybrany

Jak co roku w naszej szkole miały miejsce wybory do Samorządu Uczniowskiego kl. 4-6. Osoby, chcące zostać przewodniczącym SU, musiały odznaczać się bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem. Kandydatów, a dokładnie kandydatek było osiem. Każda z nich przygotowała plakat, na którym zaprezentowała swoją osobę oraz podały propozycje działań na rzecz szkoły.

19 września odbyły się wybory. Po przeliczeniu głosów zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego w jego skład weszło sześć osób:

Aleksandra Sędzielewska (6b) – przewodnicząca
Martyna Chmielnicka (6a) ) – zastępca przewodniczącej
Maria Kałczewska (4a) ) – członek
Kornelia Backiel (4b) ) – członek
Helena Łazarska (5a) ) – członek
Maja Polak (5a) ) – członek

20 września nowo wybrany samorząd złożył przysięgę i obiecywał, że będzie dbał o dobre imię szkoły, będzie rozwijał więzi koleżeńskie, a także pracował nad wdrażaniem poczucia estetyki i kultury.

Następnie p. Agata Majewska przedstawiła plan SU na nadchodzący rok szkolny.

Uczniowie klas 5-6 przypomnieli wszystkim zebranym numery alarmowe oraz zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w szkole i poza nią.

Na koniec głos zabrała pani dyrektor. Szczególną uwagę zwróciła na bezpieczeństwo podczas przerw i zabaw. Uczniom i nauczycielom życzyła wielu sukcesów i radości w nowym roku szkolny.


Galeria zdjęć

Działalność Samorządu Uczniowskiego kl IV – VI w I semestrze roku szkolnego 2015/2016

KONKURS O PUCHAR W SYSTEMATYCZNYM NOSZENIU KAMIZELEK

Z dniem 2 września w naszej szkole zostały wprowadzone mundurki szkolne w formie ujednoliconych kamizelek z logo SP 260. Kamizelki sprawiły, że nasza społeczność uczniowska jest lepiej postrzegana poza szkołą, podczas wycieczek, zawodów sportowych i konkursów przedmiotowych. Gdzie się nie pojawimy, wzbudzamy zainteresowanie. Mundurki pomagają nam tez w procesie identyfikacji i integracji uczniów z naszą szkołą.

Samorząd Uczniowski klas IV-VI ogłosił konkurs mający na celu propagowanie noszenia kamizelek. Członkowie SU przeprowadzają systematyczne kontrole. Miło nam poinformować, że 2 grudnia 2015r. Pani Dyrektor Barbara Rosz uroczyście przekazała przechodni puchar i pamiątkowy dyplom klasie Vb. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Pozostałe klasy już zapowiedziały „ostrą walkę” w kolejnych rozgrywkach międzyklasowych. Za wszystkie klasy trzymamy mocno kciuki!!!

Relacja – A. Woźniak

Galeria zdjęć

W naszej szkole jest wesoło – działalność SU klas IV-VI!

Szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale i zabawy. Na II piętrze nad rozrywkową częścią edukacji czuwa Samorząd Uczniowski klas IV-VI. Opiekę nad nim pełni Pani Agnieszka Dymińska i Pani Agata Majewska. To dzięki członkom SU klas starszych zostały zorganizowane dwie dyskoteki. Pierwsza miała na celu przywitanie klas IV na II piętrze, a druga niosła ze sobą małe czary-mary. Nasi uczniowie uwielbiają dyskotekowe melodie i taneczne pląsy po parkiecie. SU uczcił ponadto Dzień Chłopaka w niezwykły sposób, otóż każdy z nas tego dnia założył krawat, nawet nasz żółty pluszak z sali nr 20. Tak mu się ten krawat spodobał, że zdjął go dopiero 6 grudnia, kiedy to klasa Va założyła mu czerwoną czapeczkę z białym pomponem.

Samorząd Uczniowski czuwa nad upowszechnianiem akcji charytatywnych w naszej szkole. Dzieci uczestniczyły w akcji Góra Grosza i Marzycielskiej Poczcie. Prężnie zbierają plastikowe nakrętki i chętnie włączają się w pracę na rzecz szkoły.

Na II piętrze dużą uwagę przykładamy również do pozytywnej rywalizacji międzyklasowej. Walka o Puchar w systematycznym noszeniu kamizelek, kreatywne prezentacje warzyw, niebanalne przystrojenie drzwi i sal lekcyjnych, to tylko niektóre z wielu konkursów propagujących integrację klasową, współpracę i zdrową rywalizację. A wszystko to...na wesoło!

Relacja – A. Woźniak

Galeria zdjęć

Działalność Samorządu Uczniowskiego kl IV – VI w II semestrze roku szkolnego 2014/2015

Młodzi głosują! - Relacja z wyborów do Samorządu Uczniowskiego 2014/2015


Wybory do Samorządu Uczniowskiego kl. IV-VI odbyły się 12.09.2014r. Poprzedziła je kampania wyborcza, podczas której kandydaci, a było ich czternastu, stworzyli plakaty oraz hasła wyborcze, zachęcające do przyjścia i oddania swojego głosu. W wyborach wzięło udział 90 uczniów. Każdy z głosujących otrzymał kartę i wrzucił ją do urny. Wyniki komisja wyborcza podała 18 września podczas apelu na temat bezpieczeństwa.

W skład nowego Samorządu Uczniowskiego wchodzą:


Dominika Gołdyn kl. VI b - Przewodnicząca

Jakub Konecki kl. V b Z-ca przewodniczącej Członkowie samorządu:
Wiktoria Pawlak kl. IV b
Patrycja Siedlecka kl. IV b
Aleksandra Sędzielewska kl. IV b
Julia Przybylińska kl. V a
Iwo Szeląg kl. V a
Karolina Krasucka kl. VI a
Wiktor Łukomski kl. VI a
Roman Berezowski kl. VI a
Kaj Nasalski kl. VI a
Grzegorz Duda kl. VI a


DZIAŁANIA SAMORZĄDU SZKOLNEGO

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego 2014/2015

Walentynki


Walentynki to ulubione święto dzieci i młodzieży na całym świecie, wszyscy ludzie wysyłają sobie wówczas kartki walentynkowe. Samorząd Uczniowski kl. 4- 6 zorganizował z tej okazji Pocztę walentynkową. Każdy miał możliwość przesłać wybranej osobie walentynkę z wyrazami przyjaźni, koleżeństwa bądź miłości. 14 lutego członkowie SU rozdali kartki. Najwięcej dowodów sympatii w tym roku otrzymali uczniowie z kl. V b.

Dzień Kobiet


Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w życiu zdarzeń… tego i wiele innych ciepłych słów życzyli mężczyźni z Samorządu Uczniowskiego kl. IV - VI dnia 8 marca br. wszystkim paniom naszej szkoły oraz częstowali je cukierkami. Pani Dyrektor Barbarze Rosz i Pani Wicedyrektor Magdalenie Smolis chłopcy wręczyli własnoręcznie zrobione kartki okolicznościowe.

Loteria fantowa


13 grudnia podczas Kiermaszu Świątecznego Samorządy klas I-III oraz IV-VI zorganizowały loterię fantową. Ze sprzedaży losów uzyskaliśmy kwotę 160 zł.
Pieniądze będą przeznaczone na działalność SU. Loteria mogła się odbyć i przynieść taki dochód dzięki zaangażowaniu uczniów, którzy przynieśli do szkoły maskotki i inne drobiazgi z przeznaczeniem na fanty.

Marzycielska poczta


Na początku grudnia uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami włączyli się do akcji „Marzycielska Poczta”. To pierwszy raz, kiedy nasza szkoła pisała do chorych dzieci. W tym roku napisaliśmy list do Sebastiana Laskowiego z Goleniowa. Do listów dołączyliśmy życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.
Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w akcję i chciały rozweselić Sebastiana. Mamy nadzieję, że nasze listy sprawiły Sebastianowi choć trochę radości. Już dziś wiemy, że to nie ostatnia taka akcja. Wszystkich zachęcamy do tego, aby pamiętali, że drobnym gestem możemy rozświetlić czyjąś codzienność.


Galeria zdjęć

Poczytaj mi przyjacielu


W ramach akcji „Poczytaj mi przyjacielu” uczniowie klas IV-VI prowadzą comiesięczne spotkania czytelnicze z klasami młodszymi. Podczas tych spotkań czytają bajki i opowiadania dla dzieci.
Klasa „O” wysłuchała bajki o niezwykłych przygodach księcia, natomiast uczniom z klasy I a i I b członkowie samorządu przeczytali trzy opowiadania: „Żółw i zając”, „Lew i komar” oraz „Konik polny i mrówka.”
Akcja ma na celu integrację uczniów klas starszych i młodszymi.


Galeria zdjęć
Od pierwszego grudnia Samorząd Uczniowski klas IV – VI rozpoczął akcję pod tytułem „Bądźmy razem bezpieczni”. Uczniowie raz dziennie, podczas trzeciej przerwy (10:35-10:45) w żółtych, odblaskowych kamizelkach pełnią dyżur na I piętrze. Głównym celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa na korytarzu klas młodszych.


Realizacja: A. Filipowicz
Strona