Kontakt
an image
Szkoła Podstawowa nr 260
im. Jana Matejki
00 - 737 Warszawa
ul. Zakrzewska 24
Email: sp260@edu.um.warszawa.pl

Tel: (22) 841 60 97
Fax: (22) 841 18 15

AktualnościRok szkolny 2021/2022Bal karnawalowy w klasie 2b

W piątek 18 II 2022r uczniowie klasy 2B uczestniczyli w balu karnawałowym. Były zabawy przy muzyce, tańce z balonami, konkursy, kącik , gdzie można było samodzielnie wykonać maskę. Na koniec dla roztańczonych uczniów czekał drobny poczęstunek i kącik fotograficzny.


Galeria zdjęćPomocnicy św Mikołaja

Bardzo pracowity dzień dla pomocników św. Mikołaja z klasy 2B w SP260, którzy postanowili udekorować swoją salę, zawiesić dekorację na tablicy w holu, wykonać najdłuższy łańcuch w szkole. Oto jak zarejestrował to klasowy fotograf:


Galeria zdjęćMikołajki klasowe 2b

6 XII 21r klasa 2B miała Mikołajki klasowe, świetlicowe oraz w ramach SU klas I-III. Oto kilka zdjęć ,które uchwyciły te ulotne chwile:

Galeria zdjęćDzień Pluszowego Misia

Klasa 2B właśnie tak świętowała Dzień Pluszowego Misia. Było pluszowo, kolorowo, skocznie, miło i trochę zabawnie czuło się rywalizację wszystkich misiów i niedźwiedzi z klasy 2B.

Galeria zdjęćWarszawski Dzień Sportu

W dniu 8 XII 21r w SP260 był Warszawskim Dniem Sportu. Wówczas uczniowie klasy 2B mogli rywalizować w różnych konkurencjach sportowych ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy pod czujnym okiem trenera. Na zakończenie zmagań każdy uczestnik otrzymał dyplom i gratulacje trenera. Drobne przypomnienie tego dnia w pigułce:

Galeria zdjęćKartka Swiąteczna

Uczniowie klasy 2B zmierzyli się z super wyzwaniem w sali komputerowej. Ich zadaniem było zaprojektowanie kartki świątecznej w programie Paint.

Galeria zdjęć

Rok szkolny 2020/2021Gala Finałowa Festiwalu Młodych Artystów Mokotowa MAM TO!

18 czerwca 2021 roku w Służewskim Domu Kultury odbyła się Gala Finałowa Festiwalu Młodych Artystów Mokotowa MAM TO!

Podczas Gali, którą prowadził pan Kacper Kuszewski, zaprezentowali się laureaci konkursu. I miejsce w kategorii klas 4-8 zajęła Marcelina Litwin, która i tym razem reprezentowała naszą szkołę.

W wydarzeniu udział wzięły władze Dzielnicy Mokotów na czele z panem Burmistrzem Rafałem Miastowskim i Zastępcą Burmistrza panem Krzysztofem Skolimowskim. Na uroczystości obecna była Pani Dyrektor Barbara Rosz.

Jesteśmy dumni z naszej uczennicy i życzymy Jej wielu sukcesów.


Galeria zdjęć


Występ Marceliny - posłuchajZasady udziału w lekcjach online


Pobierz plik


Koncert

Długo czekaliśmy na dzień, kiedy Pan Sebastian przyjedzie do nas z nową propozycją muzyczną. I właśnie dziś mieliśmy okazję wysłuchać koncertu pt. "Od pomysłu do utworu". Kompozycje, których wysłuchaliśmy, zostały stworzone głównie dla dzieci, jak na przykład muzyka do filmu o Smerfach. Muzycy, których dziś podziwialiśmy, grali na keyboardzie (który zastąpił fortepian), na klarnecie i wiolonczeli.

Barbara Lisicka


Galeria zdjęćDrodzy Uczniowie!

Szanowni Rodzice!

Serdecznie witamy Was w nowym roku szkolnym 2020/2021. My, pracownicy Szkoły Podstawowej nr 260, cieszymy się bardzo, że po długich miesiącach rozłąki możemy znów spotkać się z Wami w szkole.

Mamy nadzieję, że rok ten przebiegnie spokojnie i umożliwi nam normalną, codzienną pracę. Pragniemy spotykać się z Wami by pomagać Wam zdobywać wiedzę i umiejętności potrzebne we współczesnym świecie. Chcemy prowadzić Was do sukcesów, dobrych ocen, chcemy pomóc Wam rozwijać zainteresowania. Tego życzylibyśmy sobie – i Wam u progu tego nowego roku. Może nam być trochę trudno ze względu na panujące warunki, ale razem damy radę. Współpracujmy, bądźmy dobrzy i wyrozumiali dla siebie nawzajem, a wtedy nam się uda. Nie denerwujmy się tym, na co nie mamy wpływu. To, co złe, minie, a my zostaniemy w przyjaźni na długie lata. Dbajmy o swoje zdrowie, gdyż to ono jest najważniejsze.

Dyrektor SP 260 Barbara Rosz nauczyciele i pracownicy


Rok szkolny 2019/2020Apel podsumowujący wyniki nauczania w I semestrze roku szkolnego 2019/2020 dla klas 0 – III

W środę 4 marca Samorząd Klas 0 – III zorganizował apel, w czasie którego podsumowano wyniki nauczania klas w pierwszym semestrze. Panie wychowawczynie przedstawiły wyróżnionych uczniów w swoich klasach. Apel tradycyjnie rozpoczął się odśpiewaniem hymnu naszej szkoły, a przebiegł w miłej, choć poważnej atmosferze.

Pani bibliotekarka Jolanta Mikołajewicz nagrodziła uczniów, którzy zajęli najwyższe miejsca w konkursie plastycznym na narysowanie ulubionej postaci z baśni. Nagrodzeni zostali także laureaci konkursu na najciekawsze „baśniowe” przebranie. Dzieci otrzymały książki, dyplomy i długopisy. Pani Eliza Kopczyńska nagrodziła zwycięzców konkursu „Pięknie czytam” . Potem klasa IIIa zaprezentowała wykonane przez uczniów plakaty zachęcające do dbania o higienę, prezentacji towarzyszyły wierszyki na temat zachowania higieny. Pani Julitta Kryńska pokazała, jak należy prawidłowo myć ręce. Wszyscy poćwiczyli „na sucho” i, miejmy nadzieję, równie chętnie będą ćwiczyć z wykorzystaniem mydła i wody.

Ostatnim punktem apelu było odśpiewanie hymnu o Janie Matejce. Lubimy śpiewać z towarzyszeniem elektrycznego pianina.

Barbara Lisicka


Galeria zdjęćInstrukcja - Tworzenie zadań i projektów dla uczniów używając Google Classroom.


Pobierz instrukcję


Bal karnawałowy 5 lutego 2020

Ostatni tydzień przed feriami to doskonały czas na zabawę karnawałową. We wtorek wieczorem rodzice wraz z uczniami udekorowali pięknie salę gimnastyczną, sprawiając, że zabawa odbyła się w prawdziwie karnawałowym wystroju. Młodsze dzieci z wielkim przejęciem prezentowały swoje stroje podczas pierwszego tańca, którym był polonez. Potem bawiliśmy się przy dźwiękach starych i nowych przebojów.

Zabawa udała się, poczęstunki smakowały, a dekoracja została wykorzystana jeszcze raz – dla klas starszych. Młodsze dzieci jeszcze do końca dnia przeżywały ten ważny dzień, chodząc po szkole w swoich karnawałowych przebraniach.

Barbara Lisicka

Galeria zdjęć


Kiermasz świąteczny 14 grudnia 2019

Kiermasz, który odbył się w sobotę 14 grudnia uświadomił nam, że już za tydzień będą długo wyczekiwane przez dzieci święta Bożego Narodzenia. Od dłuższego czasu wszystkie klasy przygotowywały się do tego dnia, wykonując różne ozdoby świąteczne i organizując swoje stoiska. Można było zakupić przepiękne prace dzieci i ich rodziców, a także domowe świąteczne wypieki. Niektóre klasy zadbały o to, byśmy mogli skosztować przepysznych ciast, gofrów i innych słodkości. Dorośli mogli wypić kawę, a wszyscy chętni – zimową herbatkę i goździkami. Były różnego rodzaju loterie, malowanie buziek, zdjęcia w fotobudce. Nastrój świąteczny pięknie zbudowały Marysia i Marcelina, śpiewając kolędy i pastorałki. Większość klas wystąpiła na naszej prowizorycznej estradzie razem z wychowawcami i rodzicami. Śpiew kolęd pięknie wypełnił szkołę i wywołał w słuchających naprawdę miłe wrażenia. Niezwykle podobała nam się ochotniczka – siostrzyczka jednego z uczniów, która pięknie zaśpiewała kolędę „Cicha noc”. Otrzymała wielkie brawa i została nagrodzona przez panią dyrektor czekoladowym Mikołajem.

Takie dni, jak dzisiejszy, sprawiają, że czujemy się jedną wielką społecznością szkolną. Teraz spokojnie możemy poczekać na nadchodzące święta.

Wszystkim Rodzicom, krewnym, uczniom, którzy włożyli swój trud w przygotowanie dzisiejszego kiermaszu, składamy wielkie podziękowania i życzymy wesołych świąt!

Kiermasz świąteczny

Dzień Pluszowego Misia

Dziś obchodziliśmy jedno z ważniejszych świąt, a mianowicie Dzień Pluszowego Misia. Zabawę dla klas młodszych przygotowała pani Iwona Machniak- Przewłocka, nauczycielka klasy 0. Były to różne ciekawe zadnia do wykonania w zespołach, w parach, zagadki, piosenki, wierszyki. Wszystkie dzieci przyniosły dziś swoje misie lub jakieś ukochane pluszaki. Taki dzień jest bardzo ważny dla dzieci, ale i dla misiów, które wreszcie mogą się spotkać ze sobą i porozmawiać na różne misiowe tematy(co widać na zdjęciu). Uczennice i uczniowie opowiadali o swoich misiach; okazało się nawet, że niektóre misie są starsze od ich właścicieli! Bawiliśmy się doskonale, potem chętni mogli zrobić sobie zdjęcie wypełniając swoją główką głowę misia.

Barbara Lisicka

Galeria zdjęć

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W czwartek 14 listopada mieliśmy okazję obejrzeć apel poświęcony 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel przygotowała nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, Pani Bożena Szymczyk. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas 8a, 8b, 7a, 7b i 6b. Występy uczniów przeplatały się z pięknymi piosenkami w wykonaniu naszego chóru oraz klas najmłodszych, przygotowanych przez Panią Jolantę Mikołajewicz. Wszyscy uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony, niezwykle sympatycznie przyjęto Mikołaja w roli Józefa Piłsudskiego oraz jego towarzyszy – żołnierzy.

Uroczysty apel odbył się w wyjątkowo podniosłej atmosferze. Stroje galowe i kotyliony dodały uczniom powagi i nawet zerówka wytrzymała w skupieniu i spokoju całą godzinę. Jednak szkoda, że trzeba będzie czekać cały rok, by znów usłyszeć nasze ulubione pieśni legionowe.

Barbara Lisicka

Galeria zdjęć

„Szkoła do hymnu” – 8 listopada 2019 godzina 11.11

Dnia 8 listopada nasza szkoła włączyła się do akcji „Szkoła do hymnu”. Wspólnie z tysiącami szkół w całym kraju o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu Państwowego. Do tego ważnego wydarzenia przygotowaliśmy się wyjątkowo starannie: zrobiliśmy biało-czerwone kotyliony, przynieśliśmy flagi, chorągiewki i wiatraczki, wywiesiliśmy polską flagę w oknie. Chłopcy z 8b wystawili tablice z dekoracją.

Na rozgrzewkę zaśpiewaliśmy hymn naszej szkoły – „Pieśń o Janie Matejce”. Punktualnie o 11.11 zabrzmiały pierwsze słowa „Mazurka Dąbrowskiego”. Śpiewali wszyscy – pani dyrektor, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, a także rodzice, którzy specjalnie przyszli do szkoły, by zaśpiewać wspólnie z dziećmi. W wydarzeniu uczestniczyli również uczniowie i nauczyciele sąsiedniego XXXIV Liceum im. Miguela de Cervantesa.

Mimo chłodu panującego tego dnia nie było nam zimno, grzały nas gorące serca i serduszka. Tę krótką, ale jakże przejmującą uroczystość zorganizowała Pani Jolanta Mikołajewicz, nauczycielka muzyki.

Barbara Lisicka

Galeria zdjęć

Konkurs na najpiękniejsze przebranie za postać z bajki

Kilka dni temu był Dzień Postaci z Bajek. Dlatego dziś, 7 listopada, w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejsze przebranie za postać z baśni. Organizatorkami konkursu były nasze panie bibliotekarki. Oczywiście dzieci do takich konkursów nie trzeba namawiać, więc w szkole zaroiło się od wróżek, księżniczek, Spidermanów i innych mniej lub bardziej znanych postaci. Nie zabrakło oczywiście czarownic i czarodziejek. Wszystkie przebrania były pomysłowe i bardzo ciekawe. Bardzo Ważne Jury wybrało laureatów konkursu, a ich serce skradła Pippi. Kto był ciekawy, jak powstaje takie uczesanie, mógł dyskretnie sprawdzić dotykając warkoczy. Ja wiem – były zaplecione na drutach.

Barbara Lisicka

Galeria zdjęć

Apel przedstawiający Samorząd Uczniowski kl. 4-8

Dnia 8 października odbył się apel przedstawiający nowy skład SU kl. 4-8. Podczas tej uroczystości członkowie samorządu złożyli uroczystą przysięgę, w której zobowiązali się do godnego reprezentowania uczniów naszej szkoły i obiecali, że będą dbali o dobre imię SP nr 260. W drugiej części apelu odbyła się prezentacja wszystkich klas 4-8. Samorząd uczniowski dziękuje wychowawcom i uczniom za włączenie się w przygotowanie apelu.

Galeria zdjęć

SU kl. 4-8 wraz z opiekunami

WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU KLAS 4-8

Dnia 30 września odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego klas 4-8. Przedsięwzięcie zostało poprzedzone tygodniową kampanią wyborczą podczas której kandydaci stworzyli plakaty oraz hasła wyborcze, zachęcające do aktywnego uczestnictwa w wyborach.

Skład nowego Samorządu Uczniowskiego:

Hanna Mościcka, kl. 8a – Przewodnicząca

Leon Gniadek, kl. 6a – Zastępca

Pozostali członkowie:

Olga Pęciłło-Pacek, kl. 8a

Maja Polak, kl. 8a

Maria Kałczewska, kl. 7a

Nikola Toczek, kl. 6a

Zwycięzcom gratulujemy.

Opiekunowie SU kl. 4-8

Galeria zdjęć

DZIEŃ CHŁOPAKA=DZIEŃ KRAWATA=DZIEŃ BEZ PYTANIA

Dnia 30 września Samorząd kl. 4-8 zorganizował akcję. „Dzień chłopaka = Dzień krawata”. Tego dnia każdy, kto miał krawat albo muszkę był zwolniony z odpowiedzi ustnych. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem! W imieniu SU kl. 4-8 dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie.

Galeria zdjęć

SU kl. 4-8

Apel - zasady bezpieczeństwa

W poniedziałek 7 października klasy 2b i 3a w czasie apelu przypomniały zasady bezpieczeństwa, obowiązujące w szkole i poza szkołą. Przedtem uczniowie przygotowali piękne prace plastyczne, związane z tematem apelu. Wszyscy - poza jednym uczniem - założyli odblaskowe kamizelki. Uczeń ten miał na sobie strój szkolny, którym jest granatowa kamizelka. Przypominamy - w szkole obowiązuje właśnie taki strój. Na koniec występu klasy zaśpiewały rytmiczną piosenkę o znaczkach odblaskowych. Potem jeszcze jedna z pań, opiekunek Samorządu, sprawdziła wiedzę uczniów. Cała wiedza o bezpieczeństwie znajduje się w jednym palcu, a więc - jesteśmy bezpieczni.

Galeria zdjęć

Rozpoczynamy tegoroczne spotkania z muzyką

Dziś, tj.26 września, odbył się pierwszy koncert w ramach spotkań z muzyką, na które zapraszają nas muzycy z warszawskiej filharmonii. Dzisiejszy koncert był mini operą, skomponowaną przez Wolfganga Amadeusza Mozarta. Tytuł utworu, który obejrzeliśmy, to „Bastien i Bastienne”.

Na pewno większość z nas po raz pierwszy spotkała się z tą formą sztuki. Ciekawe i wprost trudne do uwierzenia jest to, że Mozart skomponował to dzieło mając tylko … 12 lat. Był on po prostu cudownym dzieckiem.

Zdobyte dziś wiadomości wykorzystamy na lekcjach muzyki, odpowiadając na pytania:

Jakim głosem śpiewała pasterka Bastienne?

A jej ukochany Bastien?

A czarownik Colas?

(Dopasujcie odpowiedzi – bas, tenor, sopran)

Barbara Lisicka

Galeria zdjęć

Rok szkolny 2018/2019


Szanowni Państwo

Informuję, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 w dniach 18 – 23 kwietnia 2019 r., trwa wiosenna przerwa świąteczna. W tym czasie w szkole nie ma zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

W dalszym ciągu trwa strajk pracowników. Decyzje dotyczące ewentualnego zawieszenia zajęć dydaktycznych od 24 kwietnia 2019 r. podejmę we wtorek 23 kwietnia 2019 r. w zależności od liczby niestrajkujących nauczycieli.

W dniach 24 kwietnia 2019 r. do 26 kwietnia 2019 r. na terenie szkoły w godzinach 8.00 – 16.00 będą się odbywały zajęcia opiekuńcze dla dzieci z klas 0 – 6, w budynku przy ulicy Zakrzewskiej 24.

Bardzo proszę o bieżące sprawdzanie komunikatów na stronie internetowej szkoły w zakładce Aktualności lub w dzienniku elektronicznym w Wiadomościach i Ogłoszeniach.

Barbara Rosz dyrektor SP 260

Szanowni Państwo

Informuję, że w związku z kontynuacją strajku i brakiem możliwości zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w uzgodnieniu z organem prowadzącym podjęłam decyzję o zawieszeniu zajęć w dniach 10 – 12 kwietnia 2019 r.

W przypadku odstąpienia pracowników od strajku, niezwłocznie Państwa o tym powiadomię za pośrednictwem strony internetowej i dziennika elektronicznego.

Bardzo proszę o bieżące sprawdzanie komunikatów na stronie internetowej szkoły w zakładce Aktualności lub w dzienniku elektronicznym ( w ogłoszeniach lub wiadomościach ).

Z poważaniem Barbara Rosz Dyrektor SP 260Szanowni Państwo informuje, ze pracownicy Szkoły Podstawowej nr 260 w Warszawie przystąpili do strajku pracowników oświaty. Nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni przebywają na terenie placówki ale powstrzymują się od pracy co w przypadku nauczycieli oznacza, że nie wykonują żadnych czynności dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

W związku z brakiem możliwości zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w uzgodnieniu z organem prowadzącym podjęłam decyzję o zawieszeniu zajęć również w dni 09 kwietnia 2019 roku. Decyzje dotyczące kolejnych dni strajku będę podejmować na bieżąco każdego dnia około godziny 16.

Bardzo proszę o bieżące sprawdzanie komunikatów na stronie internetowej szkoły w zakładce Aktualności lub w dzienniku elektronicznym (w ogłoszeniach lub wiadomościach)

Przepraszam raz jeszcze za niegodności spowodowane obecną sytuacją i dziękuję Państwu za wyrozumiałość.

Barbara Rosz Dyrektor SP260.Rok szkolny 2017/2018


Konkurs plastyczny

Zapraszamy na I piętro. Uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym pt. " Wiosna chodzi w kapeluszu". Wszystkie kapelusze, kapelusiki i cylindry cieszą oczy, a który wygra w konkursie? Przekonamy się wkrótce.

Prace konkursowe

Bal karnawałowy dla klas 0 – III, 12 stycznia 2018

Na ten dzień czekaliśmy długo, a gdy nadszedł - okazał się niezwykle udany. W ostatnim dniu nauki przed feriami odbył się bal karnawałowy dla młodszych uczniów naszej szkoły. Sala gimnastyczna jak co roku przypominała salę balową dzięki imponującej dekoracji, przygotowanej przez rodziców. Setki balonów i deszcz krepiny zachęcały do tańca, a trzy panie prowadzące po prostu nas do niego porwały. Panie przebrane były w ładne, kolorowe stroje – królewny Śnieżki, Indianki i damy.

Jak co roku na sali można było dostrzec różne ciekawe przebrania. Dziewczynki poprzebierały się za damy, tancerki, motylki, wróżki, czarownice i księżniczki. Chłopcy preferowali stroje bohaterów kreskówek, choć byli również policjanci i piraci. Wielu osób nie dało się rozpoznać z powodu kolorowych peruk i maseczek. Jak zwykle przebrali się również nauczyciele, którzy też lubią bawić się na szkolnych balach. Sypało się confetti, serpentyny łączyły tańczących, strzelały nieopacznie nadepnięte balony.

Zabawa była wspaniała, gdyż dopisała oprawa muzyczna. Tańczyliśmy do ulubionych przebojów, a panie doskonale wywiązały się ze swoich ról. Poprowadziły równięż ciekawe zabawy przy muzyce, podczas których było mnóstwo śmiechu. W połowie balu wszystkie klasy udały się na słodki poczęstunek do sal lekcyjnych, a także na chwilę wytchnienia, by ponownie pojawić się w sali gimnastycznej na drugiej części balu.

Pod koniec panie rozrzuciły kolorowe balony, które można było złapać i uatrakcyjnić sobie zabawę. Trwała ona jeszcze chwilę, potem dzieci ustawiły pociągi, którymi zmęczone, ale szczęśliwe, odjechały do klas. No i wtedy rozpoczęły się długo oczekiwane ferie zimowe.

Relacja Barbara Lisicka

Galeria zdjęć

Spotkanie klasy 4a z aktorami Teatru 21

Klasa 4a uczestniczyła w niesamowitym projekcie Teatru 21, którego członkami są w dużej mierze osoby z zespołem Downa i autyzmem. Projekt obejmował uczestniczenie klasy w obejrzeniu spektaklu pt. „Indianie” wystawianego na deskach Teatru Nowego oraz udział w warsztatach pod hasłem RÓŻNORODNOŚĆ W KLASIE CZYLI WYDOBYCIE KAŻDEGO JA.. Udział w obu częściach projektu dla uczniów klasy 4a był niesamowitym doświadczeniem.

Spektakl „Indianie” przeniósł uczniów w piękną podróż do źródeł odwagi ukrytych w tajemniczej historii Czarnego Węża. Gra aktorska, efekty świetlne, dynamiczna akcja i nowatorska muzyka nikomu nie pozwoliły na nudę, do tego miejsca w pierwszym rzędzie, a tym samym aktorzy na wyciągnięcie ręki – ach! To przecież spełnienie marzeń każdego konesera sztuki teatralnej. Dla naszych uczniów wisienką na torcie okazała się możliwość wejścia na scenę i przeistoczenie się z widza w aktora!

Druga część projektu odbyła się już w naszej szkole, czyli tu, gdzie uczniowie czują się najbardziej swobodnie. Klasa 4a uczestniczyła w dwugodzinnych warsztatach realizowanych przez reżyserki teatru i jednego aktora. Przyszło nam gościć odtwórcę roli Kującego Jeża, pana Grzegorza Brandta, który okazał się człowiekiem, który od razu wzbudził sympatię i zaufanie wśród uczniów klasy 4a. Uczniowie podczas zajęć stali się bohaterami działań, które odwoływały do ich pasji i zainteresowań. Artyści poprzez zabawę dali uczniom przestrzeń do wyrażania siebie. Każdy z uczestników na czas warsztatów przybrał nowe imię odzwierciedlające jego wewnętrzne JA, i tak od tamtej pory mamy w klasie między innymi: Perfekcyjną Kreskę, Tego Co Lubi Pomagać, Aromatyczną Herbatkę, Zawodowego Łyżwiarza i Miłośnika Przyrody.

Udział w obu częściach projektu był dla klasy 4a niebywałym doświadczeniem, mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś dane będzie nam spotkać aktorów z Teatru 21. na naszej szkolnej drodze. Dziękujemy bardzo Panu Mariuszowi Gniadkowi za pomoc w zorganizowaniu udziału w tym przedsięwzięciu.

Galeria zdjęć

Festyn dla Amelki, 25 listopada 2017

Warszawa, 25 XI 2017

Kochana Amelko!

Kiedy Ty odpoczywałaś po podróży do Niemiec, my rozpoczynaliśmy w szkole zabawę. Nie była to zwykła zabawa, miała ona jeden wielki cel – chcieliśmy uzbierać jak najwięcej pieniędzy dla Ciebie, Amelko.

Od rana w szkole panował ruch – przygotowywanie stoisk, gotowanie bigosu, krajanie ciast, prace wykończeniowe przy różnych artykułach na stoiskach, ustawianie obrazów na sztalugach. Już od kilku dni Twoi koledzy i koleżanki z wielu klas, a szczególnie z klas drugich, wykonywali przepiękne prace plastyczne, by w ten sposób włączyć się w zbiórkę pieniędzy. Wszystko możesz obejrzeć na zdjęciach, jak skończysz czytać ten list. Któregoś dnia dzieci z klas drugich zrobiły dla Ciebie piękny plakat, który wszyscy mogli obejrzeć na parterze szkoły.

Czy wiesz, że na naszą aukcję różne BARDZO WAŻNE OSOBY przekazały cenne rzeczy? Pani Prezydentowa podarowała pióro wieczne, mama Gucia – dwa obrazy, tata Leona - cenną książkę, ktoś inny – pamiątkowy krawat byłego prezydenta. Było też mnóstwo innych darów, które znalazły nowych właścicieli. Nie wyobrażasz sobie, jak rodzice walczyli, by zdobyć te rzeczy. Gdybyś to widziała, to klaskałabyś razem z nami z radości! Taka była zabawa! A srebrny, metalowy młotek co chwilę uderzał w stolik z wielkim hukiem!

Dla wszystkich dzisiejszych Twoich Gości śpiewał nasz chór i solistki – Marcelina i Marysia. Była też dziewczynka z innej szkoły, która też pięknie śpiewała. Wiesz, że u niej w szkole też zbierano pieniążki dla Ciebie?

W sali gimnastycznej odbywały się zabawy sportowe; był dmuchany, ogromny – aż do sufitu, zamek i trampolina. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali panowie z klubu JudoNeko.

Kilka pań zrobiło stoisko, gdzie dzieci mogły sadzić roślinki w słoikach, inne panie malowały buzie. Trudno to wszystko opisać, ale jedno jest pewne – wszystko to, co się działo, wypływało z gorących dziecięcych serduszek i gorących serc dorosłych.

Wyobraź sobie, że do szkoły przyjechali też dwaj panowie, którzy kiedyś byli uczniami naszej szkoły. Oni są sportowcami i jeżdżą na motocyklach po takich torach, gdzie są wysokie górki i trzeba przez nie skakać, ten sport nazywa się motocross. Oni wstawili swoje motocykle do szkoły i dzieci mogły na nie wsiadać i rodzice robili im zdjęcia. Te motocykle są naprawdę wielkie, żadne dziecko samo nie mogło się wdrapać. Potem jeden z tych panów dał pokaz jazdy na boisku, drugi pan odniósł kontuzję kilka dni temu, ale przyjechał, żeby Cię nie zawieść. Chyba najbardziej podobało nam się, jak ten pan jeździł na jednym kole. Nie wyobrażasz sobie, jaka była wtedy piękna pogoda, świeciło słońce i było w miarę ciepło. Niektóre dziewczynki w ogóle nie założyły kurtek.

Kochana Amelko! Kończymy już ten krótki list. Bądź dzielna i szybko wracaj do nas. Czekamy na Ciebie.

Uczniowie, rodzice, pracownicy SP nr 260

Ps. Wyobraź sobie, że była telewizja TVN i wszystko filmowali! A wieczorem byliśmy w telewizji!

Galeria zdjęć

Wizyta klasy 4a na stadionie Legii

Zdecydowana większość klasy 4a interesuje się piłką nożną, w związku z tym postanowiliśmy wybrać się na stadion Legii Warszawa. Wycieczka spełniła nasze najskrytsze wyobrażenia. Mogliśmy usiąść na ławkach rezerwowych, zobaczyć skąd piłkarze wychodzą na murawę oraz poznać "Galerię Mistrzów". Odwiedziliśmy piłkarską szatnię i zobaczyliśmy strefę pracy dziennikarzy. Dane nam również było poznać ekskluzywne miejsca stadionu, w których czas spędzają osoby ze świata artystycznego, biznesu i polityki. Robiliśmy liczne zdjęcia na tle murawy i różnych sektorów oraz uczestniczyliśmy w konkursie wiedzy stadionowej. Okazało się, że w klasie mamy wielu wiernych kibiców drużyny Legii posiadających szeroką wiedzę z zakresu historii klubu i bieżących wyników meczowych. Czas podczas zwiedzania stadionu minął szybko, ale wspomnienia pozostaną na długo... tym bardziej, że do szkoły wróciliśmy nie tylko z uśmiechami na twarzach, ale i licznymi pamiątkami zakupionymi w stadionowym sklepiku. Wycieczkę zdecydowanie zaliczamy do udanych. Dziękujemy Pani Annie Olczak-Pieńkowskiej za pomoc w opiece nad uczniami.

Galeria zdjęć

Relacja z Jesiennego Festynu Integracyjnego

W sobotę 23 września 2017 spotkaliśmy się w szkole na długo oczekiwanym festynie. Jak zwykle klasy przygotowały się do tego wydarzenia, wykonując rozmaite wytwory. Były to już wcześniej zapowiadane na Facebooku zakładki do książek, ciasta, ciasteczka, smalec, ogórki oraz inne smakołyki. Klasy przygotowały swoje stoiska, gdzie uczniowie i rodzice mogli wystawić swoje różności. Nie brakowało ciekawych książek, własnoręcznie wykonanych szydełkowych sukienek, skarpetek i opasek wydzierganych przez zręczne ręce jednej z mam, lampionów, roślinek w słoikach, bransoletek i kolczyków z koralików. Nie sposób wymienić wszystkiego, co zaradni uczniowie wraz z rodzicami przygotowali na festyn. Cały parter zastawiony był kolorowymi stoiskami. W jednym z nich można było wykonać ołówek ozdobiony kasztanem, w drugim pograć z panią Jolą Remin w karty, można było pomalować sobie buzię lub po prostu pooglądać bogate stoiska. Tu także odbyły się popisy wokalne chórzystek, Marceliny, Marysi, Klary i Oli. Na koniec zaśpiewaliśmy wspólnie dwie piosenki: „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar i „Dozwolone od lat 18” Czerwonych Gitar.

Na dziedzińcu niezastąpiony tata Natalii zorganizował strzelnicę. Strzały z karabinka sprężynowego były naprawdę celne, sądząc po liczbie zestrzelonych balonów. Nic dziwnego, każdy uzyskał dokładną instrukcję jak należy celować i strzelać. Tu także można było obejrzeć karetkę pogotowia oraz wóz strażacki. Nie brakowało chętnych do oglądania tych pojazdów od środka, co było niewątpliwie dodatkową atrakcją. Przyjechały do nas także tuningowane sportowe samochody, które były wspaniałą niespodzianką szczególnie dla naszych tatusiów. Odwiedzający festyn mogli posilić się kiełbaską z grilla, a także domowym ciastem, galaretką, frytkami.

W sali gimnastycznej dzieci mogły poćwiczyć sprawność fizyczną pod kierunkiem trenerów ze Szkoły Judo Neko, a także obejrzeć pokaz karate w wykonaniu naszych uczniów. Występ ten przyciągnął wielu widzów, bo rzeczywiście było na co popatrzeć. Na pierwszym piętrze chłopcy uczęszczający do klubu Delta dali świetny pokaz piłkarskiej rozgrzewki i gry w piłkę nożną.

Podsumowując można stwierdzić, że był to wyjątkowo udany festyn. Chyba słoneczne piosenki rozpędziły chmury i pogoda nie popsuła nam zabawy.

Relacja i zdjęcia Barbara Lisicka


Galeria zdjęć


Rok szkolny 2016/2017


Zielona Szkoła

W dniach od 29 maja do 2 czerwca zrobiliśmy sobie wolne. Studwudziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wyjechała do Zawoi. W drodze do miejsca pobytu zwiedziliśmy jedyną w Europie, działającą nieprzerwanie od XIII wieku, kopalnię soli kamiennej w Wieliczce. Pod ziemię zeszliśmy bardzo krętymi schodami, podczas spaceru trasą turystyczną podziwialiśmy zabytkowe wyposażenie kopalni, solne kaplice, wśród których wyróżniała się Kaplica świętej Kingi. Kaplica znajduje się 101 metrów pod powierzchnia ziemi. Posadzka, jak również żyrandole, ołtarze, płaskorzeźby, wykonane są z soli, w co niektórzy nie mogli uwierzyć. Był tylko jeden sposób, by się o tym przekonać (oczywiście trzeba było polizać podłogę lub kolumny). Na powierzchnię wjechaliśmy starymi windami.

Podczas pobytu w Zawoi mieliśmy bardzo interesujące wycieczki – do skansenu i Ośrodka Edukacyjnego w Babiogórskim Parku Narodowym, do Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie, do parku czarnego daniela. Tam dzieci karmiły nie tylko daniele, ale także lamy, kozy, owce, sarny i jelenie. Oczywiście, można było karmić tylko samice lub młode osobniki, którym jeszcze nie wyrosły poroża.

Jednak chyba największą atrakcją była wycieczka do Zakopanego. Mieliśmy okazję wjechać (i zjechać) kolejką na Gubałówkę (1123m npm), pospacerować jej grzbietem, zobaczyć Giewont, zakupić pamiątki. Byliśmy na Krupówkach, pod Krokwią, w Sanktuarium na Krzeptówkach.

W miejscu pobytu odbywały się równie ciekawe zajęcia. Fantastyczną okazją do zabawy było spotkanie z góralami – gawędziarzami. Śmiechu było co niemiara. Górale zapraszali do różnych inscenizacji dzieci, które przebierały się, próbowały mówić gwarą góralską, skakały przez ciupagi. Był to niezapomniany wieczór. Malowaliśmy drewniane ptaszki, obrazki na szkle, robiliśmy ozdoby z siana.

W czwartek niektóre klasy wybrały się do Wodospadu na Mosornym Potoku. Droga pod górę była dla nas – mieszczuchów, bardzo uciążliwa. Za to widok, który ukazał nam się u celu wędrówki, zrekompensował wysiłek. Wodospad był piękny, a woda w potoku zimna i smaczna. Nie obyło się oczywiście bez przypadkowej kąpieli któregoś z chłopców. Wycieczka była niezwykle przyjemna.

W drodze do Warszawy zatrzymaliśmy się w Krakowie. Zrobiliśmy zakupy w Sukiennicach, wysłuchaliśmy hejnału, pomachaliśmy hejnaliście, a on nam pomachał trąbką. Weszliśmy też do kościoła Mariackiego zerknąć na ołtarz Vita Stwosza. Wszyscy zwrócili uwagę na piękne krakowskie dorożki, do których zaprzęgnięte były elegancko przystrojone koniki. Na kozłach siedziały ślicznie ubrane krakowskie dorożkarki. Te dorożki musiały być chyba zaczarowane…

Wieczorem dojechaliśmy do szkoły, gdzie czekali już stęsknieni rodzice. Wszyscy, zadowoleni z wycieczki, odebrali swoje wypchane bagaże i udali się do domów, by odpocząć po wspaniałej przygodzie.

Relacja – Barbara Lisicka


Galeria zdjęć

Spotkanie z autorką książek dla dzieci – panią Agnieszką Kazałą

W poniedziałek 15 maja w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania z autorką i ilustratorką książek dla dzieci, panią Agnieszką Kazałą. W spotkaniach uczestniczyli wszyscy uczniowie klas młodszych. Autorka zaprezentowała swoje książki oraz jednego z jej bohaterów – nietoperza Leona. Pani Agnieszka ciekawie opowiadała o procesie powstawania książek, rozmawiała z uczniami na temat literatury dziecięcej, a także pokazała ilustracje, które osobiście stworzyła do swoich książeczek. Okazało się, że czytelnicy za pozwoleniem autorki mogą współuczestniczyć w tworzeniu niektórych ilustracji, kolorując specjalnie zamieszczone czarno – białe obrazki.

W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję usłyszeć fragmenty książek pani Kazały, które autorka nam przeczytała. Niewątpliwie zachęciło to wielu uczniów do zapoznania się z twórczością pani Agnieszki. Pod koniec każdego spotkania dzieci grzecznie ustawiały się w kolejce po pamiątkowe zakładki z podpisem (czyli autografem) pisarki. Można było również zakupić książki, nie tylko dla dzieci. Pani Kazała napisała także jedną książkę dla dorosłych, którą chętnie przeczytają panie wychowawczynie.

Lekcja spędzona w bibliotece była bardzo interesująca, a zakładki i książeczki będą nam o niej przypominać. Oczywiście chętnie sięgniemy po książki autorstwa pani Agnieszki Kazały:

„Zegar z Miaukułką”, „Nietoperz Leon”, „Tofik i przyjaciele”, „Karate Lemur”, „Apetyt na życie” (książka dla dorosłych).

Relacja – Barbara Lisicka


Galeria zdjęć

Dzień Samorządności w klasach IV-VI

We wtorek, 21 marca (pierwszy dzień wiosny), nasza szkoła jakby się odmieniała. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Samorządności! O godzinie 8.00 Pani Wicedyrektor przekazała „Klucz do samorządności” przewodniczącej SU. Gestowi temu towarzyszyła radosna atmosfera. Od tej chwili władzę w szkole i opiekę nad nią przejęli uczniowie z VI a i VI b. Nowe grono pedagogiczne powitane zostało gromki brawami.

Następnie każda z klas udała się na zajęcia do swoich sal. „Nauczyciela” przeprowadzili zajęcia na specjalnie wybrane tematy. To oni zapisywali tematy lekcji na tablicy, pytali uczniów oraz zadawali im prace domowe.

Dodatkowo dzieci przyszły ubrane do szkoły z zielonymi elementami..


Galeria zdjęć

W schronisku „Na Paluchu”

W dniu 13 marca 2017r. (poniedziałek) o 11:00 uczniowie klas 4-6 wyjechali do warszawskiego schroniska dla zwierząt „Na Paluchu” w celu przekazania koców, zabawek, misek oraz karmy dla psów i kotów zebranych wcześniej przez uczniów naszej szkoły.

Po przekroczeniu bramy wejściowej zostaliśmy przywitani wesołym szczekaniem mieszkańców schroniska. W następnej kolejności naszym oczom ukazały się boksy i różnej maści i rasy ich mieszkańcy. Pieski na widok niezwykłych gości radośnie skakały na siatkę, niekiedy smutnym wzrokiem prosiły o dobre słowo i moment zainteresowania swoja dolą. Podczas tej wizyty uzyskaliśmy informacje o sposobie postępowania z osieroconymi pieskami począwszy od kwarantanny, poprzez badania, szczepienia, codzienną opiekę aż do szczęśliwej czasami szybkiej, czasami długotrwałej adopcji. Wiele emocji wzbudziły wśród uczniów szczeniaczki. Szczególnie spodobał się wszystkim czarny kundel Krecik, którego można było pogłaskać, pobawić się z nim i zrobić sobie zdjęcie.

W schronisku spędziliśmy wiele cennych chwil. Na zakończenie dostaliśmy dyplom z podziękowaniem za bezinteresowną pomoc, płyty CD z hymnem schroniska „Daj mi przyszłość” oraz gry planszowe „Piesku, szukaj domu”.

Akcja ta co roku cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów i daje im ogromną radość z niesienia pomocy ,,naszym małym przyjaciołom”.

W schronisku na Paluchu

Finał VI Mokotowskiego III Międzydzielnicowego Konkursu Wiedzy „Omnibus - wiem … prawie wszystko” 2016/2017

7 marca w naszej szkole odbył się finał konkursu dla klas drugich i trzecich, organizowanego przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Do I etapu przystąpiło w tym roku 39 szkół z Mokotowa, Wilanowa, Ursynowa, Żoliborza, Woli, Pragi Północ, ze Śródmieścia i Ursusa. Na listach finalistów znalazło się 221 uczniów, którzy najlepiej napisali testy w I etapie.

We wtorek 7 marca nasi Goście wraz z Opiekunami przybyli tłumnie do naszej szkoły. Przywitaliśmy ich na korytarzu I piętra i życzyliśmy odniesienia sukcesu oraz zajęcia jak najlepszych miejsc indywidualnie i w „drużynie szkolnej”. Finaliści po napisaniu testu otrzymali pamiątkowe smyczki i długopisy z logo naszego konkursu.

Przy organizacji tego wydarzenia skorzystaliśmy z pomocy uczniów z Samorządu Szkolnego, którzy prowadzili kawiarenkę, pracowali w szatni, opiekowali się naszymi Gośćmi. Organizatorki konkursu oraz wszyscy nauczyciele dziękują Wam bardzo za zaangażowanie i okazaną wielką pomoc. Wasza pomoc była wprost nieoceniona!

Dziękujemy bardzo!

Przypominamy, że wyniki zostaną zamieszczone 28 marca na stronie naszej szkoły. Wręczenie nagród planujemy na dzień 25 kwietnia na godz.13.00.

Relacja – Barbara Lisicka
Galeria zdjęć

Konkurs znajomości lektur dla klas III

W środę 1 marca klasy IIIa i IIIb spotkały się w sali nr 16 na konkursie czytelniczym. Uczestnicy zostali losowo podzieleni na cztery drużyny. Przypadek sprawił, że w każdej drużynie było po dwoje zawodników z każdej klasy. Drużyny odpowiadały po kolei na pytania wylosowane przez zawodników. Pytania zostały przygotowane wspólnie przez panie wychowawczynie. Jak panie powiedziały na początku, były to pytania łatwe, trudne i bardzo trudne. Konkurs obejmował znajomość 4 lektur ( „Puc, Bursztyn i goście”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Jak to ze lnem było”, „O dwunastu miesiącach”). Okazało się, że uczniowie doskonale zapamiętali treść przeczytanych książek. Potrafili odpowiedzieć na najbardziej szczegółowe pytania dotyczące lektur. Rozegraliśmy 13 rund

W konkursie wzięło udział 16 uczniów, pozostali stanowili publiczność. Wygrała drużyna niebieskich w składzie:

 • Jakub Łabarzewski IIIa
 • Marcel Gregorczyk IIIa
 • Maia Walotek IIIb
 • Maksymilian Alaburda IIIb
 • Drużyna niebieskich odpowiedziała na wszystkie pytania. Drugie miejsce zajęli czerwoni (Leon, Oliwia, Sebastian, Zuzia) wspólnie z zielonymi (Lena, Szymon, Piotr, Mikołaj). Trzecie miejsce zajęła drużyna żółtych (Bianca, Mariusz, Hania, Gabrysia), która miała wielkiego pecha. Zawsze trafiała na najtrudniejsze pytania, ale i tak poradziła sobie świetnie.

  Konkurs okazał się doskonałą zabawą, dał też możliwość uzupełnienia wiedzy dotyczącej książek. Rozbudził zainteresowania czytelnicze, niektórzy uczniowie już teraz podjęli decyzję startu w następnym konkursie. Panie – Dorota Uznańska i Barbara Lisicka, były również zadowolone z przebiegu konkursu i zgodnie stwierdziły, że zostały zaskoczone wysoką wiedzą zawodników. Oczywiście pomyślą o nagrodzeniu uczestników konkursu.

  Relacja – Barbara Lisicka

  Relacja z apelu Samorządu Klas 0 – III, dnia 10 lutego 2017

  W związku z rozpoczynającymi się feriami Samorząd Klas 0 – III przygotował apel poświęcony bezpiecznemu wypoczynkowi. Uczniowie klasy IIc kilka dni wcześniej przygotowali dekorację na tablicy, gdzie zamieścili przestrogi dla koleżanek i kolegów.

  Apel jak zwykle rozpoczął się od odśpiewania Hymnu Szkoły. Potem uczniowie zaśpiewali piosenkę „Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła”, wprowadzając nas w przyjemny nastrój ferii zimowych. Z wierszyków, wygłoszonych później, dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie spędzić ferie. Ferie zimowe to dla wielu uczniów czas odpoczynku i beztroskich zabaw na śniegu. Jednak warto pamiętać, że będą one bezpieczne tylko wtedy, gdy sami zadbamy o swoje bezpieczeństwo. O zasadach tych wszyscy mówili także na lekcjach, mamy je już w „jednym palcu”. Pamiętamy o tym, że:

 • Ubieramy się stosownie do pogody
 • Nie bawimy się w pobliżu jezdni
 • Nie wchodzimy na zamarznięte zbiorniki wodne
 • Nie nawiązujemy kontaktów z obcymi ludźmi i nie wsiadamy do ich samochodów
 • Pod koniec apelu klasa IIc zaśpiewała piosenkę „Tupu, tup po śniegu” z towarzyszeniem instrumentów muzycznych. Piosenka wszystkim wpadła w ucho, była niezwykle rytmiczna i zachęciła wszystkich do zabawy na dworze.

  Na zakończenie jeszcze raz zaśpiewaliśmy Hymn Szkoły, i już, już, prawie rozpoczęły się tak długo oczekiwane, zasłużone ferie zimowe. Oby tylko pogoda dopisała!

  Bezpieczna Zabawa Zimą Relacja – Barbara Lisicka

  Bal karnawałowy, 6 lutego 2017

  W poniedziałek 6 lutego w naszej szkole odbyły się aż dwa bale karnawałowe. Pierwszy z nich rozpoczął się o godzinie 9.00. Uczestnikami byli uczniowie klas młodszych: zerówki, pierwszych i drugich wraz ze swoimi paniami. Przynajmniej tak się wydawało – panie poprzebierały się tak, że nie wiadomo było czy to naprawdę one czy raczej jakieś postacie znane z baśni czy filmu. Klasy trzecie i czwarte bawiły się w drugiej turze, ich zabawa rozpoczęła się o godz.10.45.

  Uczennice i uczniowie tradycyjnie nie zawiedli i wymyślili ciekawe przebrania. W tym roku wśród dziewczynek było kilka czarownic, księżniczek, Indianek, dam dworu, wiele kotków i innych sympatycznych postaci. Chłopcy wybrali oczywiście bardziej męskie stroje: piratów, żołnierzy, muszkieterów, dzielnych bohaterów komiksów, których nieodłącznym atrybutem były miecze, szable i pistolety. Mogło się zdarzyć, że przebranie było tak doskonałe, iż ktoś wyglądający na chłopaka był … dziewczynką i na odwrót!

  Zabawa prowadzona była przez dwie sympatyczne panie, które oprócz tanecznej muzyki zaproponowały mnóstwo ciekawych konkursów. Bawiliśmy się wspaniale, a podczas zabawy czas mija szybko. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Rodzicom, którzy w niedzielę poświęcili swój czas aby udekorować nam salę gimnastyczną. Rodzice zrobili to z wielką starannością – kolorowy deszcz krepiny i baloniki to warunek dobrej zabawy.

  Rodzice przygotowali też poczęstunki w klasach. Jak karnawał, to karnawał! Były owoce, ciasteczka, chipsy, czekoladki i inne smakołyki. No i oczywiście coś do picia. Pan fotograf zrobił wszystkim klasom zdjęcia, czekamy jak wyjdziemy na tych fotografiach. Czy uda się wszystkich rozpoznać w perukach, maskach, czapkach i makijażach? Zobaczymy!

  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć klasy I-II

  Galeria zdjęć klasy III-IV

  Relacja z zajęć dla przedszkolaków – „Zabawa w szkołę” 21 stycznia

  W sobotę 21 stycznia nasza szkoła gościła sporą grupę przedszkolaków wraz z rodzicami i rodzeństwem w ramach corocznych zajęć pod hasłem „Zabawa w szkołę”. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej przygotowały dla maluszków zajęcia plastyczne, muzyczne i sportowe.

  Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały upominki dla swoich ukochanych babć i dziadków. Wszyscy gorliwie zabrali się do pracy nad torebką, a potem kubeczkiem na skarby. Przy niewielkiej pomocy rodziców efekty pracy cieszyły oczy – torebki zrobione z talerzyków, ozdobione paskiem z makaronu na pewno spodobają się babciom. Dziadkowie będą zapewne zachwyceni kubeczkiem, ozdobionym postacią wnusia lub wnusi. Pod koniec pracy torebki i kubeczki zostały wypełnione cukierkami przez panią prowadzącą zajęcia. Po wykonaniu zadania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie pod obrazkiem ze świętym Mikołajem.

  Następne zajęcia poprowadziły trzy wróżki w zielonych spódniczkach. Zaczęło się od zabaw ze śpiewem, potem piosenka dla babci i dziadka, a na koniec orkiestra. Panie rozdały dzieciom instrumenty muzyczne: trójkąty, pałki i grzechotki i ustaliły zasady gry. „Wróżka” Natalia wskazywała różdżką kolejnym grupom, że nadeszła ich kolej na grę. Na koniec wszystkie grupy zagrały razem. A co graliśmy? Zagraliśmy niezwykle rytmiczny utwór, czyli Marsza Radetzky'ego Johanna Straussa (ojca). Zabawa była doskonała, nawet pani dyrektor włączyła się do niej!

  Zajęcia sportowe odbyły się na korytarzu I piętra i wzbudziły niemały zachwyt wśród naszych gości. Najpierw zabawy integracyjne, następnie z chustą Klanzy i piłką, potem tor przeszkód sprawiły, że dzieci bawiły się doskonale. Rzucały też woreczkami do celu, ale największą frajdę sprawiło im chyba przechodzenie przez tunele. Na tych zajęciach przyszli uczniowie mogli popisać się swoją sprawnością i zwinnością.

  Nie wiadomo kiedy minęły dwie godziny. Okazało się, że w czasie dobrej zabawy czas szybko leci. Jeszcze tylko cukierki od pani dyrektor i trzeba było się pożegnać. Szybciutko do domu, a potem z wizytą do babci i dziadka, przecież dziś jest ten ważny dzień – Dzień Babci, a jutro, 22 stycznia, Dzień Dziadka.

  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć

  Jasełka

  Tradycyjnie, jak każdego roku, uczniowie przygotowali przed Świętami Bożego Narodzenia Jasełka. W tym roku przedstawienie odbyło się 22 grudnia 2016 r. Uczniowie klas 5b oraz 4a z pełnym zaangażowaniem wcielili się w powierzone rolę. Z przekonaniem zagrali Marię i Józefa, pasterzy strzegących stad owiec oraz aniołów zwiastujących radosną nowinę o narodzeniu Jezusa, a także Trzech Króli zdążających za gwiazdą betlejemską do szopy, którzy swymi pokłonami i darami świadczyli o szczególnej misji zbawczej Boskiego Syna. Uczniowie wcielili się również w zwykłych mieszkańców Betlejem: gospodynię, bogaczy oraz biedną babcię, która ofiarowała Józefowi i Maryi schronienie w stajni. Oczywiście nie zabrakło też naszych tradycyjnym polskich kolęd, w tym „W śród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem Paterze”, które wykonał chór szkolny pod kierunkiem pani Jolanty Mikołajewicz. Po przedstawieniu Pani Dyrektor Barbara Rosz złożyła świąteczne życzenia wszystkim przybyłym, a na koniec uroczystości nauczyciele, uczniowie i rodzice zaśpiewali wspólnie kolędę.

  Jasełka w obiektywie

  Szkoła Odkrywców Talentów

  Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 260 im. Jana Matejki została uhonorowana prestiżowym tytułem „Szkoły Odkrywców Talentów” w ramach akcji prowadzonej pod patronatem Dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji i Ministra Edukacji Narodowej.

  Tytuł ten przyznawany jest szkołom, które przyczyniają się do odkrywania, wspierania i promowania zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży. Otrzymane wyróżnienie jest uhonorowaniem wieloletniej, systematycznej współpracy nauczycieli z uzdolnionymi uczniami.

  Dla „młodych talentów” rozwijanie zdolności to z pewnością wielka przygoda, ale też wysiłek i ciężka praca. Wspieramy naszych uczniów, aby mogli dzielić się zainteresowaniami, umiejętnościami oraz realizować swoje pasje i ambicje.

  Aby uzyskać tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów" należało zarejestrować szkołę na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji i udokumentować, że nauczyciele odkrywają i rozwijają zainteresowania i talenty dzieci oraz młodzieży w co najmniej 3 dziedzinach, a ich podopieczni osiągają dzięki temu konkretne sukcesy.

  Tym samym znaleźliśmy się na ogólnopolskiej MAPIE Szkół Odkrywców Talentów wraz z innymi 99 warszawskimi szkołami.

  WARSZTATY ŚWIĄTECZNE – „DOBRY CZAS DLA NASZYCH PACJENTÓW W ZDROWIU I CHOROBIE”

  Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w warsztatach świątecznych dla dzieci pod hasłem „Dobry czas dla naszych pacjentów w zdrowiu i chorobie”. Warsztaty odbyły się 14 grudnia w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny. Poprowadziła je Joanna Brodzik wraz z Katarzyną Cichopek, Katarzyną Skrzynecką oraz Marcinem Łopuckim i Pawełem Wilczakiem. Dzieci podczas warsztatów odwiedził również piłkarz reprezentacji Polski i Klubu Legii Warszawa Michał Pazdan.

  Dzieci wspólnie z artystami śpiewały kolędy i dekorowały ogromną choinkę brokatowymi bombkami i kolorowymi, lśniącymi łańcuchami. Wykonane własnoręcznie przez uczestników warsztatów niepowtarzalne ozdoby, będą z pewnością cieszyć oko pacjentów i pracowników szpitala.

  Dodatkowo uczniowie mogli spędzić czas na placyku zabaw z mnóstwem interaktywnych zabawek, wykonać obrazki przy pomocy kolorowego piasku oraz pobawić się ogromną kolejką.


  Galeria zdjęć

  Szkolny konkurs "Świąteczna dekoracja drzwi"

  Dnia 16 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Świąteczna dekoracja drzwi”. Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i polegał na przygotowaniu przez uczniów i ich wychowawców prac plastycznych, które przyozdobią drzwi ich sali lekcyjnej.

  Ze względu na to, że na konkurs zostało wykonanych wiele przepięknych, kolorowych prac, Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Brała pod uwagę pomysł, różnorodność technik i materiałów wykorzystanych w pracy oraz wkład pracy samych uczniów. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja zdecydowała:

  I miejsce – KLASA 2A, KLASA 3B
  II miejsce – KLASA 1B
  III miejsce – KLASA 1A, 2C
  Wyróżnienia:
  KLASA 3A
  KLASA 2B
  KLASA „0”

  Opiekun Samorządu – Anna Łabędzka


  Galeria zdjęć

  Mikołajki w naszej szkole

  We wtorek 6 grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Już od samego rana wszystkim uczniom towarzyszyły emocje związane z wizytą św. Mikołaja. Odwiedził on osobiście wiele klas. Przez dzieci i nauczycieli został powitany z radością. Po rozmowie z dziećmi, wysłuchaniu wielu wspaniałych piosenek oraz wierszy przygotowanych specjalnie na jego wizytę, obdarował on dzieci wspaniałymi podarunkami.

  Mikołaj nigdy nie zawodzi!

  I tak też było i tym razem. Wszyscy z pewną niecierpliwością oczekiwali na prezenty. Nikt nie został pominięty, Święty pamiętał o wszystkich. Po otrzymaniu prezentów rozpoczęło się gorączkowe sprawdzanie ich zawartości. O dziwo! w tym roku nikt nie dostał rózgi! ;)

  Mikołaju! Dziękujemy i zapraszamy znów za rok!
  Anna Łabędzka  Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt

  Zakończyliśmy zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska „U Gosi” w Kamieńczyku koło Wyszkowa.

  Na przełomie listopada i grudnia, tak jak w zeszłym roku, zbieraliśmy karmę dla bezdomnych psów i kotów. Ich opiekunka, pani Małgorzata Sokołowska, zwróciła się z prośbą do uczniów naszej szkoły, abyśmy jako przyjaciele zwierząt, zorganizowali taką zbiórkę. Pani Małgorzata prosiła o karmę dla młodych piesków i kotków, których ostatnio przybyło w jej schronisku. Prośba została spełniona, przynieśliśmy sporo karmy, która pozwoli zwierzętom przetrwać trudny zimowy czas. Zbiórka była prowadzona przez Samorząd Klas 0 – III pod przewodnictwem Pani Anny Łabędzkiej. Karma została zabrana ze szkoły przez dwóch wolontariuszy podczas festynu w sobotę 10 grudnia.

  Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się do tej akcji. Jesteście prawdziwymi przyjaciółmi zwierząt

  Barbara Lisicka  Wyniki etapu szkolnego konkursu Omnibus – wiem … prawie wszystko

  Spotkanie z autorką – Panią Joanną Olech

  W czwartek 15 grudnia klasy trzecie zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej przy ul. Górskiej 7 na spotkanie autorskie. W bibliotece powitała nas Pani Joanna Olech – autorka popularnych książek dla dzieci. Szczególnie znaną książką Pani Olech jest „Dynastia Miziołków”.

  Na spotkaniu czas upłynął nam wyjątkowo miło. Autorka bardzo ciekawie opowiadała nam o swojej pracy, o pracy innych autorów i ilustratorów. Nie każdy wie, że Pani Olech jest z wykształcenia plastykiem i oprócz pisania zajmuje się także ilustrowaniem książek. Opowiadając o swojej pracy i przeprowadzając różne konkursy rysowała nam różne postacie, smoki, psa Herkulesa. Poznaliśmy bohaterów książek – Mamiszona, Papiszona, Miziołka i jego młodsze siostry. Największą niespodzianką dla słuchaczy było chyba wyznanie, że pierwowzorami tych postaci byli … sama Pani Olech i jej rodzina. A wszystkie jej dzieci chodziły do naszej szkoły! Uczyły się w naszych salach i chodziły po tych samych korytarzach, co my!

  Czas minął nam szybko i przyjemnie. Bawiliśmy się doskonale, żartom i śmiechom nie było końca. Na koniec wszyscy dostali karteczki z pieczątkami i autografami pisarki. Potem panie bibliotekarki zaprosiły uczniów do korzystania ze wspaniale wyposażonej biblioteki przy ulicy Górskiej.

  Relacja Barbara Lisicka

  RELACJA Z FESTYNU ŚWIĄTECZNEGO

  W sobotę 10 grudnia w naszej szkole został zorganizowany Świąteczny Festyn Bożonarodzeniowy, podczas którego można było podziwiać i zakupić prawdziwe dzieła sztuki. Świąteczny kiermasz został przygotowany przez uczniów, rodziców i wychowawców klas 0-6 oraz świetlicę szkolną. O oprawę muzyczną festynu zadbał chór szkolny pod batutą p. Jolanty Mikołajewicz.

  Na klasowych i świetlicowych stoiskach znalazły się piernikowe cuda, przepyszne domowe ciasta i ciasteczka, makaronowe choinki, niebanalnie przyozdobione bombki, stroiki, kartki i bileciki do prezentów oraz wiele innych świątecznych ozdób, które kusiły swym pięknem.

  Podczas festynu można było wziąć udział w loteriach fantowych i uczestniczyć w warsztatach plastycznych, podczas których powstawały ręcznie robione dekoracje świąteczne. Chwilę wytchnienia od świątecznego szaleństwa można było znaleźć w sali gier.

  Cały kiermasz upłynął nam w miłej i świątecznej atmosferze, kulminacja emocji nastąpiła podczas licytacji prześlicznej choinki, którą wygrała pani Dyrektor Barbara Rosz.

  Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie składają ogromne podziękowania rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie świątecznego festynu.

  Relacja – Agnieszka Michalczyk
  Galeria zdjęć

  Andrzejki klasy młodsze


  Galeria zdjęć

  Wycieczka klas piątych do Muzeum Papiernictwa w Konstancinie-Jeziornie.

  Zajęcia rozpoczęły się od samodzielnego obejrzenia muzeum oraz makiety stanowiącej dokładne odwzorowywanie zakładu w czasach świetności. Następnie uczniowie wysłuchali ciekawego miniwykładu na temat produkcji papieru dawniej i dziś.

  Największą atrakcję była jednak możliwość własnoręcznego czerpania papieru. Papier czerpano w dwóch egzemplarzach: ze znakiem wodnym – herbem Warszawy oraz ozdobny z płatkami kwiatów. Praca wymagała skupienia i współpracy. Po wyjęciu masy papierowej trzeba ją było bardzo mocno wycisnąć przy użyciu prasy. Po odciśnięciu papier był suszony w specjalnej maszynie.

  Własnoręcznie wykonany papier można było zabrać do domu na pamiątkę.


  Galeria zdjęć

  Apel z okazji Święta Niepodległości

  Dnia 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Program artystyczny przygotowali uczniowie z klasy VIa, VIb i Vb pod kierunkiem p. Agnieszki Michalczyk. Zgromadzeni goście mieli niebywałą okazję do uczestniczenia w żywej lekcji historii, która przybliżyła czasy, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Uroczystość uświetnił swoim śpiewem szkolny chór pod kierunkiem p. Jolanty Mikołajewicz. Artyści i organizatorzy na koniec spektaklu zebrali zasłużone brawa.

  Relacja – Agnieszka Michalczyk
  Galeria zdjęć

  Pamiętamy o tych, którzy odeszli

  W piątek 28 października 2016r. uczniowie klasy I b odwiedzili miejsce pamięci narodowej przy ul. Nabielaka, którym opiekują się uczniowie naszej szkoły. Gdy przyszliśmy na miejsce, pomnik był już posprzątany, liście zebrane i paliły się znicze. Pierwszaki pamiętały o odpowiednim zachowaniu. W ciszy zapaliły znicze, złożyły kwiaty, a jeden z uczniów przeczytał treść napisu na tablicy.

  Wszyscy poczuliśmy tę wyjątkową atmosferę i nastrój, który wiąże się z tym listopadowym świętem.

  Relację napisała

  Małgorzata Kliszewska
  Galeria zdjęć

  Dyniowe straszydła, czyli Halloween w polskim wydaniu
  Galeria zdjęć

  Wycieczka klasy IIIb do Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej

  29 września uczniowie klasy IIIb wybrali się do Powsina do Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej na lekcję pt. „Dzik nie jest taki zły, czyli jak żyć w zgodzie z mieszkańcami lasów”. Pierwsza część lekcji odbyła się w sali, gdzie dzieci wykonywały różne ciekawe ćwiczenia, których treść przybliżyła nam wiadomości o życiu i budowie zwierząt leśnych. Chyba największym zaskoczeniem był fakt, że sarna nosi na sobie suknię, perły, kwiat, różę, łyżki, świeczki, a z tyłu ma lustro. Sarenka, która później nam się ukazała, była pięknie przystrojona w wymienione detale. Widok tej sarenki wzbudził w nas salwy śmiechu. Dowiedzieliśmy się, że tak właśnie tak nazywają się części ciała sarny w gwarze leśników.

  Dlaczego boimy się niektórych zwierząt? Na ten temat odbyła się ciekawa dyskusja. Jak się okazało, nasze strachy to wynik przesądów; jeśli zwierząt nie prowokujemy, one nie są dla nas groźne. A dziki? W razie spotkania z nimi należy wycofać się po cichu.

  W lesie czekały nas ciekawe zabawy: podawanie szyszek, skradanie się, szukanie bukowych orzeszków. Oglądaliśmy dwa olbrzymie buki, które miały bardzo grube pnie. Trzeba było aż trzech chłopców, aby objąć jedno z tych drzew.

  Relacja – wychowawca kl. IIIb Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

  Dnia 1 września o godz. 9:00 w naszej szkole nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego. W obecności chóru wszyscy uczestnicy uroczystości odśpiewali Hymn Państwowy i Hymn Szkoły. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Rosz, która w swoim przemówieniu serdecznie powitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Uczniom życzyła jak najlepszych ocen, wielu sukcesów i owocnego odkrywania oraz pogłębiania swoich zainteresowań. Po wystąpieniu Pani Dyrektor nastąpiła miła niespodzianka. Aleksandra Sędzielewska (uczennica klasy 6b) przepięknie zaśpiewała utwór pt. „Gołębi Song”, za wykonanie którego otrzymała nagrodę GRAND PRIX na V Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów „Złote Talenty w Złotej Pradze”. Po występie Oli uczniowie zostali zaproszeni do krótkiej zabawy. Na komendę „raz, dwa, trzy” mieli jak najgłośniej wykrzyczeć hasło „Witaj szkoło”. Efekt przerósł wszelkie oczekiwania, wydawać by się mogło, że słyszał nas cały Mokotów.

  Nasi uczniowie po raz kolejny, po dwumiesięcznych wakacjach, dopłynęli do przystani Szkoły Podstawowej nr 260, gdzie zatrzymają się na kolejne dziesięć miesięcy. Całe Grono Pedagogiczne wraz z Panią Dyrektor życzy wszystkim uczniom owocnej pracy w nowym roku szkolnym i jak najlepszych ocen.

  Relacja – Agnieszka Michalczyk

  Rok szkolny 2015/2016

  Apel dla klas 4-6 podsumowujący wyniki nauczania w II semestrze roku szkolnego 2015/2016

  W środę 22 czerwca odbył się apel dla klas 4-6 podsumowujący wyniki nauczania w II semestrze roku szkolnego 2015/2016. Każda klasa dokonała swojej charakterystyki, w której uwzględniono osoby wyróżnione pod względem nauki, omówiono udział klasy w konkursach, warsztatach i wycieczkach. Następnie wychowawcy wręczyli dyplomy i nagrody książkowe dla uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wyróżnili się wzorową frekwencją. Kolejnym etapem apelu było rozdanie nagród za udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, przyrody i muzyki. Nagrodzeni zostali również uczniowie z Samorządu klas 4-6, którzy najbardziej zaangażowali się w życie szkoły. Kiedy opadły emocje związane z wręczeniem nagród Pani Agnieszka Dymińska zaprezentowała pokaz slajdów wypełniony najciekawszymi zdjęciami z życia uczniów klas starszych z II semestru. Na koniec apelu Pani Agata Majewska przedstawiła prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Wybrani uczniowie odczytali przestrogi dotyczące zasad bezpiecznego zachowania podczas wakacyjnych zabaw. Uroczystość została zakończona wspólnym odśpiewaniem piosenki wakacyjnej.

  Wszystkim uczniom życzymy odrobiny wytchnienia od nauki i pogodnych wakacji! Relacja – Agnieszka Michalczyk
  Galeria zdjęć

  Apele podsumowujące rok szkolny 2015/2016

  W pierwszym dniu lata - 22 czerwca, w naszej szkole odbyły się apele podsumowujące mijający rok szkolny. Uczniowie wszystkich klas spotykali się w sali gimnastycznej, gdzie w obecności Pani Dyrektor , członków Rady Pedagogicznej oraz Rodziców, Babć i Dziadków odbierali od wychowawców dyplomy i nagrody. Dyplomy wręczali również nauczyciele, którzy przeprowadzali konkursy, nauczyciele świetlicy, a także Pani Jolanta Mikołajewicz – opiekunka chóru i bibliotekarka.

  Sala powitała nas wakacyjną dekoracją. Kolorowy pociąg powoli przenosi nas w długo oczekiwany, ale i całkowicie zasłużony świat wakacyjnych przygód. Ale zanim nadejdą wakacje, spotkamy się jeszcze raz , w piątek 24 czerwca. Uczniowie odbiorą świadectwa i wtedy już naprawdę zaczną się

  Wakacje!!!
  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć

  Podsumowanie akcji „Rodzic z pasją w klasie Va”

  Każde dziecko, jak każdy człowiek, ma swoje zainteresowania. Rodzice też mają swoje pasje, którym oddają się z wielkim zamiłowaniem. Mieli okazję przekonać się o tym uczniowie klasy Va, którzy brali udział w warsztatach prowadzonych przez ich rodziców

  Pierwszym odważnym rodzicem był pan Macieja Talacha, tata Natalki. Pan Maciej to pasjonata modelarstwa, strzelania i hobbista amatorskiej gry na flecie. Nasz gość opowiedział nam na czym polega odwzorowywanie rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli i wyczerpująco odpowiadał również na liczne pytania uczniów. Mogli oni między innymi obejrzeć z bliska gotowe modele i szablony do ich budowy. Mikroskopijna wielkość niektórych elementów przyprawiła wielu z nas o zawrót głowy. Pod koniec spotkania tata i córka razem zagrali na flecie kilka świątecznych melodii.

  Kolejne zajęcia zostały poprowadzone przez tatę Gabrysi Drabikowskiej. Pan Drabikowski razem z kolegą z pracy opowiedzieli uczniom o blaskach i cieniach służby wojskowej. Naocznie mogliśmy obejrzeć proces zakładania skafandra ochronnego, co okazało się wcale nie taką łatwą sprawą na jaką wyglądało. Panowie przypomnieli nam również o Dniu Żołnierzy Wyklętych i przeprowadzili ćwiczenia z musztry.

  Po zajęciach z modelarstwa i wojskowości przyszedł czas na warsztaty z filmoznawstwa, które poprowadziła mama Oliwera Nasalskiego – Pani Magdalena Wleklik. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczniowie mogli poczuć się jak na prawdziwym planie filmowym. Choć na chwilę mogli stać się reżyserem, scenarzystą, operatorem kamery, scenografem lub aktorem. Każdy znalazł coś dla siebie.

  Ostatnie warsztaty udowodniły nam, że origami to żmudna praca, ale bardzo ekscytująca. Ciocia Martynki Grzywacz nauczyła nas jak za pomocą małych biurowych karteczek wyczarować pięknego zajączka wielkanocnego. Początkowo dzieci napotkały trochę trudności, ale efekty końcowe przerosły ich najśmielsze oczekiwania.

  Widok twarzy dziecięcej przepełnionej dumą z możliwości poprowadzenia zajęć razem z rodzicem – bezcenny. Mamy nadzieję, że nasza akcja będzie kontynuowana w nowym roku szkolnym.

  Relacja – Agnieszka Michalczyk

  (wychowawca klasy 5a)


  Galeria zdjęć

  Bezpieczna zachowanie nad wodą

  Dnia 16 czerwca w naszej szkole odbyło się szkolenie w zakresie BEZPIECZNEGO ZACHOWANIA NAD WODĄ ORAZ PIERWSZEJ POMOCY PRZED MEDYCZNEJ.

  Dzięki uprzejmości Kierownika Pływalni ANIN Pana Konrada Kurek , uczniowie klasy I A i III A zostali we wspaniałej atmosferze wprowadzeni w arkana ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy.

  Panowie, Tomasz Dudek i Kamil Tomczyński – Ratownicy z OSIR WAWER, w bardzo ciekawy i przystępny sposób zapoznali nasze maluchy z niebezpieczeństwami czyhającymi na Nich nad wodą, z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na plażach i kąpieliskach oraz z zasadami pierwszej pomocy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki i aktywnie uczestniczyły w pokazie praktycznym.

  Z niemałą dumą muszę przyznać, że nasze pociechy ( dzięki funkcjonującemu w szkole programowi szkoleń WOŚPu ) dysponują dużą wiedzą na temat prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, za co zostali docenieni i pochwaleni przez naszych miłych gości.

  Prowadzone w miłej atmosferze zajęcia zakończyła wspólna pamiątkowa fotografia.


  Raz jeszcze serdecznie dziękujemy naszym gościom za przybycie i liczymy na dalszą współpracę.


  Przewodnicząca Rady Rodziców

  Zuzanna Zbrożek-Litwin
  Galeria zdjęć

  Relacja z pobytu uczniów w Krynicy Morskiej

  W dniach 16 – 20 maja bardzo liczna grupa uczniów naszej szkoły pojechała do Krynicy Morskiej w ramach tzw. zielonej szkoły. Wyruszyliśmy spod szkoły przy niezbyt pięknej pogodzie, ale w dobrych humorach . I dobry humor towarzyszył nam przez cały czas pobytu w Krynicy. Pierwsze dwa dni upłynęły pod znakiem deszczowej pogody, jednak nie przeszkodziło nam to w spacerze nad Bałtyk. Niektórzy widzieli go po raz pierwszy, więc nie można było czekać na poprawę pogody. Na plaży byliśmy codziennie, oczywiście nie obyło się bez próbowania stanu zasolenia wody morskiej oraz budowy zamków z piasku. Maluszki na szczęście zabrały ze sobą wiaderka i foremki. Jak się okazało, plaża to najbardziej pojemna piaskownica, dla wszystkich starczyło piasku i miejsca.

  Animatorzy przeprowadzali ciekawe zajęcia na plaży, w budynku ośrodka oraz w hali sportowej. Wszyscy – i starsi i młodsi uczniowie, nawet pierwszaki, bawili się doskonale podczas różnych zabaw integracyjnych, przy muzyce, w czasie zajęć sportowych. Niektóre klasy wybrały się do portu, na molo i do latarni morskiej. Wszyscy byliśmy w rezerwacie kormoranów w Kątach Rybackich oraz płynęliśmy statkiem po Zalewie Wiślanym. Rezerwat zrobił na nas ogromne wrażenie, zadaliśmy sobie tam pytanie – jak pogodzić ochronę kormoranów z dbałością o środowisko naturalne?

  Pobyt w Krynicy był niezwykle udany, wśród starszych uczniów nawiązały się nowe przyjaźnie, a maluchy mogły zobaczyć, czy uda się 5 dni wytrzymać bez mamy. Na szczęście zawsze obok były panie wychowawczynie, które umiały zaradzić wszystkim problemom. A dokąd pojedziemy za rok?


  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć

  Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek 12 maja 2016r

  W piątek 13 maja grupa uczniów z Samorządu Klas 0 – III wraz z delegacjami klas odwiedziła naszą Panią Pielęgniarkę w związku z przypadającym wczoraj świętem wszystkich pielęgniarek. Przewodnicząca Samorządu – Kornelia z IIIb – odczytała życzenia spisane na wielkiej laurce. Dzieci ozdobiły laurkę pięknymi kolorowymi serduszkami, które zadedykowały Pani Pielęgniarce w podziękowaniu za jej trud i dobre serce. Gabinet Pani Pielęgniarki to miejsce, w którym uczniowie zawsze znajdą zrozumienie, pocieszenie i ulgę w dokuczającym czasem bólu. Zdarza się, że nawet szklanka wody lub mięty, podana przez Panią, uleczy bardziej lub lżej chorych. A w naszym żartobliwym wierszyku takich „chorych” było wielu. Jak się okazało, dziś przyszli złożyć życzenia pod pretekstem lekkiej niedyspozycji.

  Na pierwszym piętrze w takim kąciku
  „chorych” dzieciaków jest dziś bez liku.
  Każdy ze zdrowiem ma dziś kłopoty,
  więc kilka słówek powiemy o tym.

  Płaczą za mamą dzieci z zerówki.
  Obok dwóch malców - bolą ich główki.
  Pierwszaczek skarży się na ból brzuszka,
  drugoklasista ma chore uszka.

  A uczeń z trzeciej zdarte kolana,
  czwartoklasistka – jest niewyspana.
  Z piątej i z szóstej czekają chorzy,
  chyba ich katar wkrótce rozłoży.

  Pod gabinetem są też dziś panie,
  chyba ciśnienia będzie badanie!
  - Czy epidemia w szkole panuje,
  wszak zwykle zdrowie wam dopisuje?

  - Bo proszę Pani tak to się składa,
  Dzień Pielęgniarki dzisiaj wypada,
  mamy dla Pani piękne życzenia,
  takie od serca, więc do spełnienia:

  Życzymy zdrowia, mnóstwa uśmiechu,
  mało pacjentów, więcej oddechu,
  worka pieniędzy, wygranej w totka,
  to, co najmilsze niech Panią spotka.

  Maks z IIb w imieniu uczniów wręczył Pani bukiet tulipanów. Nasza wizyta sprawiła Pani Pielęgniarce wiele przyjemności. Mamy nadzieję, że nasze z serc płynące życzenia spełnią się!

  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć

  8 maja – Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek

  W związku z przypadającym w niedzielę świętem bibliotekarzy uczniowie klas młodszych wraz z przedstawicielami samorządu odwiedzili w piątek Panią Jolantę Mikołajewicz w jej „królestwie”. Przewodnicząca samorządu – Kornelia z klasy IIIb , odczytała wierszowane życzenia, ułożone specjalnie na dzisiejszą okazję:

  Na pierwszym piętrze, gdzieś tam w kąciku,
  książek i prasy jest w niej bez liku.
  Książeczki leżą lub stoją w rządku,
  na nas czekają w wielkim porządku.
  A pośród książek stoi Królowa,
  można powiedzieć – taka książkowa!
  Władzę nad książką bowiem posiada,
  i biblioteką samotnie włada.
  Wszyscy uczniowie i wszystkie panie
  pędzą więc do niej jako dworzanie.
  WSZYSCY KOCHAMY NASZĄ KRÓLOWĄ.
  Rolę ma w szkole nietuzinkową.
  Ze swego skarbca dworzanom wszelkim
  książki pożycza z zapałem wielkim.
  Więc dziś przy święcie obiecujemy,
  że Pani skarby uszanujemy.
  Czyściutkie ręce, czyste karteczki.
  Kochać będziemy nasze książeczki.
  A Pani Joli życzymy zdrowia,
  szczęścia, uśmiechów, pieniążków mrowia.
  Niech się marzenia spełnią Królowej
  i te prywatne, i te służbowe.

  Laurkę z życzeniami przygotowali uczniowie pod kierunkiem opiekuna samorządu. Jedna z uczennic wręczyła Pani Bibliotekarce bukiet tulipanów. Pani Mikołajewicz była bardzo mile zaskoczona naszą wizytą. Miejmy nadzieję, że nasze życzenia spełnią się w całości!

  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć

  Apel „Konstytucja 3 Maja”

  Dnia 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie z klas IV-V pod opieką pani Agnieszki Michalczyk przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. O oprawę muzyczną zadbał chór prowadzony przez panią Jolantę Mikołajewicz. Tego dnia wszyscy uczniowie mieli na sobie odświętne stroje oraz elementy patriotyczne w formie kotylionów i flag. Zgromadzona publiczność wzięła udział w żywej lekcji historii, dzięki której data 3 maja 1791 roku już dla nikogo nie powinna być pustą, nic nieznaczącą datą. Świat idzie z wielkim postępem, ale historia naszego narodu to skarb, który każda Polka i każdy Polak powinien nosić w sercu. A Konstytucja 3 Maja do takich narodowych skarbów należy.

  Agnieszka Michalczyk

  Apel Wielkanocny

  Dnia 23 marca odbyła się inscenizacja słowno-muzyczna przybliżająca tradycję niezwykłych świąt – Świąt Wielkanocnych. W uroczystości uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Część artystyczna została przygotowana przez uczniów z klasy 6a i 2a pod kierunkiem Pani Anety Pokus. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był szkolny chór prowadzony przez Panią Jolantę Mikołajewicz.

  Uczniowie w interesujący sposób przedstawili tradycje związane z obrzędowością Świąt Wielkanocnych. Dzieci radośnie opowiedziały zgromadzonej publiczności historię tych niezwykłych dni, które najpierw zmuszają nas do zadumy i refleksji, a dopiero później niosą otuchę i nadzieję.

  Cały Apel Wielkanocny odbył się pod hasłem radosnego „Alleluja”. Na zakończenie aktorzy życzyli całej szkolnej społeczności: zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka, mokrego dyngusa i odpoczynku w rodzinnym gronie. Uroczystość podobała się zgromadzonym uczniom, nauczycielom i rodzicom. Trud aktorów włożony w przygotowanie uroczystości został nagrodzony gromkimi brawami.


  Relacja – Agnieszka Woźniak
  Galeria zdjęć

  Relacja z apelu klas 0 – III

  Wiosna, wiosna, wiosna, wiosna…

  21 marca to pierwszy wiosenny dzień. Z tej okazji klasy młodsze zebrały się na apelu. Chcieliśmy uczcić to ważne zjawisko i chyba udało nam się zrobić to w zabawny sposób. Uczniowie z IIIb wygłosili wierszyk pt. „Przedwiośnie”. Potem zaśpiewaliśmy naszą ulubioną piosenkę pt. „Wiosna w ogródku”. My, nauczyciele i uczniowie SP nr 260, tytułujemy ją żartobliwie „Grabie i łopaty”, gdyż opowiada ona o wiosennych pracach w ogródku. A jak wiadomo te narzędzia podczas wykonywania tych prac są bardzo przydatne. I tak udało nam się pomóc Pani Wiośnie zamienić „szarobure na zielone”.

  W dalszej części apelu klasa IIb przedstawiła wierszyk Juliana Tuwima pt. „Raz, dwa, trzy”, z treści którego wynika jasno, że bardzo ważną sprawą jest gimnastykowanie się. A więc wszyscy przystąpili do wiosennej gimnastyki przy skocznej muzyce. Po tym wiosennym „rozruchu” wszyscy uczniowie, którzy wykonali marzanny, zaprezentowali swoje prace. Jak zawsze były to niezwykle starannie wykonane kukły, jedna piękniejsza od drugiej. Za wykonanie marzanny wręczone zostały oczywiście nagrody od Samorządu.

  Ten apel zakończył się jak zwykle odśpiewaniem hymnu SP nr 260. Był jednak inny niż wcześniejsze apele, choćby przez nasze wiosenne kolorowe stroje, wspólną gimnastykę oraz towarzystwo kolorowych lalek, symbolizujących znienawidzoną już zimę.

  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć

  Relacja z zajęć dla przyszłych uczniów klas pierwszych i kandydatów do Oddziału Przedszkolnego

  W sobotę 5 marca zaprosiliśmy kandydatów do podjęcia nauki w naszej szkole w przyszłym roku szkolnym. Zawitała do nas duża grupa dzieci wraz z rodzicami oraz starszym i młodszym rodzeństwem. I jak się od razu okazało, był to strzał w „10”, gdyż obserwując zajęcia można było zadać sobie pytanie – kto lepiej się bawi, dzieci czy ich rodzice?

  Zaczęliśmy od zajęć muzycznych. Panie Ewelina Jacewicz, Natalia Kozarska oraz Anna Łabędzka, przebrane za pszczółki, poprowadziły „bal u pszczółki Mai”. Dzieci tańczyły, śpiewały i grały na instrumentach. Zabawa odbywała się na „najwyższym poziomie” – nasza przedszkolna orkiestra zagrała „Marsza Radeckiego” Johanna Straussa! Do wspólnej zabawy przyłączyli się też rodzice oraz pani dyrektor szkoły Barbara Rosz. Na koniec zajęć wszyscy utworzyli długi pociąg, pojeździli po salach i przejechali na pierwsze piętro. Tam już czekały panie Ewa Orlikowska i Julitta Kryńska.

  Na tych zajęciach dzieci konstruowały papierowe kieszonki na skarby – żabki i biedronki. Widać było, że rodzice pomagali im nie tylko dlatego, że dzieci potrzebowały pomocy. Sami dawno nie mieli okazji tak miło bawić się, więc chętnie włączali się w te prace plastyczne. Prace wyszły tak pięknie, że trzeba było ustawić się do zdjęcia i pokazać je wszystkie razem. Oczywiście te kolorowe zwierzaczki dzieci zabrały ze sobą do domu.

  Po zajęciach plastycznych czekała nas spora porcja ruchu na sali gimnastycznej. Zajęcia sportowe poprowadziły panie Małgorzata Kliszewska i Dorota Uznańska. Dzieci pokonywały tor przeszkód, rzucały do celu, bawiły się chustą Klanzy. Podobnie jak w innych salach bawiące się dzieciaczki to doskonała okazja dla rodziców do zrobienia zdjęć – co chwilę błyskały flesze. Będą to na pewno miłe pamiątki z dzisiejszych zajęć. Wszystkim dzieciom ruch sprawia bardzo wiele radości, więc uśmiechy towarzyszyły im przez całe pół godziny zabawy. Na koniec wszyscy dostali nalepki z napisem „JESTEM MISTRZEM” oraz cukierki od pani dyrektor.

  Mamy nadzieję, że poprowadzone przez nas zajęcia podobały się i sprawiły sporo radości Wam – naszym Gościom.

  Zapraszamy do nas od 1 września!
  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć

  Finał V Mokotowskiego II Międzydzielnicowego Konkursu Wiedzy „Omnibus – wiem … prawie wszystko”

  W dniu 1 marca w naszej szkole odbył się etap finałowy Konkursu „Omnibus”,w którym uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich 23 szkół podstawowych z Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa. Już przed godziną 13.00 witaliśmy miłych Gości wraz z ich Opiekunami. Tego dnia gościliśmy w szkole prawie 150 osób – uczestników finału.

  Zebraliśmy się wszyscy na korytarzu pierwszego piętra. Tam Goście oczekujący na rozpoczęcie konkursu mogli obejrzeć wystawę reprodukcji prac naszego patrona – Jana Matejki. Po serdecznym powitaniu jedna z pań organizatorek „Omnibusa”, pani Małgorzata Kliszewska, przedstawiła ogólne zasady konkursu i życzyła sukcesów. Pokazała też pamiątkowe smyczki, które otrzymają finaliści. Potem zaprosiła wszystkich do sal, w których uczniowie będą pisać prace konkursowe. Pani Kliszewska przypomniała też, że:

  uroczystość wręczenia nagród laureatom odbędzie się
  we wtorek 26 kwietnia o godzinie 13.00.

  Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole upłynął Gościom miło i owocnie. Wszystkim życzymy uzyskania maximum punktów i zajęcia jak najwyższych miejsc. Jednak pamiętajcie o tym, że udział w finale to już wielki sukces! Wygra – jak zwykle – najlepszy! Wyniki postaramy się przesłać jak najszybciej.

  Rada Pedagogiczna składa serdeczne podziękowanie wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej nr 260, którzy pomogli przy organizacji dzisiejszego dnia. Mieliście do wykonania ważne zadania i udało się to Wam! Dziękujemy bardzo!

  Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć

  Apel podsumowujący wyniki nauczania w I semestrze roku szkolnego 2015/2016 dla klas 0 – III

  W czwartek 25 lutego odbył się apel podsumowujący dla klas młodszych. Jak zwykle rozpoczął się głośnym odśpiewaniem hymnu naszej szkoły. Hymn znają już wszyscy uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, ale dzieci z „zerówki” także włączają się w ten głośny, chóralny śpiew.

  W czasie apelu wszystkie panie wychowawczynie przedstawiły uczniów wyróżnionych, bardzo dobrych oraz laureatów różnych konkursów, które odbyły się w pierwszym semestrze.

  • Pani ucząca języka angielskiego nagrodziła uczniów, którzy zajęli najwyższe miejsca w konkursach związanych z angielskim.
  • Pani katechetka nagrodziła laureatów konkursu na szopkę bożonarodzeniową.
  • Panie Małgorzata Kliszewska i Anna Sambierska nagrodziły trzecioklasistów, laureatów konkursu wiedzy o naszym patronie – Janie Matejce.
  • Pani Dorota Uznańska wręczyła nagrody za konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną.

  Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali bardzo zasłużone brawa; nic dziwnego, że z dumą pozowali do zdjęć. Na zakończenie apelu jeszcze raz zaśpiewaliśmy pieśń o Janie Matejce i rozeszliśmy się do klas.


  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć z apelu

  Bal karnawałowy klas 0-III

  Taki bal to jest bal!!!

  Ostatni dzień przed feriami przyniósł nam wielką porcję rozrywki. Czekaliśmy na ten dzień z utęsknieniem i trzeba przyznać, że było warto. O godzinie 9.00 zeszliśmy do sali gimnastycznej, czekała nas tam niespodzianka – piękna dekoracja wykonana przez Rodziców: mnóstwo balonów, serpentyn, kolorowej krepiny zawieszonej na sznurkach, a także migoczące światełka. Panie prowadzące bal sprawiły, że wszyscy natychmiast rzucili się w wir zabawy. Bardziej spostrzegawczy uczniowie rozpoznali w jednej z pań panią Ulę z zielonej szkoły w Mikoszewie.

  Pani Ula wraz z koleżanką bawiły nas prawie trzy godziny. Proponowały co chwilę nowe tańce, zabawy i konkursy. Panie przebrały się za Indianki, wśród uczniów i nauczycieli było także kilka osób w podobnym przebraniu. W kwestii przebrań balowych dzieci oczywiście nie zawiodły – na parkiecie wirowało wiele ciekawych postaci z bajek i filmów.

  Zabawa była wyjątkowo udana! Tańczyliśmy w rytm starszych i nowych przebojów. W pamięci zostały twist, kankan, makarena, a także grecki sirtaki. Oczywiście trzeba było również „powyginać śmiało ciało” a także zaśpiewać „będzie zabawa”.

  Zabawa była znakomita. Na następny bal trzeba poczekać cały rok, trudno. I jak to czasem bywa – po udanej imprezie pojawia się w naszej duszy refleksja, która skłania do przelania swoich myśli na papier.

  Takie bale w karnawale!

  Tradycyjnie w karnawale

  wybieramy się na bale.

  Jednak ja od dawna wolę

  wybrać bal ten w naszej szkole.

  Tu księżniczka, tam królewna,

  jakaś wiedźma, pajac z drewna,

  dwie Indianki, baletnica

  pięknym strojem nas zachwyca.

  Strażak, Zorro, Harry Potter,

  a tu tańczą piesek z kotem.

  Szeryf goni złego wilka,

  dobrych wilków też jest kilka.

  W barwnych strojach każda klasa.

  Baloników cała masa,

  Nad głowami deszcz z krepiny

  i serpentyn plątaniny.

  Wszyscy bawią się wspaniale,

  my lubimy takie bale.

  A że taniec – trudna sztuka –

  miła jest więc dziś nauka.

  Relacja - Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć I


  Galeria zdjęć II

  Relacja z uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka


  W dniu 22 stycznia, czyli w Dniu Dziadka, przybyli do naszej szkoły niezwykle ważni Goście – Babcie i Dziadkowie uczniów klas 0 – III. Z tej niezwykłej okazji odbyły się dwie uroczystości – o godzinie 9.00 wystąpili uczniowie klas „zero” i pierwszych, a o 10.00 zaprezentowały się klasy drugie i trzecie. Na obu uroczystościach obecne były Panie Barbara Rosz i Magdalena Smolis (Dyrektor i Wicedyrektor Szkoły).

  Obie uroczystości, przygotowane przez wychowawczynie i uczniów, dedykowane były ukochanym przez wszystkich uczniów Babciom i Dziadkom. Dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Uczniowie klas trzecich zatańczyli taniec, który kiedyś wykonywano na dworach i w pałacach. Ten taniec dedykowany był Dziadkom, a nazywał się menuet. Na tę okazję dziewczynki przygotowały piękne kolorowe suknie, w których prezentowały się wyjątkowo elegancko. Wyglądały jak prawdziwe królewny. Piosenka, do której tańczono, opowiadała o niezwykłym śnie dziewczynki, marzącej o wcieleniu się w losy królewny. W tym śnie królem był oczywiście jej dziadek.

  Uczeń klasy IIIb pokazał swoje umiejętności grania na keyboardzie. Występ nazwaliśmy „koncertem fortepianowym” , gdyż te instrumenty są do siebie podobne.

  Wszyscy występujący uczniowie otrzymali w podziękowaniu wielkie brawa od oglądających ich popisy Gości. Brawa były niezwykle zasłużone.

  Bardzo ważnym elementem dzisiejszych uroczystości była przepiękna bajecznie kolorowa dekoracja, na którą składały się wykonane przez maluchów portrety babć, dziadków oraz różne wesołe rysunki.

  Uroczystości zakończyły serdeczne życzenia oraz zaproszenie do sal lekcyjnych po odbiór upominków, wykonanych przez ukochanych wnuczków i wnusie. Potem niektórym udało się podsłuchać jakieś szepty i snucie planów na wspólne kontynuowanie tego miłego dnia, pewnie przy jakiejś szarlotce…

  …u babci jest słodko, świat pachnie szarlotką …

  Ach, jak to dobrze, że za rok znów będzie:

  21 stycznia – Dzień Babci

  22 stycznia – Dzień Dziadka

  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć


  24 Finał WOŚP

  Byliśmy tam  Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w programie „Ratujemy i Uczymy Ratować”, dzięki któremu uczniowie poznają zasady udzielania pierwszej pomocy. W związku z tym 10 stycznia 2016 roku dzieci z klas IIIa i IIIb pod opieką pani Małgorzaty Kliszewskiej uczestniczyły w 24 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Zaproszeni uczniowie odwiedzili studio telewizyjne nr 5 przy ul. Woronicza, gdzie pod czujnym okiem Jurka Owsiaka oraz członków Pokojowego Patrolu odgrywali scenkę przedstawiającą wypadek, w którym uczestniczył pieszy oraz motocyklista. Uczniowie wykorzystując swoją wiedzę zdobytą podczas zajęć prowadzonych przez panią Małgosię musieli udzielić poszkodowanym pierwszej pomocy.

  Po wyjściu ze studia uczniowie mogli jeszcze dodatkowo poćwiczyć na fantomach udzielanie pierwszej pomocy lub nauczyć swoich rodziców. Mogli również wziąć udział w wielu zabawach i konkursach.

  Na zakończenie wszyscy otrzymali mi. in. apteczki pierwszej pomocy i koszulki z logo programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”.


  Galeria zdjęć

  RELACJA Z JASEŁEK

  Nie można wyobrazić sobie naszej szkoły bez wystawienia przez uczniów tradycyjnych bożonarodzeniowych jasełek. 21 grudnia mieliśmy okazję obejrzeć piękne przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klas IV-VI, które zostało przygotowane przez Panią Anetę Pokus. Od listopada dzieci przygotowywały się do występu. Zostawały specjalnie po lekcjach, uczyły się swoich ról. Tworzyły stroje i dekorację. Ich wysiłek nie poszedł na marne, przedstawienie wypadło rewelacyjnie, czego dowodem były gromkie brawa od publiczności. Bożonarodzeniową opowieść ubarwiły kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego prowadzonego przez Panią Jolantę Mikołajewicz.

  Relacja A.Woźniak

  Dziękujemy!

  Zakończyliśmy zbiórkę karmy dla schroniska – tymczasowego domu dla psów i kotów – „U Gosi” w Kamieńczyku koło Wyszkowa. Uczniowie i ich Rodzice byli bardzo hojni, zasilili naszą zbiórkę mnóstwem puszek, saszetek oraz paczek z karmą i makaronem. W sobotę 12 grudnia, przed rozpoczęciem naszego festynu, przyjechali do szkoły panowie, którzy zabrali wszystkie paczki. W noszeniu karmy dzielnie pomagali uczniowie naszej szkoły. Poprzedniego dnia wszyscy, którzy uczestniczyli w zbiórce pokarmu, zrobili sobie wspólne zdjęcie na korytarzu.

  Karma została zawieziona do schroniska w Kamieńczyku. Jeden z panów przysłał nam kilka zdjęć zwierzaczków, które były bardzo przyjazne. Może czuły, że spotkało je coś miłego?

  Pani Gosia, opiekunka zwierząt, złożyła w rozmowie telefonicznej serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w ten szlachetny cel. Prosiła o przekazanie podziękowań – co z wielką przyjemnością czynię.

  Nasze dary pozwolą zwierzakom przetrwać zimowe dni. Jeśli za jakiś czas trzeba będzie znów pomóc, to chyba nie odmówimy?

  W imieniu opiekunek Samorządu Klas 0 – III bardzo dziękuję dzieciom i Rodzicom za przekazaną karmę. Zwierzęta mają w nas prawdziwych przyjaciół.

  W imieniu opiekunek Samorządu - Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć

  Jak przywołać świętego Mikołaja?

  Jeśli ktoś nie zna odpowiedzi na to pytanie, niech skorzysta z pomysłu klas młodszych. Sposób pewny i sprawdzony. Należy zrobić dekorację na korytarzu szkolnym ( w salach będzie niewidoczna). Najlepiej wykonać portrety świętego, ale mogą być też choinki. Taka dekoracja sprawi, że święty Mikołaj zawita do szkoły, oczywiście nie z gołą ręką, lecz z workiem prezentów.

  Zgodnie z naszymi przewidywaniami Mikołaj odwiedził nas w poniedziałek 7 grudnia, rozdał dzieciom prezenty, w drugiej „B” pozwolił się sfotografować, po czym zniknął bez śladu.

  W przyszłym roku zastosujemy ten sam trik, warto!

  Zaobserwowała Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć

  Andrzejkowe czary

  Pod tym hasłem bawiliśmy się w poniedziałek 30 listopada. Jak zwykle apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu szkoły. Na trzeciej lekcji klasa IIIb zaprezentowała andrzejkową inscenizację. Wszyscy mogli dowiedzieć się skąd wziął się zwyczaj wróżenia w przeddzień imienin Andrzeja, czyli w dniu 29 listopada. Poznaliśmy też różne andrzejkowe wróżby, jak na przykład lanie wosku przez klucz czy wróżby z butów. Przedstawienie było bardzo interesujące, uczennice i uczniowie występujący w nim byli ciekawie poprzebierani – oczywiście za wróżki, czarodziejki, czarownice i czarodziei.

  Klasa IIIb wprowadziła nas w miły nastrój owiany mgiełką tajemniczości – zapalone świece, zwiewne różdżki, specyficzny zapach topionego wosku, niektórym nawet zdawało się, że słyszeli miauczenie stojącego obok świec kota.

  Dalsza część andrzejkowej zabawy toczyła się na przerwach. Uczennice z klas IIb i IIIb oraz członkowie Samorządu Klas 0 - III przygotowali wiele stanowisk z wróżbami. Można było powróżyć sobie z kart, kostek, szpilek, wylosować napisane na kolorowych kartkach różne przepowiednie. Chłopcy z IIb rozdawali dzieciom andrzejkowe kolorowanki, które można było malować stojąc w kolejce do „wróżki”. Wróżby cieszyły się wielkim powodzeniem. Była też atrakcja dla dorosłych. Udział w dzisiejszej zabawie zapowiedziała „słynna mokotowska wróżka”, zwana Babą Jagą Sielecką. Czarownica wróżyła z kart Tarota. Niektórym przypominała ona z wyglądu kogoś, kogo znają, lecz było to zapewne tylko złudzenie.

  Dzień upłynął nam bardzo miło. Wszyscy lubimy się bawić i wiemy, że nasze wróżby to tylko zabawa. Jednak czasem warto oderwać się od nauki i poznać stare ludowe zwyczaje. Kto ma dobrą pamięć – może zapamiętać:

  Katarzynki – wróżyli sobie chłopcy (24 listopada)
  Andrzejki – wróżyły sobie dziewczęta (29 listopada)
  Relacja – Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć

  „Wycieczkowy tydzień” klasy IIb

  W ostatnim tygodniu listopada klasa IIb była na dwóch bardzo ciekawych wycieczkach. W poniedziałek 23 XI wybraliśmy się do NBP, czyli Narodowego Banku Polskiego na Plac Powstańców Warszawy. Najpierw, w bibliotece banku, oglądaliśmy banknoty innych krajów. Banknoty te różniły się bardzo od polskich, gdyż na wielu z nich umieszczone były rysunki przedstawiające egzotyczne zwierzęta, jak na przykład zebry, tygrysy czy orangutany. Potem oglądaliśmy wystawę polskich pamiątkowych monet. Tu najbardziej zdziwił nas fakt, że niektóre monety nie miały kształtu koła, lecz kwadratu. Spotkaliśmy się też z pracownicą banku, która pokazała nam jak odróżnić prawdziwe pieniądze – banknoty i monety, od fałszywych. Obejrzeliśmy też urządzenia do liczenia banknotów oraz do sortowania bilonu. Ta część wizyty w banku chyba najbardziej podobała się dzieciom.

  W jednej z sal mogliśmy poznać wojenną historię polskiego złota przedstawioną w ciekawej formie . Historia była zagmatwana, ale wszystko się dobrze skończyło. Wszystkim polecamy obejrzenie tej interesującej wystawy.

  W sali obsługi klientów obejrzeliśmy wystawę archiwalnych i obecnie używanych banknotów. Niektórzy zauważyli, że niektóre współczesne banknoty w ogóle nie weszły do obiegu. Zwiedzanie zakończyło się wspólnym klasowym zdjęciem na schodach.

  W piątek 27 listopada wybraliśmy się do Wilanowa. Mroźna pogoda dodała uroku naszym zdjęciom, które zrobiliśmy przed Pałacem. W Muzeum Pałacu Króla Jana III odbyliśmy niezwykłą podróż w dawne czasy. Oglądaliśmy wyjątkowo piękne i cenne eksponaty. Uwagę przykuwały urodziwe inkrustowane meble, zegary, bibeloty, kandelabry i inne zabytkowe przedmioty. Wielu uczniów robiło zdjęcia aby pokazać w domu te niezwykłe skarby.

  Pod koniec wycieczki spotkaliśmy się z rzemieślnikiem, który pracuje jako zecer, czyli drukarz. Pan pokazał dzieciom jak składało się kiedyś czcionki, przechowywane w kasztach. Dzieci wybrały potrzebne literki do ułożenia hasła, po unieruchomieniu ich pan wydrukował nam tekst na prasie drukarskiej. Do druku użył bardzo drogiego papieru czerpanego.Kartkę z napisem:

  „Pamiątka z Wilanowa”powiesimy sobie w klasie.

  To był bardzo udany tydzień. Okazało się, że poza szkołą także można wiele się nauczyć.

  Relacja – Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć

  Pasowanie na czytelnika

  Po uroczystym Ślubowaniu na ucznia dzieci z klas I odwiedziły Bibliotekę szkolną. Pierwszoklasiści zostali zapoznani z zasadami korzystania ze szkolnego księgozbioru, wykazali się dużą wiedzą na temat tego jak dbać o książki. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia i pasowaniu na czytelnika uczniowie wypożyczyli pierwszą książkę. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy otrzymał dyplom.

  Relacja – Jolanta Mikołajewicz

  Galeria zdjęć

  Pobiliśmy rekord

  razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i całą Polską!

  Program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować" dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dzięki fundacji WOŚP, wszystkie dzieci maja szansę uczyć się pierwszej pomocy. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę ze skali tego projektu. Jest to absolutny rekord świata, gdyż polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych.

  Nasza szkoła przyłączyła się do akcji bicia tegorocznego rekordu WOŚP.

  Dzieci przeszkolone przez panią Małgorzatę Kliszewską, której bardzo dziękujemy za trud i zaangażowanie, stanęły na wysokości zadania.

  Całe wydarzenie miało miejsce 16 października br. o godzinie 12.00 i polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób, non stop przez 30 min.

  Całą akcję na terenie naszej szkoły nadzorowała pani Martyna Łopacińska a dzieciom pomagali; panie Agnieszka Wożniak, Monika Kamińska, Grażyna Stupieńko i pan Patryk Krysa.

  Wszystkim serdecznie dziękujemy.

  "Obejrzyj relację”


  Relacja z apelu Samorządu Klas 0 – III

  Dnia 29 października odbył się kolejny w tym roku szkolnym apel samorządu. Apel ten poświęcony był naszemu patronowi – Janowi Matejce. W bieżącym roku szkolnym przypada 20 rocznica nadania imienia Matejki naszej szkole. W czasie apelu uczniowie poznali historię nadania imienia oraz stworzenia jej symboli - Hymnu Szkoły i Sztandaru. Chór zaśpiewał nam też drugą, mniej znaną zwrotkę hymnu.

  W dalszej części apelu miała miejsce inscenizacja przybliżająca nam życie i twórczość tego wielkiego malarza. Ci, którzy słuchali uważnie tekstu czytanego przez „Jana Matejkę”, mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o naszym patronie. I tak na przykład:

 • W rodzinie było 11 dzieci, Janek był 9. z kolei
 • Mały Jaś uwielbiał knedle ze śliwkami
 • Jako dziecko złamał sobie nos, który zrósł się krzywo
 • Mama Janka zmarła, gdy miał on 7 lat
 • Zawsze miał słaby wzrok, a pierwsze okulary kupił mając 19 lat
 • Umiał grać na fortepianie
 • Jego najmłodsza córeczka, Regina, zmarła mając tylko 1 miesiąc
 • To tylko niektóre z faktów dotyczących życia Jana Matejki. Po zakończeniu inscenizacji wybrani uczniowie wszystkich klas otrzymali zadania do wykonania. Trzeba było wyszukać obraz, który nie został namalowany na płótnie, odnaleźć reprodukcję obrazu, który z powodu swych rozmiarów nie zmieściłby się na ścianie korytarza, a także „ustawić pomnik Jana Matejki”. Zdjęcia pomnika od kilku dni znajdują się na tablicy, więc z tym zadaniem nie było trudności. Wielką atrakcją okazała się czapka błazna, która na szczęście pasowała na dzieci odtwarzające postać Stańczyka. Tego dnia na korytarzu pojawiła się również galeria obrazów Jana Matejki. Wielu uczniów, również starszych, z zainteresowaniem oglądało reprodukcje. Oczywiście należy pamiętać, że oryginały są bardzo duże, wysokość niektórych wynosi nawet więcej niż 4 metry, a szerokość – prawie 10 metrów.

  Apel zakończyliśmy tradycyjnie odśpiewaniem Hymnu Szkoły.

  Relacja – Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć

  1 listopada – Wszystkich Świętych

  Przed 1 listopada uczniowie wielu klas poszli na spacer na ulicę Nabielaka, aby odwiedzić miejsce straceń położone najbliżej naszej szkoły. 29 października po apelu poświęconym Janowi Matejce uczniowie klasy IIb wraz ze swoją wychowawczynią zapalili znicze w miejscu stracenia wielu Polaków podczas minionej wojny. Czytając napisy zorientowaliśmy się, że rozstrzelano tam także ludność naszej dzielnicy podczas Powstania Warszawskiego. Uczniowie klasy IIb wiedzieli, jak należy zachować się w takim miejscu, minutą ciszy uczcili pamięć pomordowanych ludzi.

  Spacer, choć krótki, był ciekawym doświadczeniem. Wiemy już coraz więcej o historii naszego kraju, naszego miasta i naszej dzielnicy. W klasie uczyliśmy się rysować znak Polski Walczącej.

  Wychowawca klasy – Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć

  Odwiedzamy Miejsce Pamięci Narodowej przy ulicy Nabielaka

  Klasa IVa oraz klasa IV b wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły Miejsce Pamięci Narodowej przy ul. Nabielaka.

  Uczniowie posprzątali grób, następnie zapalili znicze, aby uczcić pamięć ludności cywilnej, rozstrzelanej przez hitlerowców w czasie wojny.

  W czasie pobytu w okolicy płyty panował nastrój zadumy.


  Galeria zdjęć

  Relacja z apelu Samorządu Klas 0 – III

  W dniu 12 października odbył się apel Samorządu Klas 0 – III. Rozpoczął się jak zwykle odśpiewaniem Hymnu Szkoły. Potem opiekunka Samorządu, pani Barbara Lisicka, przedstawiła uczniów, którzy zostali wybrani do Samorządu Klas Młodszych. Następnie odbyło się ślubowanie tych uczniów; uczniowie przyrzekali, że będą dobrze pracować w tym roku szkolnym dla dobra naszej społeczności szkolnej.

  W dalszej części apelu uczniowie zaprezentowali wiersz, będący życzeniami dla nauczycieli z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Każdą zwrotkę recytował inny uczeń, a wśród recytujących byli uczniowie prawie wszystkich klas młodszych. Potem dzieci rozdały wszystkim Paniom laurki z życzeniami. Do życzeń dołączył się chórek trzecioklasistek, które zaśpiewały dla Pań piosenkę o Dniu Nauczyciela.

  Ostatnim punktem apelu było krótkie przemówienie Pani Wicedyrektor Magdaleny Smolis. Pani Smolis wyraziła słowa podziękowania uczniom zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.


  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć

  30 września - Dzień Chłopaka

  Dzisiejszy dzień był bardzo przyjemny dla chłopców z klas 0 – III. Dziewczynki z Samorządu spisały się na medal. Przygotowały dla chłopców drobne upominki – piankowe zwierzątka ( tygryski, lamparty, żmijki, krokodylki, papugi, gorylki, kameleony i inne) oraz kartki z ciekawą pracą plastyczną do wykonania. Dziewczynki od rana odwiedzały każdą z klas i składały chłopcom życzenia.

  Życzenia te, choć były proste, wypływały ze szczerych serc. Gdyby któryś z chłopców chciał jeszcze raz je usłyszeć, to brzmiały tak:

  Hej, dziewczynki i dziewczęta,
  Czy to któraś z was pamięta?
  Dziś jest okazja nie byle jaka
  - wszak mamy przecież święto chłopaka.
  Wypada chłopcom złożyć życzenia,
  sto procent życzeń ma być do spełnienia.
  W szkole – wspaniałych ocen w dzienniku,
  w sporcie - rekordów, goli, wyników,
  a w domu - stosu fajnych zabawek,
  podwórko – pełne ekstra huśtawek.
  Tablet, komputer, telefon nowy,
  i może jakiś rower sportowy.
  Wszystkiego tego dziś wam życzymy
  Tak prosto z serca, bo was lubimy.
  Gdyby życzenia się nie spełniły,
  dzisiejszy dzień i tak będzie miły.
  Pięknie się do was dziś uśmiechamy,
  bo bardzo fajnych kolegów z was mamy.

  Tego dnia wszystkie dziewczynki starały się być miłe dla chłopców. Ale pewnie niejedna pomyślała: a kiedy jest dzień dziewczynek?

  Drogie dziewczęta, Dzień Kobiet już wkrótce, 8 marca!

  Opiekunki Samorządu Barbara Lisicka (autorka wierszyka) i Aneta Pokus

  Wicieczka do Biblioteki

  22 września kl. IV a i IV b odwiedziły Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży na ul. Górskiej 7. W bibliotece czekał na nich pisarz, tłumacz, leksykograf p. Paweł Beręsewicz.

  Po przywitaniu się, uczniowie musieli odgadnąć czym w przeszłości zajmował się pisarz. Po trzech nieudanych próbach p. Beręsewicz oświadczył, że kiedyś uczył języka angielskiego.

  Następnie zaprosił troje uczniów na „poważną” rozmowę o literaturze. Przy herbacie uczennica kl. IV a dyskutowała o wojnie („Czy wojna jest dla dziewczyn?”), Paweł z IV b o pieniądzach („Pieniądze albo kasa”) natomiast Helenka z IV a o modzie („Noskawery”).

  Na koniec każdy mógł zadać pytanie pisarzowi. Żadne z nich nie pozostało bez odpowiedzi.

  Wychodząc uczniowie otrzymywali od p. Pawła Beręsewicza autograf.

  Relacja Agnieszka Dymińska
  Galeria zdjęć

  Apel uczniowski klas IV-VI

  15 września (wtorek), w naszej szkole, odbył się pierwszy w tym roku szkolnym apel uczniowski dla klas starszych. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego, p. Agnieszka Dymińska przywitała wszystkich zebranych i ogłosiła wyniki wyborów do samorządu kl. IV-VI. Przewodniczącą została Julia Przybylińska (kl. VI a), natomiast zastępcą Maja Polak (kl. IV a). Martyna Chmielnicka (kl. V a), Wiktoria Krysa (kl. V a), Wiktoria Pawlak (kl. V b), Jakub Konecki (kl. VI b) i Kuba Lubowiedzki (kl. VI b) to członkowie nowo wybranego samorządu. Po gromkich brawach złożyli oni uroczystą przysięgę przed całą społecznością szkolną.

  Kolejnym punktem apelu było przedstawienie zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w szkole i poza nią. Uczennice z kl. VI a przypomniały m. in. numery telefonów alarmowych.

  W związku ze zbliżającą się akcją „Sprzątanie świata”, pani Agata Majewska ogłosiła tegoroczne hasło akcji i podała harmonogram wyjść w teren.

  Na koniec, głos zabrała p. Wicedyrektor - p. Magdalena Smolis i zachęciła wszystkie dzieci do wzięcia udziału w festynie rodzinnym, który odbędzie się 26 września od godz. 11:00 do 15:00.

  Apel zakończył się odśpiewaniem hymnu szkolnego. Uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal.

  Relacja Agnieszka Dymińska
  Galeria zdjęć

  Relacja z apelu na temat bezpieczeństwa

  Dnia 17 września 2015 wszystkie klasy młodsze zebrały się na korytarzu pierwszego piętra na apelu dotyczącym bezpieczeństwa w domu, w szkole i poza szkołą. Na początku tradycyjnie zaśpiewaliśmy Hymn Szkoły. Tym razem pani Jolanta Mikołajewicz zagrała nam na keyboardzie, więc atmosfera od razu zrobiła się podniosła. Potem opiekunki Samorządu Klas 0 - III - panie Barbara Lisicka i Aneta Pokus, przedstawiły się uczniom. Zaprosiły uczennice z klas starszych, w tym przewodniczącą Samorządu Szkolnego, do zabrania głosu. Dziewczynki przedstawiły najważniejsze zasady zachowania, które pomogą dzieciom zachować bezpieczeństwo w różnych sytuacjach. Potem jeszcze pani Lisicka omówiła zasady dotyczące bezpieczeństwa w domu. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że nie da się wymienić wszystkich zasad bezpieczeństwa. Taką myśl zawierał też wierszyk, który jedna z pań przeczytała:

  Koleżanko, przyjacielu,
  Chcesz bezpiecznie dojść do celu?
  To przeczytaj nasze słowa,
  resztę Ci podpowie głowa
  co warunkiem jest koniecznym
  aby poczuć się bezpiecznym.

  Potem odbył się konkurs utrwalający znane nam już dobrze zasady. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0, pierwszych i drugich, a trzecioklasiści byli ekspertami. Na wszystkie pytania padły prawidłowe odpowiedzi, była też okazja do wspólnego przećwiczenia sposobu przechodzenia przez jezdnię. Uczestnicy konkursu zasłużyli na nagrody – gumki i temperówki w kształcie domków.

  Pod koniec apelu panie zapowiedziały wybory do Samorządu Klas 0 – 3. Zaśpiewaliśmy jeszcze raz Hymn Szkoły, zachowując powagę i godną postawę. Po dzisiejszym apelu chyba każdy poczuł się ekspertem w sprawie bezpieczeństwa i taki był cel naszego spotkania.

  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć


  Relacja ze spaceru klasy IIIb na Kopiec Powstania Warszawskiego

  Dnia 16 września klasa IIIb wraz z Wychowawczynią, panią Małgorzatą Kliszewską, wybrała się na spacer na Kopiec Powstania Warszawskiego. Przed wycieczką uczniowie rozmawiali w klasie na temat II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Niektórzy pamiętali, że wojna trwała w latach 1939 – 1945, a Powstanie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku, a zakończyło się 2 października.W czasie Powstania wielu mieszkańców Warszawy walczyło w obronie miasta. Walka pochłonęła wiele ofiar, dla uczczenia Ich pamięci kopiec powstały z nawiezionego gruzu nazwano w roku 2004 Kopcem Powstania Warszawskiego. Gruz, czyli resztki cegieł pochodzących ze zburzonych warszawskich domów, zaczęto zwozić w 1945 roku.

  Po wejściu na kopiec wszyscy ustawili się przy pomniku – Znaku Polski Walczącej. Przewodnicząca Samorządu Klasowego – Oliwia, odczytała wiersz na temat Powstania.

  Dnia pierwszego sierpnia czterdziestego czwartego
  Warszawa stanęła do powstania zbrojnego.
  Jedno proste stwierdzenie, a ile w nim treści,
  ile nieszczęść, dramatów ono w sobie mieści.
  Ile łez, heroizmu, zwątpień i rozpaczy,
  ten tylko to zrozumiał, kto sam to zobaczył,
  albo też usłyszał od tych, co kanałami
  wędrowali po mieście dniami i nocami.
  Za broń chwycili wszyscy: dorośli i dzieci,
  nad miastem polski Orzeł – duch wolności – leci
  i trzyma dumnie głowę w królewskiej koronie,
  choć miasto – serce Polski – całe w ogniu płonie.
  Nie wygrali, ale honor
  dla Polaków – to rzecz święta!
  I oddania dla Ojczyzny
  uczą z flagi dziś Orlęta.

  Po słowach Oliwii zapadła cisza, wszyscy uczniowie uczcili minutą ciszy pamięć poległych Powstańców. Potem dzieci zapaliły znicze, członkowie Samorządu Klas Młodszych zapalili także znicz w swoim imieniu. Miłym akcentem pobytu na kopcu był krąg wokół palącego się od 1 sierpnia ogniska, potem rzut oka na panoramę Warszawy, wspólne zdjęcia i … trzeba wracać do szkoły. Wycieczka była pouczająca i spełniła swoje zadanie – uczniowie poznali ten ważny fragment historii naszego miasta.

  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć


  Uroczystość rozpoczęcia Roku Szkolnego 2015/2016

  Poranek 1 września przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, więc uroczystość rozpoczynająca nowy rok szkolny odbyła się na małym boisku. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami ustawiły się w przyjemnym cieniu w oczekiwaniu na Panią Dyrektor i Sztandar Szkolny.

  Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego przemówienia Pani Agnieszki Woźniak, która powitała nas po wakacjach oraz życzyła udanego roku szkolnego i wielu sukcesów w nauce i pracy. Po wejściu Pocztu Sztandarowego, wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego i Hymnu Szkoły zabrała głos Pani Dyrektor Barbara Rosz. Pani Dyrektor przywitała się z uczniami oraz Rodzicami. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do najmłodszych uczniów – pierwszoklasistów i uczniów klasy „0”. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor po raz kolejny przypomniała uczniom, jak ważną sprawą jest zachowanie zasad bezpieczeństwa zarówno w czasie wakacji jak i w szkole. Wtedy też niektórzy uczniowie chyba po raz pierwszy w życiu udzielili wywiadów do mikrofonu.

  Podczas swojego przemówienia Pani Dyrektor przedstawiła wszystkich wychowawców klas i nauczycieli pracujących w naszej szkole. Najważniejsze słowa padły na końcu:

  Rok Szkolny 2015/2016 uważam za otwarty

  Pod koniec uroczystości, gdy zabrzmiała pieśń sztandarowa w wykonaniu będącego w doskonałej formie głosowej chóru, Poczet Sztandarowy opuścił nasz „plac apelowy”. Pani Woźniak zaprosiła wszystkich do sal w celu spotkania z wychowawcami.

  Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze, gdyż wszyscy cieszymy się z ponownego spotkania ze szkołą. Wakacje były przyjemne, ale my nie boimy się nowych obowiązków i chętnie weźmiemy się znów do pracy.

  Do życzeń pomyślnego roku, wielu sukcesów i radości w procesie zdobywania wiedzy dołącza się Rada Pedagogiczna.
  Relacja – Barbara Lisicka
  Galeria zdjęć
  Rok szkolny 2014/2015

  Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015

  W dniu 26 czerwca odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego. O godzinie 9.00 Rok szkolny zakończyli szóstoklasiści. W programie uroczystości znalazło się kilka bardzo ważnych punktów. Odbyło się przekazanie Sztandaru klasom młodszym, ślubowanie Absolwentów oraz wręczenie nagrody Dyrektora Szkoły. Program artystyczny, który pokazali uczniowie klas IV – VI oraz chór, zachwycił wszystkich. Był niezwykle humorystyczny – rozbawił nas, a piosenka chóru pt. „Dni, których nie znamy” wprowadziła Absolwentów w nastrój zadumy. Co będzie teraz? Jak potoczą się nasze losy?

  Potem przyszła kolej na klasy piąte i czwarte. Obejrzeliśmy ten sam program, ale i tak każdy miał niedosyt. Szkoda, że ta „lekcja” z Julką, jako nauczycielką, nie trwała dłużej. A uczniowie? Oj, niezłe z nich ananasy.

  Klasy trzecie popisały się pięknym tańcem - zatańczyły poloneza. Podtrzymały więc naszą szkolną tradycję i tanecznym krokiem wkroczyły do społeczności klas starszych. Klasy drugie przypomniały wakacyjne rady, na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę „Lato, lato” z filmu „Szatan z siódmej klasy”.

  W ostatniej uroczystości ze szkołą żegnali się pierwszoklasiści i uczniowie klasy 0. W części artystycznej zerówka popisała się grą na instrumentach, I a żywiołowo zaśpiewała piosenkę „Lato”, a Ib zaśpiewała „Lato w Internecie”. W związku z tym, że wszystko dziś kręciło się wokół tematu LATO, należało więc ogłosić nadejście upragnionych przez wszystkich WAKACJI!

  W dniu wczorajszym, czyli 25 czerwca, odbyły się uroczystości, w czasie których uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za swoje osiągnięcia. Każda uroczystość zakończona była również krótkimi występami klas.

  Do zobaczenia 1 września!
  Relacja – Barbara Lisicka

  Festyn Mokotowski


  Ostatni weekend maja był bardzo pracowity dla dzieci z chóru "Kolorowe Nutki". W sobotę 30 maja śpiewaliśmy na szkolnym Festynie Rodzinnym a w niedzielę 31 maja na Pikniku Rodzinnym, zorganizowanym przez Dzielnicę Mokotów. Piknik odbył się na Skwerze Grupy AK "Granat", przy ulicach Puławskiej, Woronicza i Broniwoja. Zaproszenie na występ wiązało się z naszymi osiągnięciami podczas Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa - chór "Kolorowe Nutki" wyśpiewał II miejsce. Swoje umiejętności zaprezentowały również Aleksandra Sędzielewska laureatka GRAND PRIX oraz Marcelina Litwin, która zajęła I miejsce.

  W występie udział wzięli:

  Marcelina Litwin, Zuzanna Budzyńska, Martyna Chmielnicka, Martyna Grzywacz, Zofia Horban, Daniel Faja, Kamila Kalinowska, Wiktoria Pawlak, Aleksandra Sędzielewska, Alicja Kowalska, Julia Przybylińska, Katarzyna Tomaszewska, Anastasia Giętkowska, Julianna Fomicheva, Karolina Ortyńska, Zuzanna Tomaszewska.

  Serdecznie dziękuję dzieciom i ich rodzinom za przyjście na Festyn - Jolanta Mikołajewicz

  Galeria zdjęć

  FESTYN RODZINNY 30 MAJA 2015


  W słoneczną sobotę dnia 30 maja w godzinach 10 – 15 odbył się w naszej szkole FESTYN RODZINNY. Okazją do zorganizowania tego niezwykle miłego wydarzenia były obchodzone w maju i czerwcu święta.
  Warto zapamiętać te daty:
 • 26 maja – Dzień Matki
 • 1 czerwca Dzień Dziecka
 • 23 czerwca – Dzień Ojca

 • Na ten wyjątkowy dzień Rodzice i nauczyciele przygotowali wiele atrakcji. Chyba największą był batut i olbrzymia dmuchana zjeżdżalnia. Przez cały czas trwania festynu, czyli przez 5 godzin, przed batutem dzielnie stali w kolejce amatorzy skoków i akrobacji. Ten przyrząd gimnastyczny rzeczywiście okazał się najciekawszą atrakcją festynu.

  W czasie festynu dzieci mogły uczestniczyć w zabawach sportowych i plastycznych, mogły posadzić sobie roślinkę, postrzelać z prawdziwej broni. Jak zwykle było mnóstwo chętnych do pomalowania buzi. Amatorzy warzyw i owoców mogli popisać się talentami gastronomicznymi. Chętni mogli nakleić sobie kolorowy tatuaż. W przerwach między atrakcjami można było skosztować smacznych dań, przygotowanych przez Rodziców.Były też ciepłe i zimne napoje, wata cukrowa, popcorn i ciasteczka z wróżbami. Na festyn przyjechali także strażacy i zaprezentowali nam swój samochód. Wielu kibiców siatkówki zainteresował zapewne mecz Rodzice – Nauczyciele. Wynik meczu nie był oczywiście najważniejszy, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.

  O godzinie 11 rozpoczęły się występy muzyczne. Wysłuchaliśmy z zaciekawieniem piosenek chóru oraz solistów nagrodzonych w różnych konkursach wokalnych. Ładnie wypadła także klasa IIa, która wykonała swoją popisową piosenkę. Chórzyści i wokaliści otrzymali wielkie owacje, oczywiście na stojąco.

  Nasz sobotni festyn pozwolił na spotkanie wielu uczniów, Rodziców i nauczycieli. Stał się okazją do wspólnej pracy i zabawy, głównie dla naszych dzieci, choć i my – dorośli, bawiliśmy się doskonale.

  Relacja – Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć

  Zielona szkoła


  W dniach od 18 do 22 maja przebywaliśmy w Mikoszewie nad morzem na tzw. „zielonej szkole”. W drodze do Mikoszewa zatrzymaliśmy się w niezwykle ciekawym i urokliwym miejscu – w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Oglądaliśmy tam stare wiejskie budynki: chaty, stodoły, wiatraki, młyn, kościół. W jednym z budynków mieściła się szkoła, a dokładnie – sala lekcyjna, taka, jaką dzieci znają tylko z opowiadań. Ławki były pochyłe, miały otwory, w których tkwiły kałamarze.

  Wszyscy z zaciekawieniem podziwiali tę drewnianą zabudowę, jednak chyba największe zainteresowanie wzbudził wcale nie budynek, lecz ptak. Był to wielki indyk z ogromnymi czerwonymi koralami. Ucieszyliśmy się bardzo z możliwości obejrzenia z bliska tego imponującego ptaka, chwile te przyniosły też niemały dreszczyk emocji – indyki znane są z groźnego charakteru.

  W Mikoszewie czas mijał szybko na spacerach, zabawach sportowych, tańcach oraz innych zajęciach stanowiących miły odpoczynek od zajęć szkolnych. Dzieci młodsze uwielbiały bawić się patykami na plaży nad samym brzegiem morza, niektórzy zbierali muszelki lub bawili się w piasku. Nikt się na plaży nie nudził, gdyż morze dostarczało nam wielu możliwości zabawy.

  Chyba wszyscy mile wspominają leśne podchody, chociaż zmoczył nas deszcz. Ostatniego dnia wieczorem odbyły się zajęcia pod nazwą „Mam talent”. Oj, było na co popatrzeć, talentów w naszej szkole nie brakuje. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych, a jeszcze trzeba było się spakować! Na szczęście wszyscy rano byli wyspani i gotowi do odjazdu. Po śniadaniu pojechaliśmy do Gdańska. Tam zobaczyliśmy najważniejsze zabytki – Stągwie Mleczne, Wyspę Spichrzów, Żurawia, ulicę Mariacką, Kościół Mariacki, Fontannę Neptuna, Złotą i Zieloną Bramę. Przewodnicy opowiadali nam różne ciekawostki i legendy związane z Gdańskiem. Pogoda dopisywała, więc spacer po tym pięknym mieście pozostawił niezapomniane wrażenia.

  Równie przyjemny pobyt miał miejsce w McDonald's, po posiłku i zabawie na zjeżdżalni udaliśmy się już do Warszawy. Pod szkołą już czekali rodzice, aby powitać z radością swoje pociechy. Wszyscy witali się serdecznie, pięć dni rozłąki to wcale nie tak mało. Potem już tylko trzeba odpocząć po trudach „zielonej szkoły” aby w poniedziałek stawić się w dobrej formie w szkole na Zakrzewskiej.

  Relacja – Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć

  „Omnibus – wiem … prawie wszystko” - Podsumowanie


  Dnia 14 maja 2015r. o godzinie 13.00 rozpoczęła się uroczystość podsumowania Konkursu „Omnibus”, w której uczestniczyli laureaci i uczniowie wyróżnieni wraz z nauczycielami i rodzicami. W bieżącym roku szkolnym do konkursu zgłosiły się 33 szkoły z Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa. Zgodnie z regulaminem konkursu uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów w danej dzielnicy, otrzymali tytuły „ Omnibusa Mokotowa”, „Omnibusa Ursynowa” i „Omnibusa Wilanowa”. Spośród tych osób wybraliśmy jeszcze „Omnibusa Trzech Dzielnic”, czyli laureata z najwyższą punktacją. Te zasady dotyczyły obu poziomów – klas drugich i trzecich. Nagrodziliśmy również laureatów pierwszych, drugich i trzecich miejsc, a także wyróżniliśmy sporą grupę uczniów. W uroczystości uczestniczył Zastępca Burmistrza Mokotowa Pan Krzysztof Skolimowski, który wspólnie z Panią Dyrektor Barbarą Rosz oraz Panią z Wydziału Oświaty Dzielnicy Wilanów, dekorował laureatów szarfami. Jednak moment dekoracji nie nastąpił od razu, wcześniej obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Święto bajek”.

  Wszyscy zaproszeni Goście wysłuchali piosenki chóru, zachęcającej do czytania bajek. Podczas trwania piosenki niektórzy otrzymali maski lub rekwizyty, które miały pomóc przenieść się w świat baśni. Przedstawienie było formą zagadki dla publiczności – trzeba było odgadnąć tytuły 7 baśni, bajek lub bajeczek. Oczywiście wszystkie tytuły udało się odgadnąć bez problemu. W przedstawieniu wystąpili uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych oraz członkowie kółka teatralnego. Na scenie zobaczyliśmy znanych bohaterów: Kopciuszka, królewnę Śnieżkę z krasnoludkami, Czerwonego Kapturka i wilka, Calineczkę, Brzydkie Kaczątko, Jasia, Małgosię, czarownicę (niezwykle sympatyczną) oraz szereg innych postaci. Wyjątkowo urodziwym elementem scenografii był prześliczny domek Baby Jagi, którego „stare” drzwiczki głośno skrzypiały podczas otwierania. Przedstawienie podobało się publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa. Jednak prawdziwymi bohaterami dzisiejszej uroczystości byli laureaci Omnibusa, którzy byli dziś obecni w naszej szkole.

  Zapraszamy do udziału w naszym konkursie w przyszłym roku szkolnym, będzie to już V Mokotowski II Międzydzielnicowy Konkurs Wiedzy „Omnibus – wiem … prawie wszystko”

  Relacja – Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć

  Wyniki IV Mokotowskiego I Międzydzielnicowego Konkursu Wiedzy „Omnibus – wiem … prawie wszystko”


  WIZYTA W NA PLANIE FILMOWYM „MIASTO 44”


  Uczniowie klasy IVb odwiedzili Plan Filmowy "Miasto 44". Po wizycie w garderobie i poddaniu się niewielkiej charakteryzacji dzieci przypominały małych powstańców.
  Z dużą uwagą czwartoklasiści oglądali elementy dekoracji, fragmenty filmu oraz słuchali oprowadzających ich przewodników.
  Dzisiaj byli gośćmi, ale za jakiś czas .... kto wie? Może ktoś z nich znajdzie się po którejś ze stron kamery?

  Galeria zdjęć

  Dzień Ziemi klas 0-III


  Relacja z apelu.


  Galeria zdjęć

  Zabawa w szkołę 21 marca 2015


  Relacja z zabawy w szkołę


  Galeria zdjęć

  Wiosna, ach to ty…


  Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. W tym roku 20 marca hucznie witaliśmy nadchodzącą wiosnę. W pięknych kolorowych wiosennych strojach zebraliśmy się na apelu, podczas którego każda klasa zaprezentowała piosenkę, wiersz lub krótką inscenizację o tematyce wiosennej. Wysłuchaliśmy również listu, który przysłała do nas Pani Wiosna. Dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, a żegnały zimę.
  Dzień był bardzo udany, uczniowie zadowoleni z tak spędzonego czasu. Na wielu twarzach gościł ciągły uśmiech i widać było ogromną radość. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim wiosenne życzenia i zaprosiła na wspólne oglądanie zaćmienia słońca
  Relacja – Ewelina Jacewicz
  Galeria zdjęć

  Wizyta na planie filmowym


  Klasa 5b śladami 4a odwiedziła plan filmowy „Miasto 44” w WFDiF na ulicy Chełmskiej (5 minut drogi piechotą od naszej szkoły). Podczas wizyty mieliśmy możliwość zapoznać się z warsztatem pracy filmowca oraz poznać niektóre realia z czasów Powstania Warszawskiego.
  Relacja – Elzbieta Jaroszyńska

  WIZYTA W SCHRONISKU „NA PALUCHU”


  10 marca uczniowie kl. IV- VI (Maja Mikołajczyk, Maciej Sierakowski, Wiktoria Pawlak, Wiktoria Jurek, Julia Gołdyn, Kuba Kalinowski, Rafał Banaszuk i Katarzyna Tomaszewska) udali się, pod opieką pani Agnieszki Dymińskiej i Elżbiety Jaroszyńskiej, do schroniska „Na Paluchu”, aby przekazać dary rzeczowe dla bezdomnych zwierząt. Wcześniej, z sukcesem, została przeprowadzona zbiórka karmy, koców, poduszek, zabawek, smyczy itp. rzeczy.
  To już kolejny rok, kiedy nasi uczniowie pomagają biednym, porzuconym zwierzakom, które bardzo często są doświadczone przez zły los. Uczestnicy zostali oprowadzeni po schronisku, zostały pokazane im psy, koty które obecnie tam przebywają oraz dowiedzieli się w jaki sposób sprawuje się nad nimi opiekę. Na twarzach uczniów pojawił się smutek i wzruszenie. Z żalem opuszczali schronisko, gdyż wiele psich sierotek to szczenięta, które upatrywały w gościach swojego, być może, pierwszego pana.

  Galeria zdjęć

  Bal karnawałowy klas młodszych

  Relacja z balu

  Wizyta na planie filmowym  Dziewiątego stycznia 2015 r. uczniowie klasy 4a uczestniczyli w zajęciach, które odbyły się w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Wizytę na planie filmowym dzieci rozpoczęły od garderoby i charakteryzatorni. Każdy uczestnik zajęć został odpowiednio ubrany i ucharakteryzowany tak, by wyglądał jak młodzi bohaterowie filmu "Miasto 44". Grupa w powstańczych mundurach, ze stylizowanymi ranami na twarzach zwiedzała plan filmowy. Uczniowie poznali wiele interesujących zagadnień związanych z produkcją filmową, zdobyli informację o zawodach wykonywanych przez ekipę filmową, poznali cały czasochłonny proces powstawania dzieła filmowego. Wizyta na palnie filmowym wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów i poszerzyła ich wiedzę.
  Relacja – A. Woźniak

  Galeria zdjęć

  Jasełka  Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 18 grudnia 2014r. o godzinie 10.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pani Dyrektor Barbara Rosz, Pani Wicedyrektor Magdalena Smolis, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Przedstawienie zostało przygotowane przez klasę VIa pod opieką Pani Joanny Wysłockiej. O miłe doznania słuchowe zadbał chór pod dyrekcją Pani Jolanty Mikołajewicz. Gra aktorska, muzyka i wspólne kolędowanie spowodowało, że przez ten czas czuliśmy się jak jedna wielka rodzina. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. Przepełnieni radosnym duchem świąt dzielili się opłatkiem.
  składali sobie życzenia i częstowali się przysmakami przy wigilijnym stole. Relacja – A. Woźniak

  Galeria zdjęć

  Mikołajki


  Piątego grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajki zorganizowane przez Panią Dyrektor, wychowawców i rodziców. Już od samego rana wszystkim uczniom towarzyszyły emocje związane z wizytą św. Mikołaja, który dawał cukierki grzecznym uczniom. Klasa IV a zorganizowała tradycyjne losowanie mikołajkowe. Prezenty dla koleżanek i kolegów zostały zapakowane w własnoręcznie wykonane opakowania. O dziwo! w tym roku nikt nie dostał rózgi. Wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni.
  Relacja – A. Woźniak

  Galeria zdjęć

  Zbieramy nakrętki


  Wzorem roku ubiegłego w pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/2015 prowadziliśmy w naszej szkole akcję zbierania plastikowych nakrętek, którą już po raz trzeci zorganizowała pani Agnieszka Woźniak. Uczniowie klas starszych i młodszych bardzo chętnie włączyli się w to przedsięwzięcie i z chęcią przynosili reklamówki pełne kolorowych nakrętek. Akcja została już zakończona, a zebrane nakrętki zostały przekazane na rehabilitację Wojtusia Muchy z Górzna.

  PODSUMOWANIE AKCJI „GÓRA GROSZA”

  Relacja z akcji

  Konkurs na niebanalną kartkę świąteczną  „Rozstrzygnięcie konkursu”

  Marzycielska poczta


  Na początku grudnia uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami włączyli się do akcji „Marzycielska Poczta”. To pierwszy raz, kiedy nasza szkoła pisała do chorych dzieci. W tym roku napisaliśmy list do Sebastiana Laskowiego z Goleniowa. Do listów dołączyliśmy życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.
  Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w akcję i chciały rozweselić Sebastiana. Mamy nadzieję, że nasze listy sprawiły Sebastianowi choć trochę radości. Już dziś wiemy, że to nie ostatnia taka akcja. Wszystkich zachęcamy do tego, aby pamiętali, że drobnym gestem możemy rozświetlić czyjąś codzienność.


  Galeria zdjęć

  Poczytaj mi przyjacielu


  W ramach akcji „Poczytaj mi przyjacielu” uczniowie klas IV-VI prowadzą comiesięczne spotkania czytelnicze z klasami młodszymi. Podczas tych spotkań czytają bajki i opowiadania dla dzieci.
  Klasa „O” wysłuchała bajki o niezwykłych przygodach księcia, natomiast uczniom z klasy I a i I b członkowie samorządu przeczytali trzy opowiadania: „Żółw i zając”, „Lew i komar” oraz „Konik polny i mrówka.”
  Akcja ma na celu integrację uczniów klas starszych i młodszymi.


  Galeria zdjęć  Od pierwszego grudnia Samorząd Uczniowski klas IV – VI rozpoczął akcję pod tytułem „Bądźmy razem bezpieczni”. Uczniowie raz dziennie, podczas trzeciej przerwy (10:35-10:45) w żółtych, odblaskowych kamizelkach pełnią dyżur na I piętrze. Głównym celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa na korytarzu klas młodszych.
  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA  W czwartek 27 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły swoje ulubione misie oraz robiły misiowe opaski. W czasie przerw każde dziecko mogło namalować sobie misiową buźkę.

  Relacja – Ewelina Jacewicz

  Galeria zdjęć

  WIZYTA KLASY IVa W BIBLOTECE  Dnia 25 listopada 2014r. uczniowie klasy 4a odwiedzili Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Biblioteka kojarzyła się wszystkim z wypożyczaniem książek, ale pani bibliotekarka przekonała nas, że biblioteka to coś więcej… Uczniowie mieli możliwość zagrania w dydaktyczne gry „stolikowe”, które wywołały wiele entuzjazmu.

  Relacja – A. Woźniak

  Galeria zdjęć  PASOWANIE NA CZYTELNIKA  W piątek 24 października odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy Ib. Była to pierwsza tak ważna uroczystość w Bibliotece szkolnej, która podczas wakacji została odmalowana! Duża grupa dzieci z klasy Ib już od 2 września spędza przerwy w Bibliotece, więc wie jak trzeba się w niej zachowywać. Pierwszoklasiści dowiedzieli się o tym, że z książek można się wiele nauczyć, można z nimi spędzić ciekawie czas ale również trzeba je szanować. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia dzieci zostały pasowane na czytelnika, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz wypożyczyły książki.

  Relacja – Jolanta Mikołajewicz

  Galeria zdjęć  Wystawa „Skarby z sadu i ogrodu”

  Galeria zdjęć  Jesienny spacer klasy II b
  Pięknych i wyjątkowych miejsc w Warszawie jest bardzo wiele, zwłaszcza tu w naszej dzielnicy, na Mokotowie. W czwartek 9 października, w ten słoneczny, jesienny dzień nasza klasa postanowiła odwiedzić jedno z tych miejsc. Tym miejscem jest Kopiec Powstania Warszawskiego.
  Aby lepiej przygotować się i zrozumieć cel wycieczki, najpierw w szkole uczniowie wysłuchali krótkiej historii tego miejsca i obejrzeli zdjęcia z wydarzeń odbywających się u podnóża tego pomnika. Zmierzając w wyznaczonym kierunku z daleka uczniowie zauważyli jego wizerunek – znak Polski Walczącej. Na szczyt Kopca prowadziła nas Aleja Godziny „W”, sprawdziliśmy to 350 schodków, które nie łatwo pokonać. To symboliczny trud z naszej strony, młodego pokolenia, które pamięta i składa hołd wszystkim poległym i pomordowanym w czasie drugiej wojny światowej. Po zapaleniu zniczy i odczytaniu informacji z tablic pamiątkowych rozejrzeliśmy się wszyscy dookoła. Z tego miejsca roztacza się wspaniała panorama naszego miasta. Uczniowie i rodzice z ciekawością odkrywców poszukiwali znajomych miejsc i budynków.
  Zadowoleni i trochę zmęczeni wróciliśmy do naszej szkoły, przekonani jednak, że to nie ostatnia nasza wizyta w tym miejscu.

  Małgorzata Kaliszewska  WARSZTATY ORIGAMI

  W naszej szkole odbyły się warsztaty ORIGAMI z panem Yu Koyanagi z Tokio. Origami pochodzi z Chin, ale największą popularnością cieszy się właśnie w Japonii, gdzie już od najmłodszych lat ćwiczy się figury składania papieru. Jest to doskonałe ćwiczenie dla koordynacji ruchowej i analizy wzrokowej.
  Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, że w Japonii istnieją aż trzy rodzaje pisma. Najstarszy – kanji, wzorowany na piśmie chińskim oraz hiragana i katakana. Ten ostatni system stosowany jest do zapisu nazw obcego pochodzenia, ponieważ jest pismem sylabicznym.
  Uczniowie – w technice origami - wykonali hełmy samurajów, które zostały spersonalizowane, ponieważ na każdym z nich pan Yu Koyanagi napisał imię właściciela w systemie katakana. Oprócz tego dzieci wykonały także piłeczkę-origami. Warsztaty origami w naszej szkole bardzo się spodobały i mamy nadzieję, że pan Yu Koyanagi jeszcze do nas zawita, ucząc coraz to bardziej skomplikowanych figur.

  Relacja-Beata Futro

  Galeria zdjęć  Smacznie zdrowo kolorowo

  Galeria zdjęć

  DZIEŃ CHŁOPAKA

  Tradycyjnie 30 września w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele założyli piękne krawaty. Naszym małym mężczyznom życzymy wszystkiego najlepszego.

  Relacja – A. Woźniak

  Galeria zdjęć  DYSKOTEKA INTEGRACYJNA

  23 września 2014r w naszej szkole odbyła się dyskoteka integracyjna dla uczniów klas IV-VI. Przywitała ona czwartoklasistów oraz sprawiła, ze starsi uczniowie przyjęli ich do swojego grona. Wszystkim dopisywały dobre humory.
  Chłopcy fantastycznie bawili się do „Gangnam Style”, a dziewczynki do przebojów Szakiry. Warto zaznaczyć, że nauczyciele – opiekunowie dyskoteki również przyłączyli się do wspólnej zabawy, co wywołało ogólne zadowolenie wśród uczniów. Wszyscy razem zatańczyliśmy układ choreograficzny do hiszpańskiej piosenki „Asereje”.
  Doskonale bawiliśmy się również udając śmigłowce i bombowce w rytm polskiego przeboju disco-polo „Samoloty”. Uczniowie zgodnie powtarzają, że z niecierpliwością czekają na kolejną dyskotekę.

  Relacja – A. Woźniak

  Galeria zdjęć  Akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

  Uczniowie klas IV-VI już po raz kolejny brali udział w akcji „Sprzątanie świata”. Zanim jednak przystąpiono do prac porządkowych społeczność szkolna uczestniczyła w ekologicznym apelu zorganizowanym przez nauczycielkę przyrody. Grupa uczniów zaprezentowała podstawowe informacje na temat akcji oraz część artystyczną, która nawoływała do dbania o naszą planetę i wyjścia z betonowych bloków na łono natury.
  Starajmy się, aby świat wokół nas był czysty i zdrowy! Sprzątajmy świat na bieżąco! Zacznijmy od najbliższego otoczenia: swojego pokoju, klasy, podwórka, terenu wokół szkoły....

  Relacja – A. Woźniak

  Apel o bezpieczeństwie

  Dnia 18 września 2014r. odbył się w naszej szkole apel przedstawiający nowy Samorząd Uczniowski. W pierwszej części uroczystości uczniowie klasy V b zaprezentowali zasady bezpiecznego oraz kulturalnego zachowania w szkole i poza nią. Część druga została poświęcona edukacji ekologicznej. Na zakończenie apelu głos zabrała p. Dyrektor, która życzyła nowemu SU owocnej pracy.

  Relacja – A. Woźniak

  Galeria zdjęć  Relacja z festynu integracyjnego, sobota 20 września 2014

  Najważniejszy tego ranka był fakt, że nie zaskoczył nas deszcz. Dlatego więc wszystko poszło jak z płatka. No bo jakby mogły udać się nam zabawy sportowe w strugach deszczu? Ale zacznijmy od początku. Już przed godziną 10 rano zaczęli schodzić się uczestnicy naszego festynu. Punktualnie o 10.00 festyn został uroczyście otwarty, a zainaugurował go wspólny bieg na boisku. Biegli (prawie) wszyscy – łącznie z panią dyrektor i nauczycielami. Metę wyznaczał kosz z cukierkami, na szczęście było ich dużo, więc osoby dobiegające na końcu też mogły być pewne sukcesu! Bieg wygrał Paweł z IIIB pokonując całą rzeszę dobrych biegaczy.

  W dalszej części festynu panie zorganizowały zabawy sportowe - tak bardzo ulubione przez dzieci wyścigi z przeszkodami i rzuty do celu. Była też zabawa z chustą Klanzy oraz rozgrywki w ping – ponga i siatkówkę. Pani Julita Kryńska przepięknie malowała dzieciom buzie. Panie ze świetlicy zorganizowały konkurs malarstwa chodnikowego. Dzieci bardzo ładnie pomalowały chodnik na dziedzińcu, można było dostrzec, że pracowali tam prawdziwi artyści.

  Uczniowie naszej szkoły bardzo lubią bawić się przy muzyce. Dla nich odbył się pokaz tańca, oczywiście do zabawy włączyli się też Rodzice i nauczyciele. Miło było poruszać się w rytm najbardziej znanych przebojów. Ciekawostką jest to, że szkoła tańca, która ma zajęcia w naszej placówce, dużą uwagę przykłada do dobrych manier. Prawdziwa „szkoła z klasą”.

  Tego dnia odwiedzili nas absolwenci sprzed wielu lat. Byli to panowie Karol i Łukasz Kędzierscy. Przywieźli ze sobą koleżankę – Karolinę. Wszyscy troje pokazali nam swoje motocykle, a potem dali pokaz jazdy na olbrzymich, głośnych maszynach. Niektórym z nas ewolucje wydawały się niebezpieczne. Jazda na jednym kole czy hamowanie na przednim są rzeczywiście widowiskowe. Oj, było na co popatrzeć! Potem zdjęcia, autografy i losowanie koszulek, czapeczek i pucharów, które panowie przekazali na loterię. Niektórzy uczestnicy festynu mieli dużo szczęścia… Atmosfera była gorąca, dobrze, że była woda do ochłody.

  Przy dobrej zabawie czas szybko płynie, niestety i tym razem czas nieubłaganie biegł i trzeba było kończyć imprezę. Wszyscy bawiliśmy się wesoło, więc pozostają nam na razie wspomnienia fantastycznej zabawy. Następny festyn? Może w czerwcu?

  Relacja – Barbara Lisicka

  Galeria zdjęć  Młodzi głosują! - Relacja z wyborów do Samorządu Uczniowskiego 2014/2015


  Wybory do Samorządu Uczniowskiego kl. IV-VI odbyły się 12.09.2014r. Poprzedziła je kampania wyborcza, podczas której kandydaci, a było ich czternastu, stworzyli plakaty oraz hasła wyborcze, zachęcające do przyjścia i oddania swojego głosu. W wyborach wzięło udział 90 uczniów. Każdy z głosujących otrzymał kartę i wrzucił ją do urny. Wyniki komisja wyborcza podała 18 września podczas apelu na temat bezpieczeństwa.


  Galeria zdjęć

  Jestem bezpieczny na drodze - apel

  Dnia 18 września 2014 odbył się apel na temat bezpieczeństwa przygotowany przez Samorząd Uczniowski klas 0 – 3. Pierwsza część apelu dotyczyła zasad bezpieczeństwa oraz kulturalnego zachowania obowiązujących podczas pobytu w szkole.

  Druga część apelu poświęcona została bezpieczeństwu dzieci na drodze. Uczniowie z klas III wspólnie wykonali piosenkę pt: „Światełko odblaskowe”. Klasa III b zaprezentowała wiersz pt: „Do szkoły bezpiecznie” oraz przedstawiła krótką inscenizację o znakach drogowych. W przygotowanie apelu aktywnie włączyły się również dzieci z klasy 0, które zaśpiewały piosenkę pt: „Znaczki odblaskowe”. Wszyscy uczniowie biorący udział w apelu nauczyli się i przećwiczyli „5 zasad przechodzenia przez jezdnię”.

  W trzeciej części apelu uczniowie z klasy III a przypomnieli co należy zrobić w trudnych sytuacjach recytując wiersz pt: „Numery alarmowe”. Na zakończenie wszyscy wspólnie wykonali piosenkę pt. „Alarmowy 112”.

  Wszyscy uczniowie wiedzą już co zrobić, aby być bezpiecznym, jednakże pamiętajmy, że:

  NASZE ŻYCIE I ZDROWIE JEST W NASZYCH RĘKACH!!!

  Ewelina Jacewicz

  Galeria zdjęć


  Realizacja: P. C.

  Strona