BIBLIOTEKA

Nazywamy książkę przyjacielem. I słusznie. Bo naprawdę nie znajdziesz na świecie ważniejszego towarzysza nad książkę."

- Gustaw Morcinek

NAUCZYCIEL BIBLIOTEKARZ:
p. Jolanta Mikołajewicz

Tu obejrzysz zdjęcia z biblioteki
Godziny udostępniania zbiorów:
  • 7:50 - 10:40
  • Wtorek
  • 8:50 – 11:35
  • Środa
  • 7:50 – 13:20
  • Czwartek
  • 9:55 - 12:45
  • Piątek
  • 9:25 – 13:00
  • Praca wewnętrzna:
  • 12:30 - 13:30
  • 14:30 - 16:00

• Biblioteka szkolna służy uczniom i nauczycielom naszej szkoły. Z księgozbioru mogą korzystać także rodzice, którym polecamy ciekawe książki z zakresu: wychowania, terapii pedagogicznej, dysleksji itd. Biblioteka jest miejscem, w którym możemy wypożyczyć książki. Wypożyczyć, to znaczy zabrać je do domu, przeczytać i zwrócić do biblioteki.

Kto jest najważniejszy w bibliotece? Bez obecności kogo - każda, nawet najlepiej wyposażona biblioteka jest martwa? Czytelnik- to w bibliotece osoba najważniejsza!

Biblioteka to niezwykle ważne centrum informacji szkoły. Bardzo chcemy, by była ona wyjątkowo przyjazna dla uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły.

Główne cele pracy biblioteki to:

1. Przygotowanie uczniów do samodzielnego wyszukiwania informacji, samokształcenia oraz korzystania z różnego rodzaju zborów na dalszych etapach edukacji.
    2. Zapewnienie prawidłowego przebiegu informacji na temat istniejących w bibliotece pozycji metodycznych.
    3. Wspieranie realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych szkoły.
    4.Wprowadzenie komputerowej bazy księgozbioru.
    5.Rozwijanie kreatywności uczniów.

Spis lektur >>> wersja do pobrania

Realizacja: M. Kalinowska
    Strona